Může slabší káva bez cukru po ránu uškodit miminku?

agnesi
12. říj 2013

Ahojte maminky 🙂 Chtěla jsem se zeptat na váš osobní názor, jestli si myslíte, že může jedna slabší káva s mlékem a bez cukru, zásadně jen po ránu, uškodit vyvíjejícímu se miminku? Tohoto jediného se mi vzdát nechce, ale pokud by to samozřejmě mělo nějak uškodit prckovi, nahradím si ji Meltou 😉 Co vy na to?

elana
12. říj 2013

@agnesi ne, neblázni...káva není jed, to by se děti někde nerodily vůbec 🙂 , slabý kafe s mlíkem po ránu je dobrý akorát na start do novýho dne, mimču nijak vadit nebude. Pokud Ti chutná (mě třeba po otěhotnění chutnat přestala, pila jsem tak do 25.tt jen Caro, teď už ji zas můžu), tak si ji dej. Škodlivých je až několik šálků silné kávy denně, některé studie naznačují vyšší riziko potratu, ale zas tak-kdyby to skutečně byla až taková hrůza, tak to používají ženský místo interrupcí 😝 Já jse hodně striktní na alkohol v těhotenství, o cigaretách nemluvě-ale kafe v rozumný míře je podle mě ok.

agnesi
autor
12. říj 2013

Díky, tak to si mě uklidnila 🙂 Já čekám třetí a jediný, čeho jsem se bála a nechtěla dobrovolně vzdát, bylo víno. U prvního jsem to striktně dodržovala, žádná káva ani alkohol, za celý těhotenství ani jeden půllitr, ve druhém jsem si vínko občas dala, ale jen trošku a v poslední době (mám skoro 5let od 2.porodu) jsem si ráda dala skleničku-dvě, tak jsem se hrozně bála, že bude těžký se tohoto vzdát. Ale zvláštní bylo, že i když jsem netušila, že jsem těhotná, tak mi to přestalo chutnat 🙂 Absolutně nemám potřebu si ani ucucnout, za což jsem strašně moc ráda 😀

monasek84
12. říj 2013

Ja po tom na zacatku taky patrala 🙂 driv jsem pila i 4 pressa denne... jak jsem otehotnela, tak jsem pila jen jedno rano (kdybych si nedala, tak by me bolela hlava - zavislost na kofeinu 🙂 ) a jak presel 1.trimestr, tak piju 2 denne, rano a po obede.
Jinak je rozdil jestli pijes pravou mletou kavu a nebo instatni (protoze to v podstate ani kava neni, to je odpad)....

agnesi
autor
12. říj 2013

Já vím, ale je to rychlý 😒 Občas si děláme i klasickou, ale to je opravdu málokdy....

monasek84
12. říj 2013

@agnesi vsak ja to nepsala proto, ze by to melo byt skodlivy, ale proto ze u instatni bych se nebala vubec 😉

agnesi
autor
12. říj 2013

Aha 😀

giovanna2012
12. říj 2013

Na tohle jsem se zeptala doktora a ten mi říkal, že těhotenství není nemoc a v malém množství si můžu dát cokoliv. Dokonce jsem si občas dala 1 malé pivo.

agnesi
autor
12. říj 2013

@giovanna2012 Jůůů tak to je super 😀 Já taky říkám, že to není nemoc, ale asi čím jsem starší, tím jsem v těhotenství zodpovědnější a nechci nic podcenit 😉 Při prvních dvou jsem si říkala, že to celý bude v pohodě, ani na minutku jsem si nepřipustila žádný komplikace (a ani žádný nebyly), ale teď tam ten červíček vzadu trošku hlodá 😝

giovanna2012
12. říj 2013

@agnesi Já byla stejná. Vždycky jsem si na gyndu brala takový sešítek a tam jsem měla připravené otázky jako třeba. Můžu kafe? Můžu sex? Můžu tohle a můžu tamto. Můj doktor ze mě nemohl a dodnes si mě pamatuje.

agnesi
autor
12. říj 2013
mafeska
12. říj 2013

@giovanna2012 😀😀😀 já měla zase obráceně, měla jsem plnou hlavu otázek (nenapsaných) řikala si to si budu pamatovat a přišla jsem tam a nevěděla ani jednu. pořád se mně ptala jestli chci něco vědět 😀

@agnesi moje kafe je obarvená voda s mlíkem a cukrem a rozhodně to nevadilo, nejsem "kafáč" piju ji jen jednou denně.i během těhotenství pokud teda na ní byla chuť

agnesi
autor
12. říj 2013

@mafeska Supr, díky za radu, já si právě nebyla vůbec jistá, protože jsem ji začala pít až po druhém porodu a to ještě pěkně slaďoulinkou a víc bílou než černou 😉 Teď už teda nesladím, ale mlíčko zůstalo, jen už to není půl na půl, ale tak třičtvrtě na čtvrt (kávy na mléko). Tak proto se ptám, abych malému nezpůsobila nějaký průšvih....

mafeska
12. říj 2013

@agnesi já piju jen rozpustnou s trochou cukru, jinou nepozřu, ani v kavárnách, je to na mě strašná síla. vypiju jen svoje domácí kafíčko 😀

ivanka8485
12. říj 2013

Kafe je ok, i dva šálky a pokud jsou to takové ty rozpustné, tak naprosto.... Já se vzdala všeho, ani do zakouřených prostor nechodila, ale kafe, to ne.... to jsem nedokázala. Omezila jsem to na ten 1-2 šálky za den, ale vzdát, to nešlo. Hodně jsem to ředila mlíkem a tak. Caro jsem pila občas, ale moc mi to nejelo a občas jsem si dala místo kafe kakao.... ale tohle je myslím jedna z těch ok závislostí 🙂))) Možná horší je to při kojení. Já moc dlouho nekojila, tak nevím, ale to bych řekla, že by mohlo to mimčo víc "nastartovat" a možná by mělo problém s usínáním.

agnesi
autor
12. říj 2013

Jeee holky vy jste tak super 🙂 Já jsem teprve na začátku, manžel už to ví, ale včera mi chtěl koupit víno, předevčírem rval hermelín do pusy, tak zrovna s ním nemohu sdílet co můžu a co ne, co je pro mimi ok a co už ne-e 😀

lucieandrlova
12. říj 2013

Zkuste taky Caro s mlékem, já jsem to nahradila za kávu. Hlavně kvůli kojení. A je to i zdravé. Jinak zbytek ke kávě napsaly přede mnou.

olusenka
12. říj 2013

@agnesi nemyslím si, a když už, vždycky ji jde nahradit kávou bez kofeinu. Já už ji kvůli těhotenství a kojení piju přes dva roky.

cajomilka
12. říj 2013

Já jsem před otěhotněním pila kávu (kromě pravéhočaje) pravidelně 1-2x denně a dost silnou, žádný hruškový vody, ale pak mi v obou těhu najednou úplně přestala chutnat min. do konce 1. trimestru. Teď jsem v 27 tt. a už ji zase můžu, ale hlídám se, víc než 1 denně ne. Caro apod. náhražky nesnáším, kafe je holt kafe 😒 V době kojení jsem kávu zase nepila, ale bez kvalitního čaje prostě nemůžu žít, ten jsem s mírou pila a piju furt...

zamilovanadonej
12. říj 2013

@agnesi Jednou o kávě v těhotenství mluvil lékař v nějakém pořadu na čt 1 a prý káva vůbec nevadí, až 5 šálků denně zcela v pohodě... A mimochodem- v instantní je více kofeinu než "turecké" aby někdo nežil v omylu 😀

caricia1
12. říj 2013

Já jsem pila kávu bez kofeinu 🙂 Ale ani káva s kofeinem neuškodí.Naopak,někomu pomáhá v těhu na nízký tlak.To měla moje sestra 🙂

dana3262
12. říj 2013

@caricia1 většina kav bez kofeinu je kofeinu zbavovana methylenchloridem, který je zdraví škodlivý.

@zamilovanadonej to je naprostá pravda. Rozpustna káva je koncentrat.

caricia1
12. říj 2013

@dana3262 tak to jsem ani nevěděla.. 😒

agnesi
autor
12. říj 2013

Teda, tady se člověk fakt dozví!! Já se o tom nikde jinde nepídila, takže fakt nevím. Teď už teda ano, tak díky 🙂 Takže kávičku ráno si rozhodně dopřávat budu a až mi přestane chutnat (jestli vůbec), bude to jen dobře 😉

yildiz
12. říj 2013

uplne v pohode !!! 😀 ja uz mam leta letouci takovy ne uplne ritual ale po ranu kaficko mit musim nemam rada nejake silne nebo turka..piji nejradeji Velvet - a to i v tehu ..davam si ted mene nez obvykle ale o trosku ..a ja tedy mam rada i jako netehu hlavne hodne mleka takze to mleko s kavou je uplne v pohode ! Cukrik obcas davam podle chuti a nalady - ale davam tmavy trtinovy ! Bilej cukr nepouzivam na nic vubec.... na zacatku kazdeho tehu me chut na kafe vymizi ale pak asi v 8tt se zase vrati tak si kafco zase vychutnavam !

agnesi
autor
12. říj 2013

@yildiz 🙂 Jj, když už cukr, tak třtinový, bílý už na slazení nemůžu 😝 Ale na pečení ho pořád používám, peču totiž dost často a to by nás asi brzo zruinovalo 😉

yildiz
12. říj 2013

@agnesi - mno to asi jo 😀 i kdyz on i ten bilej uz neni uplne za babku ...

zelva
12. říj 2013

To je blbost. Jedna káva je prdlajs. Musela bys jí pít denně litr, aby to mělo nějaký případný negativní vliv. Ani tak by třeba nemuselo, nevím, ale jedna káva je totálně zanedbatelná.

maladama
13. říj 2013

@ivanka8485 prý to s kávou a kojením funguje tak, že děti, jejichž matky pily kávu ve 3. trimestru (v rozumném množství), tolerují matčinu kávu "přes mlíko" relativně dobře, narozdíl od dětí, jejichž matky se v těhotenství kávě vyhýbaly a po porodu padají na hubu a potřebují "vzpruhu". Osobně vyzkoušeno nemám, měla jsem vždycky mlíka tak málo, že to bylo jedno (kafe jsem v těhotenství pila, cca 2 šálky denně - teda asi od 4. měsíce, dřív to nešlo, a od konce šestinedělí zas).

zuzamik
13. říj 2013

Do 3 hrnků (středně silné) kávy denně je to ok (ptala jsem se mudry), kromě toho mlíčko i cukr pomáhají kofein trochu srazit, takže žádné strachy 😉 Já jsem na kafe nikdy moc nebyla, ale co jsem těhu, dost se mnou mává můj (i normálně) nízký tlak- takže bez kávy po ránu některé dny vůbec nemůžu fungovat...

agnesi
autor
13. říj 2013

Já bych si kolikrát i tu druhou odpol. dala, ale tak nějak z toho mám pořád strach, i když jste mě tu tolikrát ujišťovaly, že to vůbec ničemu neškodí 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru