Může miminku uškodit častý ultrazvuk?

senja
4. lis 2008

Ahoj holky, trapi me jedna vec: Mam asi 5tt. Pred tydnem jsem poprve za tehotenstvi byla na UZV - pan doktor mi potvrdil nitrodelozni tehotenstvi a rekl, abych se stavila na dalsi UZV za tyden, coz ma byt zitra (rizikove tehotenstvi). Mezitim ale pred 2 dny v noci jsem dostala delozni krece, tak jsme s manzelem jeli na gynekologickou ambulanci. Protoze predtim mi muj doktor nerekl ve kterem jsem tydnu, na ambulanci jsem nahlasila 6tt, coz bylo podle mych vypoctu ode dne posledni menstruace. Nasledovalo vaginalni UZV, behem ktere ambulancni gynekolog prohodil, ze embryo neni videt a ze to neodpovida 6tt, ale 5tt a napsal diagnozu zamlkly potrat s tim, ze mam se stavit za svym doktorem, jak jsme se s nim predtim domlouvali, ze treba jsem jen spatne spocitala. Na to, ze se zamlkly potret potvrdi radsi nemyslim, ale zas pokud je miminko v poradku, pak takova frekvence UZV (3x za tyden) by mu asi uskodila. Co myslite?

sakura77
4. lis 2008

senja,ja myslim ze uzv sa nemusis obavat,to by ti ho musel robit strasne dlho a casto ,aby to malo nejaky vplyv na babo

janeyzelvicka
4. lis 2008

taky si myslím, že se není čeho bát 😉

sarkal
4. lis 2008

senja přesně,určitě se neboj,vždyť utz trvá chvilku,myslím,že na mimčo vliv mýt určitě nemůže.Navíc dr. určitě ví co dělá!Jinak držím palečky ať je vše vpořádku!!

kulicka
4. lis 2008

Mno, UTZ pry mimi ohriva, coz by vliv na vyvoj mohlo mit. Ale to by opravdu musel ten UTZ byt dlouhy, takze pokud mas 3 kratke, tak by to vliv mit nemelo 😉 Pokud by vsak po vas rejdil hodinu, bylo by neco spatne ze. Navic zitra budete vedet co se deje. To uklidni. Taky drzim pesticky, at je vsecko v poradku!

roasha
4. lis 2008

senja klud,ked som cakala malu, stale mi robili sono/na kazdej kontr.,kazde 2tyzd.cele tehu/a v 7mes dokonca rontgen panvy. uz ked moja mala je ok,ty spi uplne kludne. 😉 🙂

katzi
4. lis 2008

senja, já jsem měla taky rizikové těhotenství. Absolvovala jsem za celou dobu tolik ultrazvuků, že bych to snad ani nespočítala. A naše Adelinka je naprosto zdravé mimi. Spíš něž četnost by vadila délka působení ultrazvuku. Co jsem četla, nemělo by to být déle něž 30 minut.

senja
autor
4. lis 2008

Moc dekuji vam holky, jste zlaticka! Uz jsem se uklidnila 🙂 Ted jen aby mi ten zamlkly potrat nepotvrdili ☹ Ale radsi myslim na to lepsi.

emjee
6. lis 2008

maximm • 11tt • Včera o 20:22
Ahojky potrebujem poradit s ultrazvukov .vysetrenim,, som v 11t a mam za sebou 5-ultr.vyše. koly problemom so spinenim, chcem sa opytat ci moze ultraz .vyset.r poskodit mimi,, mate niaka podobny problem? dakujem

mici11 • 10tt • Včera o 20:25
Ja som sa opytala na to dokyho, lebo mi zakazdym tiez robi sono a povedal, ze absolutne ziadne riziko z toho nehrozi. A ja som rada, ze sme pod kontrolou. Takze nemaj obavy. Drzim ti palceky

junovka • 2d • Včera o 20:27
Maxim, neboj ja som cele tehu /obe tehu/ bola na USg skoro kazdy tyzden.Dievcatka mam zdrave 😉

evaviki • 28tt • Včera o 20:28
Ahoj,
cca do 14tt som ich aj ja absolvovala myslim 5, alebo 6. Potom v 16tt, 20tt a teraz bude az v 30tt. Takze ak tak nebudu pokracovat cele tehotenstvo, tak je to ok. Inak sa v zahranici od toho uz upusta, ale myslim, ze ak mas problemy, tak je lepsi utz.

maximm • 11tt • Včera o 20:30
dakujem ja si to tiež myslim ze to nemože niako ovplyvniť mimi ale ked jedna baba povedala a ja som uz dva krat potratila tak mam so vsetkeho strach,,ale som kludnejsia ked viem ze mimi je v poriadku ked ho mozem vidiet 🙂

bzucinka
6. lis 2008

ahojky, ja som mala ultrazvuk za cele tehotenstvo 16x .... nikto sa nad tym nepozastavoval ... v nejakom 5,6 tt aj 2 dni po sebe .... a nevadilo ...drzim vsetkym palce aby bolo vsetko ok 😉

lucinka1104
6. lis 2008

Nemôže mne robili tiež často bola som na rizikovom.....

samayka
6. lis 2008

ahoj kočky,

tak ja mam uuuuplne opacnu skusenost :( ja som podla lekarskych vypoctov v 5tt - tyzden po tom co som nedostala MS som letela k lekarovi a predstavte si ze mi nechcel urobit UZV, dokonca ani nebral krv ani nic. objednal si ma na 18 teho a ze potom bude UZV a vsetko co k tomu patri. vysvetlil mi tento jeho postup tym, ze babatenko je teraz este len v stave zahniezdovania a ukladania sa a naco ho rusit UZV - ze i ked je to viac menej neskodny pristroj - i tak su to vlny a naco rusit 🙂 neviem, bola som trosku sklamana ale ak ma doktor pravdu, tak je to ok.

lulu19
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
samayka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lulu19
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maximm
6. lis 2008

emjee: ahoj nevšimla so si tuto tému 🙂 som velmi rada ked mi aspon niekto moze poradit,, 😉 s tým ultrazvukom 😉 🙂 🙂

emjee
6. lis 2008

samayka zalezi od lekara, mne tiez robili prvy uzv az v 10tt, ale poznam baby, co do 10tt stihli absolvovat aj 2-3 uzv

maximm nic sa nedeje, vidis, ze niektore tiez chodia castejsie na uzv ako ine

aponchie
6. lis 2008

ja mam do 10tt 3sona za sebou a u prvniho tehu sem mela asi 6sono a nic 🙂

berynka
6. lis 2008

Řekla bych, že utz jako takový nevadí, ale čím častěji se dělá vaginální utz, tak se zvyšuje riziko zanesení infekce... to platí i o samotném vyšetření od dr.

aponchie
6. lis 2008

jako jake infekce???vzdyt pouzivaji jednorazove zrcadlo rukavice a kondomy naUSG 😲 a co sex?to je taky prenos jako blazen o prkynkach na wc ani nemluvim takze tohle bych nevidela jako hrozbu teda 😲

etnicka
6. lis 2008

aponchie uz sa mi raz stalo, ze som dostala infekciu po vysetreni u gynekologa a hned som od neho odisla, takze pozor na to... a to som velmi cistotna 😉

etnicka
6. lis 2008

k tomu ultrazvuku - nie je dokazane, ze utz je uplne neskodny voci plodu, takze podla mna cim menej, tym lepsie.

berynka
6. lis 2008

přesně tak 😉 . Jen namátkou jsem našla http://www.gynekologie-porodnictvi.cz/stranka-p.... Důležitá je věta "způsob jakým naše praxe používá ultrazvuk minimalizuje jeho riziko a přináší maximální užitek pro Vás a Vaše dítě", takže podle mne ČETNOST hraje jistě roli.

kulicka
6. lis 2008

Ja teda osobne bych se spis bala mobilu v kapse 😉

Jinak s tou infekci od gyndaka to klido muze bejt, kdyz si spatne umyje ruce a pak tuka na cipek. Cipek je v tehu dost prokrvenej a tak se lehce stane, ze se cevy porusi. No a pak staci mala bakterijka na gyndakovo prste...

etnicka
6. lis 2008

brrr

berynka
6. lis 2008

Mobil?! 😕 No, to vůbec! 😒 To je pěkný svinstvo. Vím, že ty vlny ohřejvají plodovou vodu.

aponchie
6. lis 2008

pockejte a vam saha holejma rukama nekdo na cipek?me nikdy teda a pokazde si davaji ciste sterilni rukavice 🙂 a jiste vseho moc skodi nejen v tehu zejo 😉

kulicka
6. lis 2008

no u nas si dycky umejou rucky a nandaj rukavice 😉 Ale se muze stat, ze se nekde dotknout byt jen letmo svyho plaste nebo stolu nebo tak co ja vim.

Bery, no prave, jenze spousta lidi si to neuvedomuje. Kolik lidi s problemy se srdcem jsem videla nosit mobil v naprsni kapse? A kolik budoucich maminek nosi mobil v kapse u bundy nebo v tasce, co planda pri brisku? Dokonce jsem videla i reklamu na kocarek : jak je uzasnej, ze ma v korbicce kapsu na klice, penezenku a... mobil 😲 Primo u hlavy miminka 😲

Ale zpet k UTZ. Myslim, ze pokud neni prodlouzeny, nemel by byt jo nejak nebezpecny. Ale zastavam nazor cim min tim lip!

etnicka
6. lis 2008

aponchie to bolo pred vyse 2 rokmi, uz sa presne nepamatam, ci mal rukavice, alebo nie... hned som ho zmenila a odvtedy pohoda 🙂

janika7
6. lis 2008

Ahojky, vedla jsem diskusi na tema UTZ s tchyni. Je priserne alternativni a nekde na netu vyhrabala, ze castne UTZ mohou mit spatny vliv nevim uz presne na co. Ja mam doted za sebou asi 7 UTZ a konzultovala jsem to se dvema doktorama. Cele je to o tom, ze pojistovna plati jen 3 UTZ v tehotenstvi a pak jen kdyz je k tomu zavazny duvod. Co jsem procetla zbezne tu studii vlivu UTZ tak zjistlili, ze male, ale statisticky vyznamne procento muze mit nejaky spatny vliv a to jen v pripade trva-li UTZ 5-35minut. Me ho delali vzdycky sotva 3 minutky, takze si s tim hlavu nelamu a statisticky vyznamne procento je 1-5% pripadu. Zadny vliv na vrozene vady zjisteny nebyl a ja jsem zastance toho, ze chci videt, ze miminko je v poradku a ze prosperuje jak ma. Pouzivani mobilu je mnohem skodlivejsi nez UTZ, protoze vysila vlny neustale.

emjee
7. lis 2008

urcite treba rozlisovat - ak nie je medicinsky dovod na castejsie uzv, tak naco dalsi uzv - ale ak taky dovod je, tak asi je ten uzv castejsie potrebny a nebudem riskovat nejaky iny problem len preto, ze uz som bola na uzv 7x namiesto "odporucanych" 3x

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru