Může uškodit koncert v pokročilém těhotenství?

bebe001
18. dub 2008

Ahoj holky, jaký máte názor na to, jít ve 30tt na koncert rockové kapely? Nejde o žádnou tvrdou muziku a samozřejmně se nehodlám tlačit někde vpředu. Budu hezky vzadu, u vchodu, žádné skákání ani nic podobného, prostě budu jen poslouchat. Myslíte, že to může být nějak nebezpečné pro miminko?

berunka
9. črc 2008

bzucinka: chystas se na Iron Maiden? ja sem si listek na stani koupila uz loni v listopadu ale ted v kvetnu jsem otehotnela a na koncert bych mela byt v nejakem 20tt,takze jsem se listku vzdala.Preci jen Maideni na stani,asi bych se bala tech lidi. ale strasne me to mrzi 😠

kruguer
9. črc 2008

já byla na serje tankiana a bylo to naprosto v pohodě. pokud se necpeš v kotli, tak je to pohoda. byl to skvělý koncert a šla bych klidně znova 😉

berunka
9. črc 2008

jenze mi mame prave listky do kotle to je ten problem proc se tam bojim jit.

lindda
9. črc 2008

Ja som chodila poces celeho tehu vsede aj na koncerty dokonca a´j na K1 bojove omenia a maly je ok 🙂 a co sa tyka fajcenia u nas fajcia vsetci na okolo a tiez sme ok 🙂

kruguer
9. črc 2008

jako úplně dopředu?pak už je to jedno ne?my měli na stání taky a prostě jsme byli dál od pódia.Prckovi to nevadilo, stejně ho pořád krmín Kornama, tak je zvyklej 🙂

yasmin07
9. črc 2008

Já byla ve 20 a 25tt v klubu na kapele, ale koncert v nějaký hale bych fakt nedala 😀

myska
9. črc 2008

Já jsem malou celý těhotenství přes prázdniny tahala po různých akcích, rockových koncertech a nezanechalo to na ní žádný následky 😉 Spíš bych řekla, že se jí líbí tvrdší muzika 😀

kruguer
9. črc 2008

Ve 20tt už bys měla cítit pohyby.Když se mimču maideni nebudou líbit, tak tě nakope 😀 Myslím, že je to o tom jestli se na to cítíš. Pokud je ti fajn a nevadí ti, že je muzika víc nahlas, budeš opatrná, tak proč ne.

campi
9. črc 2008

Mysko: a jak reagovala na rockovou hudbu v brise? Nekopala? Ja mam taky radsi kapely, ktery hrajou na letnich festivalech, v chytrych knizkach pisou, ze se ma mimisovi poustet neco relaxacniho, ale nevim, nevim, uknourany veci nemam rada.

Ja byla v 5tt na Nickovi Cavovi - sedeli jsme, ale stejne jsem v polovine odesla, vibrovaly mi i streva a rozbolelo me bricho /mozna trochu sugesce/, takze do kotle bych nesla, na letni festivaly urcite jo.

myska
9. črc 2008

Campi, ani se nehla 😀

berunka
9. črc 2008

kruguer: me ale nejde o tu hlasitou hudbu ale o ty davy fanousku kteri v kotli budou. nesli by jsme hned k podiu,ale stejne. uz jsem jednou na Maidenech byla,na sezeni a videla jsem jak to v kotli vypada.jde mi o naraz do bricha nebo upadnuti,omdleni atd.

campi
9. črc 2008

Berunko: nikdy nevíš, jestli před tebou nebude stát nějakej skokan nebo typek, co kolem sebe mlati rukama - bych se bála.

berunka
9. črc 2008

presne tak,toho se prave bojim nejvic,takze jsem radsi listek prodala kamaradovi 😉

campi
9. črc 2008

A nemuzes si jeste dokoupit listek na sezeni nebo do VIP zony, jestli o ten koncert tak stojis?

Myslim, ze by sis to stejne moc neuzila, ze bys na toho malyho rockera v brise stejne furt myslela a pozorovala se, jestli se ti nedela blbe, jestli Ti nekdo nehuli pod nosem, jestli kolem tebe nejsou nejaci ozralci...

berunka
9. črc 2008

bohuzel ten koncert uz je vyprodany a navic asi bych na sezeni stejne nikam nesla.musel by tam byt nekdo se mnou kdby nahodou mi bylo teba zle.

campi
9. črc 2008

Já takhle přišla o Landu, stimulovala jsem na IVF a ten den jsem píchala poprvé jakýsi hormony na vyvolání umělýho přechodu, celej den se mi motala hlava, měla jsem jít sama a docela se bála, že tam s sebou praštím, tak jsem si netroufla. To za to nestojí.

bzucinka
9. črc 2008

Berunka: Nie nechystam. Chystala som sa v decembri 🙂 Teraz som sa toho vzdala. Bola som na nich uz viackrat, tak to ozeliem. Listok podarujeme kamaratovi. 🙂 Ved budem uz cca v 30tt. Letela niektora z Vas v takom tyzdni? Len kratky let - Praha a spät? Viem, ze treba listok od dokiho, ale mna zaujima ci sa niekto na to odhodlal. Hm?

berunka
9. črc 2008

bzucinka: tak to mame podobne. ja sice nebudu v tak pokrocilem tehu,ale taky jsem se listku vzdala.pro jistotu. uz jsem na nich taky byla tak radsi nebudu riskovat. s letadem nevim,zkus si vyhledat v tematech primo letani v tehotenstvi.

emjee
9. únor 2009

hanam • 17tt • Dnes o 15:47
Ahojte, chcela by som sa spýtať na váš názor. O týždeň sa mám zúčastniť na koncerte Lord of the dance. Lekárky som sa pýtala, či hlasná hudba nemôže nejak ublížiť bábatku, ale nejak sa k tomu nevedela vyjadriť. Nemáte niektorá podobnú skúsenosť s návštevou koncertu? Alebo aspoň ak sa niektorá s vás už zúčastnila podobného vystúpenia aká tambola hlasitost? Dakujem za odpovede.

kvietocekx • 1d, 32tt • Dnes o 16:35
jeeeeeeeeej... ja som to riesila pri prvej dcerke... strasne som chcela ist na Depeche mode)) ale tiez som sa bala... tak som si to radsej odpustila)) tak radsej pockaj, urcite tu este budu))
je pravda, ze Emka je strasne muzikalna, lebo som cele tehotenstvo pocuvala hudbu, ci doma, ci v kancli v praci... ci v sluchatkach pri ceste hocikam... no proste vsade...

bershka • 38tt • Dnes o 16:40
ja som bola na koncerte lennyho krawitza cca v 6 tt. to státie mi ale nerobilo dobre. strašne ma podbruško bolelo a následne som začala špiniť. ale to nebolo koncertom...

katka2808 • 24tt • Dnes o 16:55
ahoj hanam. ja som niekde citala, ze vo vyssich mesiacoch, ked uz dieta pocuje, by sa na koncert nemalo ist...
ja som bola na Elane, ale vtedy som nebola tehotna ani len 3 mesiace.

v15 • 24tt • Dnes o 17:08
neviem či budeš stáť alebo sedieť lebo dlho stať tak to budeš cítiť v podbrušku a na klboch ale čo sa týka hudby takáto hudba im určite neublíži ale mne sa zdá že tam je len na sedenie nie?neviem možno sa mílim

kiert • 16tt • Dnes o 18:55
Nuz aj ja sa chystam pozajtra na koncert na buena vista a predtym som nad tym nepremyslala, ze by to malo babu uskodit, ale teraz som trosku zmatena....

tufa • 1d, 32tt • Dnes o 19:09
ja som bola na koncerte Nerez v 5. mesiaci, tiez som mala kus obavy ale Terezka je v pohode a myslim, ze nemala s tym ziadny problem

kveta • Dnes o 19:37
Po šiestom mesiaci je hlasný zvuk nebezpečný, lebo môže vyvolať predčasný pôrod.

sabs
9. únor 2009

byla bych v klidu,m ja byla 4 dny pred porodem na koncerte v prazske lucerne a pohoda🙂

samayka
10. únor 2009

Tak a co by ste povedali na koncert B. Springsteana 4 dni pred terminom porodu??? alebo Depeche Mode 3 tyzdne do porodu??
jasne ze nepojdem, ale lamalo ma to chvilkami 😀

lienka79
10. únor 2009

no bud uplne pokojna..amel si to uzije..ma to stlmene..
Ja som bola nedobrovolne ako dozor na jednom koncerte,dost hlucnom a vydrzali sme obaja 😀
Ked as to bude pacit tebe,iste aj drobcovi\

emamamamu
10. únor 2009

ja mozna pojedu i na festival...😀

veruska007
11. únor 2009

Ahoj, ja koncim 34.tt a koncerty a kulturu beru v pohode. Na koncerte jsem byla naposled pred dvema tydny, do divadla ted chodime kazdy tyden, abychom si to jeste uzili, pristi tyden jdeme na Landu, pred tydnem jsme byli na plese... a v pohode. Toz bych se toho nebala, jestli se citis v pohode.

dadunka
11. únor 2009

Samayka, já pojedu na koncert Depeche mode 4 týdny před termínem, jsem velký fanda a tohle si ujít nenechám, navíc máme super lístky na sezení! 😎

jaynee
12. únor 2009

Verusko - nebo holky obecně - a nebojíte se teď té chřipky? Já mám teď docela strach vyrazit někam mezi lidi, když je tolik nemocných, hodně známých má fakt vysoké horečky. To bych teda mimi nepřála!

daboma
27. únor 2009

Ahojte, prispievam k tejto teme.Tiez som v 17tt. a vcera som boa na Lord of the dance.Nejak som sa pred tym nezamyslala, ci ist alebo nie, kedze moj manzel uz mal listky davno kupene.Co sa tyka hluku bolo tam zopar pasazi, ktore boli pre mna trochu "vibracne", ale snad to nebolo pre nase babo velmi iritujuce.Inac sme sedeli vzadu, pohodlne, ziadna tlacenica.
Emjee, ako si sa nakoniec rozhodla? Bola si alebo nie?

danu
3. srp 2009

wasago.wako • 10. júl 2009 o 10:31
Zdravicko... chcela by som sa opytat ci v piatom mesiaci tehotenstva by som sa bez obav mohla zucastnit na rockovom festivale a ci hluk z aparatur nema negativny vplyv na dietatko dakujem....

agatkag • 39tt • 10. júl 2009 o 11:04
asi ti veľa neporadím,ale v siedmom mesiaci som bola na nejakom rockovom koncerte a bábo sa mi strašne krútilo v bruchu, bola som z toho veľmi nervózna, tak sme tam boli asi 5 minút a potom sme sa vzdialili tak, že sme len tak v pozadí počúvali. Sme rodinka, ktorá žije rockom a metalom, ale na toto leto sme sa museli všetkých koncertov a festivalov vzdať. Bábo počúva len domácu aparatúru a s mierou a veríme, že z nej/neho vyrastie riadny/riadna rocker/ka.

grelu • 17tt • 10. júl 2009 o 13:20
no ved chcelo si zatrsat 🙂)

meinkonka • 21tt • 10. júl 2009 o 13:39
ahojky wasago, no to by aj mna zaujimalo, tiez som v 5. mes a o 2 tyzdne by som rada isla na festival. niekde som citala, ze vraj babo, tym ze je vo vode v maternici, tak pocuje viac ako my, pretoze voda mu tento zvuk zosiluje, ale neviem co je na tom pravdy. podla mna plati zlate pravidlo "vsetko ale s mierou" takze ja idem. 😉
ale hlavne sa nepchaj do davu sialenych ludi aby ti nebuchli do bruska, radsej trosku pozadu. tot moja rada, ktorou sa budem riadit aj ja. 😉

bebel • 1d, 15tt • 10. júl 2009 o 13:49
wasago..ja som bola pred vyše 3 rokmi koncerte DM v 5. mesiaci a potom aj 2 dni pred pôrodom.
A teraz v 11 tt zase.
Všetko v pohode. Tie 2 dni pred pôrodom som kúpila lístky až v deň koncertu a do VIP GOLD lóže, aby som mala normálny prístup, priestor okolo seba a umožnený urýchlený odchod, keby niečo.
A Bruno je už tiež fanúšik 🙂

vikuska • 2d • 12. júl 2009 o 10:08
Ahoj wasago,ja som tiez vyse pred 3 rokmi bola na folkovom koncerte Cechomoru a Nohavicu v PKO,takze to tam dost dunelo,rozmyslala som ci ostat,alebo odist,ale ostala som,maly sa v bruchu dost huzdil,ale nezanechalo to na nom ziadne nasledky. 🙂

spevacka • 17. júl 2009 o 11:50
No ja som síce nebola na rockovom koncerte, ale ešte v deviatom mesiaci som bola na folk.festivale a bola som úplne v pohode. Ak sa cítiš ok, tak choď a neseď pod reprákmi. 😉

martinex • 39tt • 17. júl 2009 o 11:52
ja som bola tiez na koncerte,cca v 7mom mesiaci,ale nedalo sa tam vydrzat..maly bol v bruchu ako besny,strasne kopal..takze po 20minutach sme isli prec... podla mna babo ti samo da vediet,ci sa mu to paci,alebo nie 🙂

lujza123 • 34tt • 24. júl 2009 o 09:51
hmmm tak by ma zaujmalo ze ci deco dava kopanim najavo nesuhlas..alebo sa mu to paci a len si tak tancuje..no neviem ked som bola na koncerte asi v 6 mesiaci tak mi tam v bruchu mala tancovala viac nez ty pankaci pod podiom..az som sa zlakla ...ale festival zniesla v pohode..asi preto ze to bol open air a drzala som sa dalej od reprakov...ale mrvila sa hej..len nie tak zurivo ako pri tom punku..aj ked hra segra na saxofon sa pomrvi..ale pride mi to take spokojnejsie..takze neviem..podla mna festivali ano len treba dat pozor na seba...nepchat sa do tlacenice a vyhybat sa divnym individuam co vyzeraju ze budto do teba narazia alebo ta niecim poleju...Tento vikend sa chystam tiez..

ivien • 33tt • 24. júl 2009 o 12:25
Ja som bola v siedmom mesiaci na koncerte Depeche Mode, bábätko nekopalo viac ani menej. Ale dúfam, že fanúšik bude. A v siedmom mesiaci som ešte behala na motorke, ale opatrne 😎

meinkonka • 21tt • 27. júl 2009 o 10:40
no ja som bola vcera aj pred vcerom na festivale a blizko podia, ale nepocitovala som ziadne tazkosti. vsetko bolo ok, len som si trosku davala pozor na brusko, ked som chodila pomedzi ludi. a sa cudujem, ze ani maly ani raz nekopol. takze bez stresu a obav 😉

lujza123 • 34tt • 28. júl 2009 o 14:29
Myslim ze festaky su super..lebo kam inde moze tehotna ist? krcmy, diskoteky, koncerty pocas roka byvaju vacsinou v malych zafajcenych priestoroch, takze aspon ja som teda trcala vacsinou doma a pooriadne sa nudila.

jezimatka • Dnes o 12:18
Ahojte. Ja som absolvovala rockový festival v siedmom mesiaci. Doktorka mi povedala, že v tom nevidí žiadny problém, tak sme sa vybrali, lebo lístky boli kúpené skôr ako som otehotnela. No našej slečne sa moc nepáčilo, keď ladili aparatúru tak sme už potom počúvali hudbu len z diaľky. Aj keď nevystrájala ale ja som sa už bála ísť priamo na koncert. Opustili sme festival skôr ako skončil aj z dôvodu, že každý deň pršalo takže v stane bolo strašne vlhko a som sa bála aby som neprechladla. Ale aj tak som rada, že som bola. 🙂

mami.sk
3. srp 2009

ja som bola na koncert Elanu asi v 5 - 6 mesiaci, uz presne neviem 😉 bolo to super, mala v brusku si veselo kopala, asi sa jej to pacilo 😉
nestala som pri reprakoch a ani som nesla velmi dopredu, bolo to v pohode 😉
len som davala pozor na brusko 😅

sanuska
3. srp 2009

Čauky já jen přidávám, že jsem v 5. měsící byla na koncertě Depeche Mode v Praze a špuntová si to asi užívala se mnou, celou dobu se ani nehla. Asi se jí líbilo jak jí mamka pořád houpe 😀 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru