Může se v těhotenství pít ovocný čaj?

mysicka_lb
4. srp 2013

Ahojky, nikde jsem to nenašla, proto prosím o radu. Může se pít v těhotenství ovocný čaj (takový ten pytlíkový, červené barvy)? Může se pít i ve velkém jako hlavní nápoj (třeba 2l denně)? Myslela jsem, že se čaje obecně vůbec nesmí, ale pak mi mamka řekla, že ovocný čaj je v pohodě, že ho sama pila po celou dobu těhotenství. Tak nevím. Mým hlavním nápojem byla coca-cola, tu jsem musela vyškrtnout, tak teď potřebuju přesedlat na něco jiného a nevím pořádně na co.

sarkad2856
4. srp 2013

@mysicka_lb Ano může,ale zdravější jsou určitě ty sypané nebo nějáké minerálky i ttřeba ty neperlivé 😉

mvkoty
4. srp 2013

čaj určitě můžeš, ale kombinovala bych to s minerálkama

mysicka_lb
autor
4. srp 2013

A můžu jako tu minerálku pít Poděbradku Light?

gletnulka
4. srp 2013

Ovocný čaj ničím nevadí. Vyvaruj se zeleného, ten se nesmí. I slabý černý je ok

speedygon
4. srp 2013

@gletnulka s tím zeleným to prý není pravda, jen se může omezené množství nebo tak něco...ségra po tom pídila, jelikož zelený má ráda a právě mi říkala, že ten zelenej se může...např. tady:http://www.porodnice.cz/mohu-pit-tehotenstvi-zeleny-caj
a tady http://www.tehotenstviaz.cz/index.php?strana=&k...

lucieandrlova
4. srp 2013

Ovocný se může, minerálky bez bublinek. Nic bych nepila ve větším množství. Všeho moc škodí. Nejlepší je obyčejná voda.

mysicka_lb
autor
4. srp 2013

@lucieandrlova Opravdu se nesmí pít nic s bublinkama? Ani ty jemně perlivé vody? Jako vůbec nesmí (ani loknout), nebo v omezeném množství? Já totiž piju jen ty perlivé....

tublatanka
4. srp 2013

jem pila v obou těhu magnesii jemně perlivou,dělala mi dobře,ne perlivku,ta je silná,ale ani ne neperlivou.
ted piji čaje z bylinek,je to směs přímo pro těhotné,jiné ne,některé bylinky škodí. Rozhodně mi to příjde lepší,než slazené minerálky,ale každému chutná něco jiného.

speedygon
4. srp 2013

@mysicka_lb to, že bublinky se v těhu nesmí, je prý pověra..ale všeho s mírou...a obzvlášť s minerálkama...jejich nadměrná konzumace může zapříčinit vznik ledvinových kamenů...takže je kombinovat s jinými nápoji....

aideen
4. srp 2013

@mysicka_lb popravdě, bez bublinek bych momentálně nebyla schopná fungovat. Nic jiného mi na nevolnosti nezabírá. Všeho s mírou, ale rozhodně se ani potřetí nehodlám nějak extra omezovat. Pouze některým bylinkám, ale bylinné čaje když už v těhu, tak piju přímo pro těhotné 🙂

lucieandrlova
4. srp 2013

@mysicka_lb mně říkali doktoři, že by bublinky pít těhotné neměly. Nejlépe prolistovat internet nebo se poradit s výživových poradcem. http://www.babyweb.cz/co-je-dobre-pit-v-tehoten...
http://www.mesicnikzdravi.cz/201106/pitny.htm

jenniffer
4. srp 2013

@mysicka_lb Pokud se ti bude stýskat po coca cole, tak zcela výjimečně sklenička neublíží. Bublinek bych se nebála, pokud je sneseš. Ovocný i černý čaj si klidně dej, ale třeba jen 2 šálky denně. Není nad neperlivou vodu. 😉 Jak jsi psala s tím Light - tak to zavání umělými sladidly a těm bych se vyhnula určitě. 😉

sarkad2856
4. srp 2013

@gletnulka zelený se může v těhu jen ne v litrech,ale může

sarkad2856
4. srp 2013

@mysicka_lb Ano minerálku Poděbratku mužeš jen bych střídala perlivou s neperlivou,bublinky taky škodí ve velke míře

yavvie
4. srp 2013

bublinky hlavne ku koncu pit neni dobre, pretoze este napomahaju paleniu zahy a furt sa ti po nich grga 🙂 (aspon teda mne) ci su aj samotne bublinky nezdrave som ani nestudovala, ja ich nemozem ani citit.
na mineraky pozor, aby si nebola premineralizovana, vsetkeho vela skodi.
bylinkovy caj pre tehotne je tiez doporuceny iba 2-3 denne, mas to priamo na baleni
takze ideal kombinovat 60% cistu vodu, 20% caj a 20% ostatne napoje. pripadne este nejake mliecne, ak mas rada pseudokafe a tak. hlavne v tomto teple ist aspon na 4 litre.

mysicka_lb
autor
4. srp 2013

@yavvie Tak to já tyhle problémy vůbec nemám, aspoň zatím, spíš mi jde o to, abych nepotratila nebo se mi nenarodilo zdegenerované miminko🙂. Tak to si myslím, že bych si tu jemně perlivou vodu místo neperlivé dopřávat mohla, ne? Neperlivou vodu vůbec nemusím☹

baris
4. srp 2013

@mysicka_lb já si myslím, že to chce hlavně používat selský rozum 😀

Já pila celé těhu colu - všechny ostatní tekutiny jsem do 7 měsíce prostě vyblila. Takže jsem denně vypila 2l coly. Voda, minerálka, čaj ... vše šlo ven. Druhé těhu - to samé. Holky mám zdravé.

Co se týče toho čaje - nemá se pít ten zelený - ale zase - ten kupovaný v supermarketu můžeš. Ale nesmíš si dát od 2dcl vody 5čajů a dát si to x-krát za den.

soleilll
4. srp 2013

Ovocný čaj je určitě ok, jen si hlídej složení. Třeba Pickwick, který mi normálně moc chutná, má téměř ve všech příchutích ovocných čajů přidanou lékořici, která zvyšuje krevní tlak, což nemusí v těhotenství úplně vyhovovat. V druhé polovině těhotenství mě taky po pití ovocného čaje strašně pálila žáha, ale ty seš teprve na úplným začátku, takže ti tyhle problémy zřejmě ještě nehrozí. Nicméně si najdi alternativu, pokud by přišly. Magnesia bez příchutí a bublin je určitě super.

mm_mm
4. srp 2013

@mysicka_lb Light v žádným případě, všechno, co je light, je doplňovaný umělýma sladidlama a ty se v těhotenství nesměj...

mysicka_lb
autor
4. srp 2013

@mm_mm Ty jo, a co když jsem to už pila, je to velký průšvih?

janapavlik
4. srp 2013

Ovocný čaj piju, taky heřmánek se může, černý čaj slabý. Taky sem tam magnezii, jinak minerálky vůbec nepiju, už vůbec ne ty slazené, jsou to umělotiny, pěkně hnusné a nezdravé. Ale nejčastěji piju obyč. vodu 🙂

anina32
4. srp 2013

@mysicka_lb u obou jsem pila perlivou vodu na střídačku s perlivýmí minerálkami a perlivýmí limonádami s umělými sladidly a žádné následky to na klukách nezanechalo😉.

mysicka_lb
autor
4. srp 2013

@anina32 Uff. To je právě nejhorší, že člověk se tak snaží, sekla jsem se vším, co jsem si myslela, že by vadilo, ale že i blbá Poděbradka Light, mě prostě nenapadlo. Tak snad to bude taky bez následků🙂

anina32
4. srp 2013

@mysicka_lb ono se nic nemá přehánět a nervování ublíží mimču víc než voda s bublinkama😉 já se v těhu nijak zvlášť neomezovala, samozřejmě jsem vynechala alkohol a tatarák nejím ani normálně, ale jinak jsem nic neměnila.

chris_n
4. srp 2013

já teda piju nejraději čistou vodu z kohoutku, možná přefiltrovanou konvicí. Ale kolu, minerálky, atd... to není moc zdravé ani normálně. Jinak bych to zas tak extrémně nehrotila. Jak bylo zmiňováno, všeho s mírou.

cenichmat
4. srp 2013

Ovocný čaj je v pohodě, pila jsem ho v těhu taky na litry a piju stále. Jen je třeba hlídat, aby v něm nebyla lékořice, jak už tu někdo zmiňoval. V poho je i kafe, tak 1-2 šálky denně. Doporučuje se vyhýbat se "umělým" nápojům a rozhodně umělým sladidlům-mají mmj. trvalý vliv i na psychiku.Minerálku vyjímečně, spíš čerstvou vodu. Jo a černý a zelený čaj se nemá pít kvůli teinu, který zvyšuje srdeční frekvenci tvojí i miminka a mohl by tudíž vadit až ublížit miminku (kofein v kávě není tak agresivní a nemá tak dlouhodobý účinek). No a bublinky nejsou vhodné kvůli nadýmání a pálení žáhy-to poznáš až v druhé půlce těhu. No a tohle vše platí pak i pro kojení.... A pak je tu jídlo, že 😉 Krásné těhulkování!

ange_de_la_morte
4. srp 2013

nečetla jsem celé, jen jsem widěla komentáře o minerálkách, já si naopak myslím že 1000x lepší než minerálky je kohoutkowá woda 😉 a jinak owocný čaj je wpohodě, jěn si dej pozor aby tam nebyl přídawek nějakých bylin které se w těhu nesmí

kamiska
4. srp 2013

@mysicka_lb to si delas srandu? ze muze vadit, ze si se napila ligt mineralky?? jako samo to neni nejzdravejsi - to je voda, ale kdyz se obcas neceho napijes a budes to stridat, tak nevadi vubec nic. proste pouzivat normalni rozum, nechlemtat nic na litry denne a snazit se to prostridat, tot dle me vse a tohle sileni kolem toho, jestli si muzu v tehotenstvi zobnout 1 g hermelinu nebo si loknout coly me prijde uplne zcestne...

mm_mm
5. srp 2013

@mysicka_lb Ne, pokud toho nepiješ litry denně.

lv
5. srp 2013

nepotratíš ani z coly, ani ze zeleného, černého či ovovcného čaje, kde by byla nějaká bylina, co se jinak nemá..ani z perlivých vod.. 😵 ..dokonce i z dvojky vína, nebo piva ne 😎
jasně, že nejlepší je čistá voda, ale když máš na něco chuť, tak v normálním množství se nic s miminkem nestane..

@kamiska taky mi příjde zbytečné nervovat kvůli bublinkové vodě, light vodě, umělýmu sladidlu a každýho kouska sýra..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru