Může se v těhotenství mrkev?

13. května 2013 
Jsem se zas něco dočetla že ne a přitom já mrkev tak miluji, syrovou ji křoupu ke chlebu a tak. Čemu jako škodí? Dyť je zdravá.
12. kvě 2013 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radulka57 To sem teda neslyšela,že by se nemohla mrkev,to je nějaká kravina,samozřejmě že se může!
12. kvě 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@radulka57 říká se, že by se měl omezit přísun v I. trimestru vitamínu A - při přílišné konzumaci se zvyšuje riziko vývojových vad . - proto by se mělo omezit jezení syrové mrkve (vnitřností a jiných potravin) v I. trimestru.

A co je na tom pravdy nevím. Myslím si, že v rozumné míře by to miminku nemělo ublížit.
12. kvě 2013 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baris Ale mrkev obsahuje beta karoten,který se teprve v těle přemění na vitamín A,takže mrkev je pro těhotnou i plod naprosto bezpečná!
12. kvě 2013 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
v těhotenství se nedoporučuje konzumace vitamínu A, protože může poškodit plod. Mrkev ale obsahuje provitamín vitamínu A |(betakaroten), který poškození plodu nevyvolává.
12. kvě 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
mrkev? nevím já dostala seznam doporučených a nedoporučených potravin a mrkev byla v doporučených..:D no samozřejmně v přiměřeným množství..
12. kvě 2013 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasně že se může. Je to dobrý zdroj vitamínu C a železa, které těhulka potřebuje Navíc syrová je prevencí zácpy
Kvůli vysokému monžství vit. A se mají v těhotenství vynechat játra.
12. kvě 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já jsem též mrkvová a při všech těhu jsem ji jedla, škodlivá určitě není.
12. kvě 2013 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě pomáhala mrkev v prvním těhotenství na pálení žáhy..ale jedla jsem jí fakt hodně holka měla od narození do zhruba tří let oranžové dlaně a chodila
12. kvě 2013 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Souhlasim s @llluckaaa. Beta-karoten je neco jineho nez hotovy vitamin A. Jez mrkev, co hrdlo raci, ja ji taky miluju
12. kvě 2013 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si myslim, ze by ses mela ridit selskym rozumem v dobrem smyslu. Nejsi nemocna ale tehotna, pokud nebuse denne ladovat salaty typu parisky, vlasky a kupu tataraku tak super, myslim ze zelenina nikoho nezabije. Radeji doporucuju necist tolik internet
12. kvě 2013 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Bože, dneska se všechno tak hrotí Klidně ji jez, ničemu to neškodí. Mě doktor říkal, jezte všechno podle chuti a hlavně nestudujte internet
12. kvě 2013 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@radulka57 vagón jí denně nesníš, takže s chutí do ní!! Mrkev jako taková škodlivá fakt není ;)
12. kvě 2013 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jde o vitamín A , v těhu by se to s ním nemělo přehánět. Ale četla jsem, že v běžné stravě nevadí, jde opravdu o nadměrný přísun. Nedoporučují se vnitřnosti, které vitamínu A obsahují velké množství. Ale mrkve bych se nebála, teda pokud jí nejíš na kila
13. kvě 2013 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nesmí se vit. A, ten v těhu ve vyšších dávkách škodí. Mrkev obsahuje betakaroten, ten mimčo neohrozí..
13. kvě 2013 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek