Může se v těhotenství pít ovocný čaj?

mysicka_lb
4. srp 2013

Ahojky, nikde jsem to nenašla, proto prosím o radu. Může se pít v těhotenství ovocný čaj (takový ten pytlíkový, červené barvy)? Může se pít i ve velkém jako hlavní nápoj (třeba 2l denně)? Myslela jsem, že se čaje obecně vůbec nesmí, ale pak mi mamka řekla, že ovocný čaj je v pohodě, že ho sama pila po celou dobu těhotenství. Tak nevím. Mým hlavním nápojem byla coca-cola, tu jsem musela vyškrtnout, tak teď potřebuju přesedlat na něco jiného a nevím pořádně na co.

md1988
5. srp 2013

v těhu jsem pila a piju všechno, na co mám chuť. Kafe, černý čaj, ovocný čaj, kolu, limonádu, minerálky, vodu, bublinky i neprlivé... Sem tam 2dcl vínka nebo malé pivko. Řídím se selským rozumem a tím, že všeho s mírou. První dcera je OK a druhé mimčo je taky OK 🙂
Samozřejmě nejlepší bude voda a i vody vypiju nejvíc, jen si myslím, že nemá cenu to až tak hrotit 😝

monikabie
5. srp 2013

Já mám někdy pocit že ty dotazy jsou zbytečné. Dej si čakj kolik chceš, klidně si dej i Colu ale né 2 litry, klidně si dej kafe,

danikka
5. srp 2013

@monikabie s tím kafčem jsem se taky hodně zajímala kdysi a bylo mi řečeno od paní doktorky, že do šesti kafí denně (!!! ) je to v pohodě, jen si za každý kafe do pitnýho režimu přihodit 0,3 vody, poněvadž kafe odvodní, a to je v těhu nebezpečný. takže pokud máš vypít 2 litry vody a dáš si dvě kafe, tak prostě vody dej 2,6 a je to ok.

a co se týče ovo čaje, tak je taky v pohdě, já piju jen ovocnej čaj a pila jsem to tak i celý těhu, ale pokud ho chceš pít na litry, jakoby na žízeň, ne jen na chuť, tak dej pozor, aby to byl nečaj, opravdu jen ovocné složky, třeba teekanne je fajn. takový twinings je pak černý čaj s ovocnou příchutí, což je super a chuťově moc dobrý, ale zase pak narazíš na to odvodnění jako u kafe

hojda
5. srp 2013

Pokud tě po něm nepálí žáha, tak si ho dej 😉

vera_vila
5. srp 2013

@mysicka_lb ovocný čaj by neměl být problém... některé ty čaje mají ale nějakou přísadu, která není moc vhodná, ale teď nevím, co to je... Nedoporučuje se pít hlavně černý čaj, ale jakýkoliv ovocný, bílý nebo zelený není problém... Každopádně zelené a bílé by se neměly pít v litrech, ale ovocný by vadit neměl...

vilimovsky
14. kvě 2014

Ohledně pití čajů v těhotenství panuje řada mýtů a polopravd. Podle mého názoru nikomu neublíží jeden šálek ovocného čaje denně. Důležité je nepřekračovat denní dávku kofeinu 200 mg, což by mohlo mít vliv na porodní hmotnost miminka. Jeden malý šálek ovocného čaje obsahuje 30 - 50 mg kofeinu, takže se to do toho limitu v pohodě vejde.

Pokud si nejste jistá, můžete čaj kofeinu poměrně snadno zbavit tím, že ho necháte 2x vylouhovat a poprvé vodu vylijete. Tím se kofeinu zbavíte.

Pokud vás pití čajů v těhotenství zajímá více, můžete se podívat například na jeden můj nový článek o tom, které čaje v těhotenství pít a které ne. Najdete ho na http://cs.medlicker.com/384-velky-pruvodce-piti...

zuzankast.
12. pro 2014

Ahoj holky, také študuju, jaké čaje pít při těhu, já piju čaj na po šálcích ale po litrech 😀 Pro milovnice zeleného čaje - super trik, abychom se zbavily nežádoucího kofeinu, stačí sáček po cca 30s louhování vyndat, čaj vylít a sáček přelít znovu - většina kofeinu se uvolnila při prvním louhování, protože ten se uvolní jako první 😉

iluky
17. pro 2014

Ahojky,mam dotaz....cetla jsem ze ibišek v 1. Trimestru vubec,piju ovocne caje takový ty lesni smesy atd a at se podivam na jakoukoliv krabicku,ibišek tam je ve slozeni,je mi jasny ze asi v malym mnozstvi ale stejne....moje mama plasi protoze to dite chce asi vic nez ja :D myslite ze to vadi? Nebo vylozene vybirat podle slozeni? Diky...

happylenulka
17. pro 2014

ovocný čaj překyseluje, ať už jste nebo nejste těhu, takže na žaludek nic moc...

doporučuju banchu, senchu, kukichu 🙂 výborné zelené čaje, které neobsahují kofein a mají zásadotvorný efekt na žaludek. dají se pít po litrech a jsou vhodné i pro miminka 🙂

evcann
17. pro 2014

@monikabie uplne s tebou souhlasím, tohle je docela už přehaný dotaz, stačí trochu přemýšlet a ne se klepat, že si někdo dá skleničku bublinek a už ma nezdraví díte, panebože

nikousek1
16. led 2015

Jako já nevím, možná jsem z Marsu, ale já nic nečetla o tom, že by se nesmělo něco pít. Co tak čtu, tak denně neuškodí ani hrnek kávy a minerálky už vůbec né. Ty já mám ráda. A při tvrdnutí bříška lékař doporučuje Magnesii. Tak to mi hlava nebere :D

palkovaadela
16. led 2015

@nikousek1 Čaj se nesmí černý, bílý a zelený, protože obsahuje tein což je stejné jako kofein v kávě, ovocné se můžou protože kolem čaje ani nešly... Může to uškodit mimču nebo vyvolat potrat... Ale všeobecně platí, že pokud těhotná nepije kafe a tyhle tři druhy čaje po litrech ale jen občas si dá hrníček nebo dva nic se nestane...

nikousek1
16. led 2015

@palkovaadela mě na to gynekolog ani neupozornil a tak si myslím, že kdyby to byla tak závažná věc, tak by o tom byla informována každá těhotná žena.

palkovaadela
16. led 2015

@nikousek1 Není poviností žádného gynekologa vyjmenovávat všechno co není během těhu vhodné nebo je naprosto nevhodné 🙂 to by potom měli denně čas tak na jednu maximálně dvě pacientky než by to vše vyjmenovali 🙂 je na matce co si sama dá dohromady podle svého uvážení a nebo si to načte 🙂 ale není to povinost aby ji někdo ponaučoval ani doktor

sarkar
16. led 2015

@nikousek1 Tak to já mám naopak, mě přijde, že těhotná by měla přežívat na bramborách a vodě 😝 Všude píšou, jak se nesmí to, to a to...Včera jsem viděla jedno zajímavé video, byla to beseda s nějakou porodní asistentkou, mluvila třeba i o alkoholu. Není vůbec prokázané, kolik je ještě přijatelná míra alkoholu (myslela třeba pivo a víno), protože žádná normální těhotná by do takového průzkumu nešla 🙂. A řekla bych, že podobné to bude i s dalším...zajímalo by mě, na kolika těhotných se testovalo kolik je přijatelná míra skořice/zázvoru/šalvěje/kávy 😝 S největší pravděpodobností na žádný, prostě je to doporučení, aby se lékaři kryli, ale není podložený kolik je ještě ok. Takže za mě - všeho s mírou. Já bych to nepřeháněla asi ani s tím ovo čajem, on nemá nic moc společnýho s čajem a kdoví co v těch sáčcích vůbec je 😖

jamia
16. led 2015

@palkovaadela Ale houby nesmí, to je nesmysl a zbytečné plašení. Lékaři udávaná bezpečná dávka kofeinu v těhotenství je 300 mg/den, což jsou dvě silná kafe, takže si klidně můžeš dávat čaj podle chuti každé ráno.

palkovaadela
16. led 2015

@jamia kdyby si četla můj příspěvek pořádně tak se tam dočteš tohle >Ale všeobecně platí, že pokud těhotná nepije kafe a tyhle tři druhy čaje po litrech ale jen občas si dá hrníček nebo dva nic se nestane... < nic o tom že to prostě nesmí ani kapku jsem nenapsala a nikoho tady neplaším...

jamia
16. led 2015

@palkovaadela Ano, četla jsem, že si protiřečíš 🙂

palkovaadela
16. led 2015

@jamia Protiřečím?! 😀 😀 Tak jsem se zasmála... Napsala jsem to tam tak jak to je takže to protiřečení vidíš asi jen ty... No comment...

jamia
16. led 2015

@palkovaadela Čaje se nesmí x čaje se občas můžou, to je názorový veletoč, sorry. Kdybys nenapsala tu první větu, tak neřeknu ani popel 😀 Ale jsem ráda, že ses aspoň zasmála 😎

palkovaadela
16. led 2015

@jamia tak pokud si protiřečím já tak si protiřečí všichni doktoři milá zlatá... Zeptej se jestli se může třeba hnusná coca cola řeknou ti že ne nesmí ale pokud ti to pomůže na nevolnosti tak můžeš ale v malém množství a ne se tím nalívat po litrech... Tak si nad tím trochu popřemýšlej a třeba tě trkne že to není protiřečení....

jamia
16. led 2015

@palkovaadela No... radši nic, chytrému napověz.

xpila
16. led 2015

@jamia Souhlasím s tebou 😉

lentilka131
27. říj 2015

Holky, jak je to s tím ovocným Pickwick čajem? Jsem v 8. týdnu a celou dobu piju asi 2 až 3 šálky denně. A až dnes jsem si všimla, že je ve všech kořen lékořice :( Vůbec mě nenapadlo dívat se na složení ovocných čajů :( Myslela jsem si, že ovocný čaj je v pohodě :( Pijete taky některá ovocný čaj Pickwick? Nebo pijete schválně jiný druh? Jen doufám, že jsem tím nemohla ublížit miminku. Nechápu, že na tom čaji není varování pro těhotné. A taky by tam mohli uvést množství té lékořice :(

dablik007
5. srp 2016
dablik007
5. srp 2016

@aideen Ahoj, muzu se zeptat, jake bylinkove caje ti pomohli na nevolnosti? Moc dekuju za odpoved

aideen
9. srp 2016

@dablik007 proc zrovna ja? 🙂 uz si to popravde ani nepamatuju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru