Může kofein v těhotenství ublížit miminku?

sendoska
23. lis 2012

Může kofein v těhotenství ublížit miminku? nebo zapříčinit potrat?? 😒

eloana
23. lis 2012

Ne......kazdopadne pit s mirou)

lv
23. lis 2012

ne, neublíží, jak píše @eloana v normální rozumné míře...já dokonce měla na kafe pořád chuť a pravidelně jsem pila 1 denně, a litr černého čaje, teď si dám kafe jednou za měsíc 🙂

ruda
23. lis 2012

já kofein nepila a syn rád spí...třeba je to tím, nevím....stačilo mi bezkofeinové preso, které už v hodně restauracích dělají, dá se i koupit na doma...myslím, že neškodí,ale nepřeháněla bych to...

maladama
23. lis 2012

vysoké dávky kofeinu v prvním trimestru zvyšují riziko potratu (podle jedné americké studie z roku 2008 dávky nad 200mg denně zvyšují riziko až dvojnásobně.)
Nízké dávky, tedy do 200mg denně (což by mělo odpovídat 2 šálkům slabšího kofeinového nápoje), by měly být bezpečné. Pozor, že kofein není jen v kávě, ale taky v čaji, coca-cole a čokoládě.

petanevesta
23. lis 2012

já si občas dávám slabou inst. kávu nebo i Colu, když to člověk nepije na litry, tak myslím, že v pohodě 😉

dana3262
23. lis 2012

Instantní káva a káva bez kofeinu je pěkná sragora. Horší nez kvalitní presso, které miminku opravdu ublížit nemůže. Říká se az 3 šálky denne. Ale samozřejmě asi myslis tak jeden denne, to je naprosto neškodné.

wwwejka
23. lis 2012

Chodím pro zrnkovou bezkofeinovou kávu do Chiba... dám ji doma do pressovače a je výborná 😉 i přítel (a to je co říct) uznal že le lepší než některé obyč kofeinové od Chiba

veri25
24. lis 2012

kofein asi není zdravý pro miminko, ale když si dáš jedno za den tak se asi ni nestane...to je jako s colou...já pila caro,to mi chunalo 😀

lvicek2000
24. lis 2012

Jeden šálek určitě neublíží. Ale pozor, těhotné údajně odbourávají kofein mnohem déle než normálně. To když jsem zjistila, vyřešila se moje nespavost 🙂

sendoska
autor
24. lis 2012

Děkuju za odpovědi, já si dám tak maximálně 1 hrnek denne ... a právě že po kávě se citim líp, jako nabitá energií 🙂.. už jsem ve 2 .trim. tak snad to miminku neublíží. v Prvním jsem ho nepila 😉

wahu
24. lis 2012

Piju cele tehotenstvi 1-2 salky pressa, ale hodne mlika - to pry kofein stahuje. 🙂 Ale nekdy mezi 10. - 16. tt jsem se na kafe nemohla ani podivat. 🙂 Myslim, ze telo si samo rekne. Na cokolade ujizdim od zacatku do konce. 😎

kajalka
24. lis 2012

@sendoska Já jak cítím kafe, zvedá se mi kufr. Takže se u mě dilema vyřešilo naprosto samo. Myslím, že v těhotenství tělo prostě pozná, co je pro něj škodlivý a co ne a rozhodně už se nemíním ke kafi kdykoliv vracet. Vyřadila jsem spousty potravin.

jennyska
27. pro 2013

Ahoj @sendoska @kajalka @wahu @lvicek2000 @veri25 @wwwejka @dana3262 @petanevesta @maladama @ruda @lv @eloana a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Kávou v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kava-v-tehotenstvi/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které tato téma zajímá a zvažují, jestli kávu v těhotenství pít a nebo ne? Na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru