Může se v těhotenství mrkev?

radulka57
12. kvě 2013

Jsem se zas něco dočetla že ne a přitom já mrkev tak miluji, syrovou ji křoupu ke chlebu a tak. Čemu jako škodí? Dyť je zdravá. 😒

lucie777
12. kvě 2013

@radulka57 To sem teda neslyšela,že by se nemohla mrkev,to je nějaká kravina,samozřejmě že se může! 😉

baris
12. kvě 2013

@radulka57 říká se, že by se měl omezit přísun v I. trimestru vitamínu A - při přílišné konzumaci se zvyšuje riziko vývojových vad 😒 . - proto by se mělo omezit jezení syrové mrkve (vnitřností a jiných potravin) v I. trimestru.

A co je na tom pravdy nevím. Myslím si, že v rozumné míře by to miminku nemělo ublížit. 🙂

lucie777
12. kvě 2013

@baris Ale mrkev obsahuje beta karoten,který se teprve v těle přemění na vitamín A,takže mrkev je pro těhotnou i plod naprosto bezpečná! 😉

hakanka
12. kvě 2013

v těhotenství se nedoporučuje konzumace vitamínu A, protože může poškodit plod. Mrkev ale obsahuje provitamín vitamínu A |(betakaroten), který poškození plodu nevyvolává.

prcek91
12. kvě 2013

mrkev? nevím já dostala seznam doporučených a nedoporučených potravin a mrkev byla v doporučených..:D no samozřejmně v přiměřeným množství..🙂

llluckaaa
12. kvě 2013

Jasně že se může. Je to dobrý zdroj vitamínu C a železa, které těhulka potřebuje 😉 Navíc syrová je prevencí zácpy 😉
Kvůli vysokému monžství vit. A se mají v těhotenství vynechat játra.

leikkka
12. kvě 2013

já jsem též mrkvová a při všech těhu jsem ji jedla, škodlivá určitě není.

kaliali
12. kvě 2013

Mě pomáhala mrkev v prvním těhotenství na pálení žáhy..ale jedla jsem jí fakt hodně 😀 holka měla od narození do zhruba tří let oranžové dlaně a chodila 😅

cajomilka
12. kvě 2013

Souhlasim s @llluckaaa. Beta-karoten je neco jineho nez hotovy vitamin A. Jez mrkev, co hrdlo raci, ja ji taky miluju 😉

lucajdak
12. kvě 2013

Ja si myslim, ze by ses mela ridit selskym rozumem 🙂 v dobrem smyslu. Nejsi nemocna ale tehotna, pokud nebuse denne ladovat salaty typu parisky, vlasky a kupu tataraku tak super, myslim ze zelenina nikoho nezabije. Radeji doporucuju necist tolik internet 😀

petrusew
12. kvě 2013

Bože, dneska se všechno tak hrotí😀 Klidně ji jez, ničemu to neškodí. Mě doktor říkal, jezte všechno podle chuti a hlavně nestudujte internet😀

ckei
12. kvě 2013

@radulka57 vagón jí denně nesníš, takže s chutí do ní!! Mrkev jako taková škodlivá fakt není ;)

slundo
12. kvě 2013

Jde o vitamín A , v těhu by se to s ním nemělo přehánět. Ale četla jsem, že v běžné stravě nevadí, jde opravdu o nadměrný přísun. Nedoporučují se vnitřnosti, které vitamínu A obsahují velké množství. Ale mrkve bych se nebála, teda pokud jí nejíš na kila 😀

betysek
13. kvě 2013

Nesmí se vit. A, ten v těhu ve vyšších dávkách škodí. Mrkev obsahuje betakaroten, ten mimčo neohrozí..

marketicka346
24. dub 2018

v dnešní době se všechno moc řeší před x lety spoustu veci nebylo a myslim si ze driv se deti meli mnohem lepe nebyli tolik nemocni, meli lepsi imunitu a ted?? dite si zakasle a maminka mu koupi x prasku na kasel...driv to proste nebylo no a neresilo se to tak

denny27
Autor odpověď smazal
Zobraz
prcekverunka
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru