Může moje užití antibiotik mít následky na miminko?

save
9. pro 2007

Ahoj, jsem v 11. týdnu a došlo mi, že jsem asi něco zvorala. Po ukončení antikoncepce se mi zhoršila pleť, taková nebyla ani v pubertě. Když se mi sem tam něco kdysi na ksichtíku objevilo, zamázla jsem to sypkým "framykoinem" - antibiotikum! Asi pred 14ti dny jsem to také párkrát použila. Jinak žiju zdravě, jím hodně ovoce, nepřejídám se, chodím plavat, je mi 29 let. Může tato moje zaostalost mít nějaké následky na mé miminko?

belda
9. pro 2007

ahoj save,pokud jsi ho použila jenom párkrát a to lokálně,pak se nic neděje 😉

lu777
9. pro 2007

save, to by mělo být ok, přece jen to bylo jen na povrchu a ono to asi nebude zas tak silné.. hlavně se nestresuj 😉

jinak na pleť doporučuju líh a tea tree oil
já to měla jak na špatnou pleť, tak na opar v těhu a bylo to ok (před tím jsem taky užívala občas Herpesin nebo nějaké antibiotikum, protože jinak se to rozjelo.. myslela jsem, že ten líh a tea tree oil nebude stačit, ale vyhojilo se to úplně stejně)

vivian
10. pro 2007

Většina antibiotik je v těhotenství i při kojení bez rizika. Je jich jen pár, která jsou riziková (tuším např. tetracyklin, chloramfenikol...), ale framykoinová mastička je v pohodě. V příbalovém letáku k tomu píšou akorát to, že by se to v těhotenství nemělo používat na velké plochy a na bradavky (při kojení).

marfuska01
11. pro 2007

Já jsem se ptala na něco podobného svého gynekologa. Používala jsem Herpesin - antibiotika, ale taky v podobě krému. Bylo mi řečeno že tím v malé dávce nemůžu uškodit. A listoval v nějaké knížce ze které mi i citoval, že po celou dobu těhotenství v přiměřených dávkách a ne samozřejmě pořád, není škodlivé pro plod. Tabletky by byly na jinou debatu 🙂

paolin
11. pro 2007

ja mela antibiotika do ocicek. na pribalovem letaku bylo napsane NEUZIVAT V TEHOTENSTVI. tak jsem si hned zavolala do nemocnice na gyndu a tam mi rekli, ze v malych davkach to neskodi. ze antibiotika nikdo netestoval na tehotnych a tak nejsou znamy negativni nasledky. a proto se uvadi neuzivat v tehotenstvi.

zuzula20
16. pro 2007

Ahojte kocky, viete mi poradit? Ja som pocas ovulacie aj potom uzivala antibiotika, moc by sme chceli mimi, ale teraz mam obavy, ze ak sa zadarilo, mohlo by to nejako poskodit plod?

many
16. pro 2007

ahoj zuzula - tak to nevím,ale já si myslím,že když si to brala předtím,tak to nemůže mít vliv 😒 hlavně,abys to nebrala,kdybys byla těhotná

aliva
16. pro 2007

Ahojte , stratila som niekde odpoveď, tak sa pýtam znova 😅 Neviete či môže negatívne ovplyvniť dieťa vysoký cholesterol matky v období tehotenstva?!?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru