Může příliš mnoho sportu v těhotenství škodit?

janis
24. bře 2006

Pročítala jsem snad všechny diskuze a nikde se neprobíralo téma "sport v těhotenství". Myslíte, že může příliš mnoho sportu v těhotenství škodit nebo naopak prospívat? Já chodím 3x týdně do posilovny, ale snažíme se s manželem o děťátko, a nevím, jestli cvičení ve fitku nemůže bránit početí a pak případnému těhostenství. Máte s tím některá zkušenost? Já osobně myslím, že sport není nikdy na škodu, ale jistá si v tomto případě nejsem, občas se při cvičení přetáhnu víc než bych měla a to by myslím mohlo miminku uškodit. Předem děkuji za Vaše názory.

krista
12. pro 2008

baru.v • Dnes v 07:05
Dobre rano, nejdriv se musim pochlubit, ze od uterka uz vime, ze cekame kluka 😀 kdyz jsme se na nej koukali, mel skytavku a drbal se na nose, skoro jsem to obrecela 🙂 Rano jsem si precetla docela dobrej clanek o cviceni v tehotenstvi, tak pro ty, ktere se neprestaly hybat s dovolenim preposilam, prislo mi to celkem uzitecne 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?&cisloclanku=...

azhra
12. pro 2008

Kristo,moc gratuluju ,budete mit vysnenej parecek.
Ja mam od zacatku zjisteni tehu pocit,ze taky budem mit kluka.. uvidime 🙂
Jinak,priroda sport vyresila za me, objevila se mi na vajecniku cysta,ktera picha a picha,,,od stredy mam rizikove tehu a muzu se tak akorat doma valet na posteli.. a to jeste jen nejlepe v poloze na brise[ kdyz lezim na zadech nebo boku,tak me to picha,a mam krece] 🙄 Nejake protahovani vsak urcite zvladnu.. uz jsem si zaoupila knihu pillates v tehotenstvi 😎

azhra
12. pro 2008

To A-centrum vypada na webu zajimave 🙂

lucy.l
18. pro 2008

holky, jezdíte některá na koni ?

evulinkab
18. pro 2008

lucy.l- nejezdila jsem a ani bych to neriskovala v těhu...

evulinkab
18. pro 2008

nejde tak ani o to, že ten kun s tebou natřásá-i to samo o sobě by mi dělalo zle, ale spíš tady hrozí nebezpečí pádu...

azhra
18. pro 2008

Jo, jezdeni na kole je vylozene zakazanej sport..zkus to vydrzet alespon do 12tt.. pak zase uz budes mit pocit,ze v tobe mimco poskakuje. 😉
Je tam blby to hopsani a nebezpeci padu... treba v prvnich 12tt je i zakazano hopsani na balonech..natoz otresy na koni..
navic je zima..jeste dostanes nejakou chripajsnu nebo anginu ☹

lucy.l
18. pro 2008

😢

azhra
18. pro 2008

Je, ja jsem se spletla..myslela jsem jizdu na koni..ne na kole 😀

bobas
18. pro 2008

Lucy I tohle jsem si zjistovala taky protoze me jizda na koni nadherne odblokovavala zada 🙂 A bohuzel doktori o tom nechtej ani slyset 😢 Takze jestli mas sveho kone a nema ti ho kdo jezdit tak je to blbe a budes ho muset brat jen na lonzku ☹ Ja to driv resila tak ze jsem si vzdy nekam jela zajezdit tak jednou za ctvrt roku, ale ted uz jsem na to posledni rok nemela cas vubec a dost me to stve. Ty zada by to fakt potrebovali. Takze to mozna zase nejakej mesic po porodu zkusim 😉

verik69
12. led 2009

ahoj, hrozně ráda bych chodila cvičit, ale nechci chodit sama a proto se chci zeptat jestli tu není slečna z Ostravy, která bych chodila 🙂

andreahrbacova
12. led 2009

ahoj veriku a kam by jsi chtěla chodit cvičit?Máš něco vyhlidnutého?

miska66
13. led 2009

Ahoj holky verik a andrea vidim ze jste z Otsravy, ja taky, jsem sice teprve na zacatku tehu zacinam druhy mesic, ale chtela bych chodit cvicit, urcite je nejake cviceni pro tehotne, nebo gravijoda, nebo plavani. Mate uz neco? ja taky sama moc nechci.

krista
29. dub 2009
luca83
12. kvě 2009

Holky, muze se cvicit podle DVD Pilates pro tehotne uz od 1.mesice, popripade uz pri snazeni o miminko?

ikke
10. lis 2009

joggerka • Včera ve 21:31
Ahojky všem snažilkám, těhulkám i maminkám. Jsem jedna z mnohých, která zatím jen toužebně doufá v těhůlkování. Právě stojíme před prvním IVF, tedy vlastně druhým, protože to první bylo bez embryotransferu a nepočítá se, a nevíme jestli se máme těšit nebo bát, že to zase dopadne špatně. Jsem jedna z těch ženských, co nerada vysedává doma u televize. Mám ráda aktivní sportování, běh, spinning, plavání, cyklistiku a tak vůbec všechno možné. Chtěla bych se zeptat vás všech, které máte nějakou praxi s těhůlkováním spojeným s aktivním sportem, jaké to je a jak se to má správně dělat. Pokud se nám to podaří neumím si představit, že bych najednou den ze dne přestala s pohybem. Něco málo jsem už o tom četla, ale stejně se bojím, že by to mohlo těhotenství ublížit. Tak pokud někdo máte dobrou radu jak se hýbat (nejlépe jak stále ještě běhat) a neublížit sobě ani miminku, přijímám všechny dobře míněné rady Jinak všem hodně štěstí.

brisilda • 1d, 15tt • Včera ve 21:43
jaggerka v tehotenstve ti neodporucam behat ! v ziadnom pripade mozno tak rychlu chodzu no beh isto nie, plavanie sa odporuca dokonca su cviky urcene specialne pre tehotne zeny cize sportu sa vzdavat nemusis no vsetko zalezi na tvojom zdravotnom stave pocas tehotenstva a vsetko z mierou

joggerka • Včera ve 21:49
no já jsem právě v poslední době četla, že běh není až tak špatný. Je docela dost ženských, které s tím nepřestávaly a jen se držely snížené tepovky. Je fakt, že ty otřesy asi moc dobré nebudou, ale nikde jsem se nedočetla žádné radikální NE od odborníka. Všude je jen, že je třeba se řídit pocity. Plavání je fajn, na to také spoléhám, že mě to udrží nad vodou , když nic jiného nebude možné

dot • 1d, snž • Včera ve 21:57
Ahoj, tak plavani je urcite v pohode, ja cvicim bodystyling a bosu a u obojiho se musi dat akorat pozor, aby se neskakalo a prave nebylo moc otresu, jinak posilovani je taky povolene, akorat od 3. trimestru bez brisaku. To behani bych asi neriskovala, uz kvuli tomu, ze budete po IVF, jinak vim, ze kamaradce zakazal doktor jizdu na kole v prvnim trimestru, pak zase mohla.

joggerka • Včera ve 22:03
Dík za typ. Už jsem si začala trošku otypovávat některé sporty, které by mi mohly prospět a neublížit, ale stejně pořád bojuji s tím ... a co kdyby se pak něco stalo, budu se tlouct hlavou do zdi. Ale na druho stranu když něco nebudu dělat, budu nervózní a budu se za chvilku jen valit . Na to plaváčkování se fakt těším. Přes léto nebylo moc času (paradoxně), ale přes zimu to bude prima. Taky jsem si říkala, že zapomenu že mám auto a začnu hodně chodit pěšky. Do fitka to snad taky půjde, ale tam mě to moc nebaví. Je to takové bez pohybu a nudné Jejda, to by mi asi kluci co tam skoro i spí dali co proto, kdyby mě teď slyšeli

brisilda • 1d, 15tt • Včera ve 22:08
ja osobne by som behat neskusala ono je ine dobehnut na zastavku autobusu a ine behat denne niekolko metrov nikdy nevies ako bude tehotenstvo prebiehat cize radsej neriskovat a cvicit podla zdraveho rozumu ak chces mat istotu porad sa o tom so svojim gynekologom no isto by som necvicila cviky ktore posilnuju brusne svalstvo

dot • 1d, snž • Včera ve 22:10
Jo, jeste me napadlo, ze dnes jsem cetla v Betynce, jak jsou dobre H.E.A.T. programy, tak to by taky nemuselo byt spatne

joggerka • Včera ve 22:15
super, jak to píší v Betynce tak na tom nebude nic zlého. Teď už jen aby to klaplo

terryfox • snž • Včera ve 22:34
Pamatuju si, že ve filmu Sex ve městě ta Charlotta taky chtěla běhat v těhu. Nejprve se bála, ale bez sportu byla jak vyměněná, tak zase začala a bylo to ok Ale je to jen film Já myslím, že nejlepší bude poradit se s lékařem!

joggerka • Dnes v 07:27
nejen ve filmu , četla jsem to i na www.behej.com . Tam taky radí, že je to možné, ale člověk se musí řídit pocity a poradit se s doktorem. Zatím to není aktuální, tak si to uživám ve velkém. Manžel dokonce tvrdí, že už jsem jak posedlá, ale já si nemůžu pomoc. Snažim se "vyblbnout" tak, že až to příjde, budu spíš ráda, že si dám odpočinek. Jo a našla jsem při svém hledání informací pěkné stránky i pro toho kdo zrovna angličtině neholduje http://www.babycenter.com Hezký den

joggerka • Dnes v 10:39
Tak jsem před chvilkou vygooglila tohle:
Kterým druhům sportu se tedy vyhýbat?
Vyhýbejte se sportům, kde dochází
- k extrémnímu zrychlení nebo naopak brždění/zastavení
- k točení či celkovým rotacím
- k nárazům různého druhu
- k pádům či jen riziku pádu
Na černé listině pro těhotné jsou např. tzv. bojové sporty, jízda na koni, potápění, skoky padákem, létání na rogalu, jakékoliv horolezecké či horské sporty ve výšce nad 2000 m.n.m., míčové hry, kopaná, košíková, házená apod.
No tak já bych to viděla asi tak, že běžecké botičky pověsím na nějakou dobu na hřebíček, tedy pevně v to doufám

joggerka • Dnes v 10:42
jo a ještě přidám tohle:
Na co dávat při sportu pozor ?
Tepová frekvence by neměla přesáhnout 140 tepů/minutu.Při dlouhodobější fyzické námaze dávejte pozor na přehřátí.Neprovádějte rychlé pohyby.Při strečinku a podobných sportech nezacházejte do krajních poloh.Pokud si čímkoliv nejste jistá, vždy raději kontaktuje lékaře.

konsa
14. lis 2009

ikke: já jsem taky takový závislák na sportu. Rozhodně si myslím, že není dobrý se sportem skončit (to by byl pro tělo pěkný šok). Já pokračovala v ježdění na kole a spinningu cca do 5 měsíce (to už jsem se začala bouchat koleny do bříška) a koncem 4 měsíce jsem ještě běhala po alpách (i když batoh s výbavou nesl manžel). ted chodím cca 4x týdně do posilovny. Běhání bych úplně nedoporučila kvůli otřesům, ale mě ted už třeba stačí jen svižně chodit (na tom běhacím páse) a pak si posiluju s lehkými činkami. Věřím, že tím mimču nijak neublížím - naopak ublížila bych mu daleko víc, kdybych necvičila a byla z toho nanervy 😉 Takže podle mě vše s rozumem, nesmí tě hlavně nic bolet, nesmíš se přehřát a hlídej tepovku (to je můj nešvar - bývám dost vysoko, když se nehídám 😒 Ono tělo a hlavně mimčo si samo řekne, co se mu líbí 🙂

krista
2. led 2010

misa84 • 1d • 5. listopad 2007 v 15:34
ahoj holky,

chtela jsem se zeptat, jestli se muze na zacatku tehu sportovat, mam na mysli konkretne spinning, je to docela "zahul" zadna flakacka, tak nevim, nemam tehu jeste potvrzene tak nechci zbytecne plasit, jen bych si pak nerada neco vycitala. diky

martina26 • 2d • 5. listopad 2007 v 16:35
AHoj, já si myslím že sport v těhotenství není na škodu, ale s rozumem. Maslím tím třeba plavání, joga. Já bych na spining radši nechodila.

tanuki • 1d • 5. listopad 2007 v 16:47
Ahoj, my jsme se učili, že v prvním trimestru můžeš dělat úplně všechno. Později ne, největší riziko je v přehřátí zárodku. Já bych tam asi šla, ale dávala bych si pauzy, nejela bych na 100%!

krista
2. led 2010

anarida • 1d, 5tt • Dnes v 17:24
Ahojte zaujímalo by ma či máte skúsenosti zo športovanim v tehotensvte napríklad lyžovanie,plávanie,korčule,bicykel a tak Ja neviem či ísť tento rok na lyže veľmi by som chcela ale asi to nie je moc bezpečný šport?

majkoalucka • 1d, 25tt • Dnes v 17:28
ahoj no tak bicykel mozes rovno vynechat,,,lebo tak mozes razdva potratit....a na tie ostatne toto sa musis poradit s doktorom..

mirka285 • 1d, 14tt • Dnes v 17:37
ahoj tak ja sa na lyzovacku tento rok este len chystam a nevidim v tom problem🙂

vejula • 27tt • Dnes v 17:38
čavi anarida... Tak lyžovať by som sa určite bála, stačí jeden nešťastný pád a bábo môžeš stratiť... Korčule a bicykell sa mi zdaju tiež trochu nebezpečné - myslím tým možnosť pádu alebo nejakej zrážky... A plávanie sa vraj odporuča, ale jednoznačne nie niekde na mestskej plavárni alebo tak, lebo tam môžeš hocičo nachytať, takže len v 100% nezávadnej vode.

Ale viem že niektoré kočky, ktoré su si 100% isté, že nespadnu tak aj lyžujú aj korčulujú... No ja si na toľko neverím a určite by som to neriskovala. Ja sa bojím, už aj ked chodím po namrznutých chodfníkoch, že šlahnem

anarida • 1d, 5tt • Dnes v 17:44
vejula aj ja si hovorím,že nespadnem a tak ale kľudne môže do mňa niekto naraziť mám strach no neviem dalšia zima nez lyžovania

anarida • 1d, 5tt • Dnes v 17:45
A tie športy ako bicykel to som dala ako príklad zatiaľ nemám v pláne bicyklovať

bihan • 1d, 10tt • Dnes v 17:48
Lyžovanie, tenis, jazda na koni sú športy, ktoré sú v tehotenstve "zakázané" kvôli veľkému riziku pádu (ja napr. nedokážem lyžovať pomaly, jazdu si rada vychutnávam, takže by som si nedovolila postaviť sa na lyže s bruškom), plávanie je šport, ktorý je v tehu odporúčaný, bicykel sa asi lekárom veľmi páčiť nebude, ale pri pokojnej jazde by to nemal byť problém.

vejula • 27tt • Dnes v 17:49
anari mne je tiež lúto že musím sedieť doma.... Ale riskovať radšej ee. Fakt všelijakí bláni su na svahoch, hlavne tí začínajúci snowboardisti... Z tých mám panický strach už aj ked nie som tehotná... A teraz???? Určite nie.

martina71 • 1d, 21tt • Dnes v 18:11
No lyzovat v tehotenstvi mi prijde docela dost velke riziko. Jezdim na hory kazdych 14 dni a letos si to tedy odpustim, a budu se rozmazlovat na masazich, cvicenim, kosmetice a v bazenu, zatim co rodinka bude lyzovat. I kdyz nepadam, tak zcela jiste je realne riziko, ze to do tebe muze nekdo pustit...a riskovat ze pri padu prijdu o mimi, mi neprijde ve srovnani s pozitkem z jizdy za to. To same brusleni, i kdyz tam je dle meho to riziko daleko mensi. Kolo ted asi neni aktualni a aerobic v rozumne mire muze dle me jen prospet.
Loni jsem dokonce videla maminku, ktera mela na brise asi tak 3 mesicní miminko na cervene a lyzovala. Prvni den v pohode a druhy den tesne vedle ni sejmul snowbordista nejakou holku, kterou odvezla rychla zachranka....Kdyby vzal ji, tak je to mimi mrtve....Takova maminka by zasluhovala par facek....

adelaine • 14tt • Dnes v 18:15
ahojte, mne doktor tiez vsetko zakazal, mozne su prechadzky a plavanie, no s urcitym rizikom mykoz...a liecit mykozy nejakou chemiou v prvom trimestri teda nie je nic moc
bicykel je uplne zakazany, je tam vysoke riziko potratu, lebo tam dole je vsetko prekrvene, ako uz kocky vyssie pisali, neodporucaju sa rizikove sporty, kde hrozi pad, neodpporucaju sa skoky, aerobic...takze nic, len sa pekne pomaly hybat, nejaky tehu aerobic, fit lopta, prechadzky.

ivetkab. • 33tt • Dnes v 18:17
Ahojte baby, pozeram ze nova tema a chytam sa za hlavu... pred tehotenstvom som velmi vela sportovala... teraz je mi prvorade babo. Mozno tak cvicenia pre tehotne, ale aj to po dohode s lekarom. Neblaznite a uvedomte si, kolko bab by tu tuzi po babatku a ked otehotnejú, tak od prveho dna lezia s nohami hore a vy tu idete vymyslat...drzim vam palce...

avila • 11tt • Dnes v 18:18
Ahojky baby, tiez som mala ten isty problem, lebo pred tehu som pravidelne spinningovala aj aerobickovala. A zrazu nic.

Chcem zacat chodit na cvicenie pre tehu tento mesiac, tak aspon nieco. A som si kupila tie speci vazelinove tampony, tak by som si chcela ist zaplavat. Nieviem, co by na to moj doky, este som sa nepytala... Ale vazelina by babatku nemala uskodit, vy s tym nemate skusenosti?

adelaine • 14tt • Dnes v 18:48
avila, porad sa s nim, ale asi by som pockala so vsetkym po tom 12, 13 tt...

avila • 11tt • Dnes v 18:57
Vsak... Aj ja som si myslela, ze bude lepsie po 1. tri... Strasne mi chyba pohyb, ono to ubera kus na sebavedomi, ked vidim, ako gulatiem Ale tak to ma asi byt, vsak potom dobehneme

adelaine • 14tt • Dnes v 19:04
jj, gulatieme vsetky
aj mna to hryzie, nikdy som nepatrila medzi stihle, ale aku taku figuru som sa snazila si udrzat, a zrazu to ide pekne pomaly ale isto stale hore...ale aj ja dufam, ze to potom vsetko pekne zhodime...
a
hlavne, ze nasi drobci sa maju v nasich bruskach fajnovo

mirka285
2. led 2010

baby ja som tu lyzovacku nemyslela zesa tak doslovne ze sa budem prehanat na preplnenych tratiach po ciernej zjazdovke skor som mala na mysli cerstvy vzduch,dlhe prechadzky na cerstvom vzduchu a hodinku denne si zalyzovat mi tiez prospeje..ale mi lyzujeme v rakusku kde na zjazdovke okrem mna je max.10ludi,takze tam zrazky nehrozia..a prist k urazu sa da kludne aj doma...

avila
2. led 2010

Pozri mirka, ved rozhodnutie je len a len na Tebe. To, ze sa nieco neodporuca, je neodporucenie. Ja napr. nepijem kavu a napriek tomu, ze mnohi mi hovoria, ze zbytocne, nebudem ju pit. Ak si o niecom presvedcena, naco hladat potvrdenia. Aj tak si ich vsetky negativne racionalne prepracujeme 😉

mirka285
2. led 2010

avilka ja sa nemam v com rozhodovat,ja si proste myslim,ze v rozumnej miere sa da robit vela sportov aj pocas tehotenstva,skor si myslim ze babatko mnohe buduce mamicky ohrozuju trebars cigaretou.. ☹ kazdy si musi zvazit sam naco sa citi,j to beriem tak,ze prvy najrizikovejsi trimester mam za sebou,takze trosku sportu nezaskodi,samozrejme s velkym bruskom uz vela nenasportujem 🙂

avila
3. led 2010

Aj ja sa tesim uz na kociec 1. tri 😉 Aspon zapnem opat DVD s aerobickom, bez poskokov - trosku to prerobim. Clovek ma strach... Ale Ti poviem,mas pravdu, ze kopa maminiek take veci neriesi, strach ide v priamej umere s vedomostami 😉

A co speci cvicenie v tehu? V nasom meste vela moznosti nie je. Ked citam maminkovske casopisy, co vsetko sa da. Ale zvacsa ide o Ba ☹ U nas v meste je moznost jogy. Ja som dost nervna, tak to skusim, mozno ma to ukludni a spolu so mnou i babatko 🙂

vejula
3. led 2010

Mno čo ja viem, podla mna je najistejšie cvičenie pre tehotné... Pokial riskujem na svahu len ja tak sa to dá, ale teraz mám už zodpovednosť aj za moje dieťatko... Keby sa mu niečo stalo tak si to v živote neodpustím a budem si celý život vyčítať, či som to pre to maličké nemohla vydržať... Určite pohyb treba, ale mne uplne stačí ked zotriem podlahu v byte a také veci a fučím ako kon.... Alebo včera som mudra vyšla na siedme poschodie a nazad, že nech sa trochu rozhýábem a to už sa maličkému moc nepáčilo a mala som také slabe krče v podbrušku...
Samozrejme ani chlast a cigy. To je pre mna teraz tabu... Mno teda glg šampana som si dala na silvestra 😅 aby som neklamala...

A martina tak ta žena s tým malim miminkom na svahu, tak to je podla mna už uplne trafené... Hrôza, však po tej zrážke toho dievčatka si to už určite aj ona uvedomila, že na svahu nejde len o vlastné schopnosti ale aj o kopec bláznov, ktorým je jedno že sa nelyžuju sami ale medzi ostatnými ľudmi...

varo
3. led 2010

ahoj, jen jedna věc k lyžování, lyžuji moc ráda a dobře vím že na svahu je to kolikrát o hubu, ale dnes jsem neodolala, vydali jsme se s manželem na menší svah, který nebyl přelidněn lidmi a po prvních dvou jízdách kdy jsem sjížděla s maximální opatrností jsem si zbytek odpoledne úplně užila a myslím že i miminko v bříšku nic nenamítalo. 🙂 Takže věřím že se ještě párkrát na svah podívám.

vejula
3. led 2010

No je to asi od povahy, ja viem že by som si to určite neužila, lebo by som len myslela na to že čo ak... Ja si teraz neužijewm ani kino ked to tam hučí... Minule som bola na avatarovi a ked tam začali tie bojové scény tak som si naskladala bundu na bruško aby neohluchlo a ku koncu som musela odísť na WC čo som sa bála aby mu ten hluk ublíži, bo tam boli zas nejaké boje... No proste som taká uzkostlivá povaha a s tým nič nenarobím, lyžovanie by som si určite nedokázala užiť..

avila
5. led 2010

Ahojky,

no zase som od doktora ne/mudrejsia. Plavanie vobec - len ak by som mala vlastny bazen... Zo sportov len fitlopta, joga a aj to po 16.t.t.

turbomyska
21. led 2010

Ahojky, já myslim, že je to individuální. Do 25.t.t. jsem chodila do posilovny, kde jsem měla upravený program pro těhotenství a k tomu chodím cca od 18.t.t.t. na těhotenský aquaerobik je to super. Do posilovny už teď nechodím (31.t.t.), ale kromě plavání chodím na pilates pro těhotné. Myslím, když je vše o.k. a jste zvyklé cvičit, tak proč ne...

cigaretka5
24. led 2010

kocky tiez som pred tehu skakala v telocvicni minimalne tri krat do tyzdna , prisiel prvy trimester a ani ma nenapadlo tam zajst , o mimoc sme sa snazili dva roky a kebz sa cokolvek stalo len kvoli mojej snahe o endorfiny asi by som sa zblaznila. MInuly tyzden som bola prvy krat na tehu loptach, je to nieco absolutne ine ako klasicke fit lopty je to pomale a relaxacne ani naznak potu, bola som sklamana ale iba chvilocku , ved tie fyzioterapeutky vedia preco je to takto vyskladane a nie hopky supky potime sa. Robime to pre mimina potiti sa budeme ked budu sladko spat v postielakch.
Citala som navyse niekde clanok s nejakou fitneskou, ze jej svalova hmota pri porode sposobila dost znancne komplikacie a potom regenerovala dost dlho oproti babam co sa hybali stylom , dlhe prechadzky na cerstvom vzduchu a gravid joga.

zebrafa
7. únor 2010

ahoj holky, tady další závislačka na sportu, která tento týden našla na testu //. asi je to všechno individuální záležitost, kdo sportoval před těhotenstvím, tak si myslím, že může pokračovat dál, jen trochu ubrat, tzn. kdo byl zvyklý běhat před otěhotněním, může v rozumném tempu pokračovat i nadále. Na plavání má, co doktor, to jiný názor ☹ zatím plavat budu chodit i nadále a uvidíme...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru