Můžou mi píchnout anastezii zubu v těhotenství?

renatak
24. říj 2007

Prosím o radu, můžu si nechat píchnout lokální anasteizii při ošetření zubu v těhotenství? Díky

svetluska.p
24. říj 2007

to sa spytaj zubara. upozorni ho, ze si tehu a on spravi, co treba 🙂.

melory
24. říj 2007

mam znameho zubara a on mi odmietol ju pychnut, obsahuje dost chemie co ide potom do krvy. kazdy zubar je iny, ale tentoi moj si velmi potrpi na predpisoch a hlavne neuskodit tehotnym. ked ma bolel v tehu zub, len mi ho otvoril a povedal ze mam prist po porode a po kojeni a dokoncime to. dokonca ani blombu mi nechcel dat, ze ked sa to brusi, zena to prehlta.

lukajda
24. říj 2007

Neměl by to být problém. Měla jsem v těhu velké problémy se zuby. Lokální anestezii mi zubař píchnul, ale až poté, co to telefonicky probral s mojí gynekoložkou. Navíc jsem kvůli nízkému tlaku dostala hodně šetrnou injekci, která se používá pro kardiaky. Zkus to probrat se svým gynekologem 🙂

mimma
24. říj 2007

Renatka, ja mám tiež pocitvého zubára...Počas tehu a po pôrode som si so zubami užila svoje... 😖 Lokálna anestéza bábätku neškodí- je to veľmi malá dávka anestetika, takže hlavne, nezabudni lekára upozorniť na to, že si tehotná a on ti vyberie vhodné anestetikum.Lepšie je zub poriadne urobiť, ako ho nechať len tak...pokiaľ to nerobí problémy, tak to nevadí, ale pokiaľ ťa stále bolí, nebodaj začne hnisať, tak sa to už riešiť musí a bez anestetík ťažko.Nedoliečené zuby môžu bábu uškodiť viac, ako jedno lok. anestetikum...

ene
24. říj 2007

Ja se na to pro jistotu ptala sveho zubare, kdyz se na me sapal s jehlou. Se sestrickou se mi vysmali, ze je to hrozna kachna a je to naprosto neskodne.. hrozne me bolel moudrak, dali mi rovnou dve, protoze jsem ho porad citila a pak jsem se jim tam za odmenu hezky slozila 😅 Ale je to mlady zubar, ktery si na svou profesi opravdu potrpi a asi si nenecha ujit ani jedinou prednasku o jeho milovane praci, tak mu verim.

helca76
24. říj 2007

Pracuji na zubním jako sestřička a pro těhotné používáme šetrnější anestezii (určenou pro kardiaky). Opravdu není čeho se obávat. Víc paseky nadělá v puse zkažený zub než anestezie 😉

daluri
24. říj 2007

Ahojky, tak na toto téma můžu odpovědět, protože mi začátkem října vysekávali osmičku. Ale dr při zákroku, sama těhotná, mi řekla, že by do toho asi nešla, že by počkala, když nemám žádné problémy. Jenže mi to rostlo šikmo a už se to začlo kazit a gynekolog mi řekl, že to už neuškodí, byla jsem ve 4 měs. A lepší to dát pryč než, aby mi třeba u porodu natekla pusa. Tak jsem se rozhodla dát to pryč. Naštěstí problémy nenastaly, někdy se musí užívat i antibiotika, tak jsem ráda, že to mám za sebou, protože jsem tam docházela dva týdny na kontroly, a tahej tam pak mimino..
Takže asi první tři měsíce bych počkala a pak bych se nebála něco podstoupit!

adetka
24. říj 2007

mne vrtali zub v siestom mesiaci... kaz mi siel az do korena... zubarka pouzila vhodne anestetikum... a kedze som to stale citila... a hrozilo, ze sa budem metat... tak mi dala este jedno silnejsie... a Mirke je v pohode... akurat som odmietla ist na rentgen... aj ked mi hovorili, ze to neuskodi...

lu777
24. říj 2007

asi bych se poradila se zubařem, na rentgen bych teda určitě nešla... ale zase je hodně důležité mít zuby spravené! na kurzu nás upozorňovali, že pokud zuby nejsou úplně v pořádku, tak oslabení porodem a kojením může způsobit náhlý zánět, prudké bolesti zubů apod. Takže občas se stane, že když to maminka zanedbá, tak ji třeba den po porodu musí rychle odvézt na zubní pohotovost 😖
tak na to bacha 😉

hanaj
24. říj 2007

No potesujuce informacie 😒
Mna bolia dva zuby 😅 , nie stale, len ked ich rozdrazdim jedlom, ale prekonavam bolesti a cakam na druhy trimester, aby som sa toho zbavila, lebo som si ista, ze p o porode sa k zubarovi tak skoro nedostanem. No a kedze bolia, tak zez anestetika ani usta neotvorim (nejaka som citlivejsia na bolest). Hlavne, ze som si dala pred tehu vytrhnut obe krivorastuce a kaziace sa osmicky 😵 , to keby ma postihlo teraz v tehu, tak neviem neviem 😒 .
Ale utvrdili ste ma v tom, ze v druhom trimestri by to malo byt v pohodke 😉

petulienka
24. říj 2007

Ahojte,

ja som bola tiez u zubarky mojej a pytala som sa jej ci mi moze pichnut injekciu proti bolesti. A opytala sa ze preco by mali tehotne trpiet? Ze to anestetikum co dava, je lokalne a posobi len na mieste vpichu, takze je to v pohode bezpecne.. ASi zalezi od lekara a hlavne od toho ake anestetikum pouziva...

vivian
24. říj 2007

Já jsem byla v těhotenství u zubařky hodněkrát, nechávala jsem si "předělávat" zuby (protože po porodu na to nebudu mít čas) a anestezii mi píchala tak 5-6x, dostávala jsem mepivastesin, který v těhotenství nevadí 🙂 A taky jsem byla začátkem léta na vyříznutí mateřského znamínka a to jsem dostala mesocain a ten by taky neměl ničemu vadit. Hlavně ten doktor musí vědět, že jsi těhotná, aby se mohl podle toho rozhodnout, co ti dá a v jaké dávce.

vivian
24. říj 2007

Jinak každopádně doporučuju nechat si zuby zkontrolovat a případně i spravit ještě v těhotenství, dokud nemáte miminko. Navíc je lepší si nechat zuby spravit dřív, než začnou bolet. Ono je toho po porodu i tak na tu ženskou dost, a když začne bolet zub, tak už to musí být na palici...

terkaa
24. říj 2007

vraj po tretom mesiaci moze. mne nasla nejaky kaz, ale ja si nedam pichnut.

ene
24. říj 2007

Viv, k zubari se stejne povinne v tehotenstvi musi, musi potvrdit prukazku..

marcelatkacova
11. pro 2009

ahojte som v 13. týždni tehotenstva mali ste niektorá ťahaný zub, gynekolog suhlasí, zubár mi tvrdí že može vyvolať potrat, som na liekoch od bolesti a moj zubár to nerieši mam vydržať 😖 asi je blbí mám sa obrátiť na iného zubára čo poviete?

verisek
12. pro 2009

ja byla u zubare pred tydnem, vrtala a zub mi umrtvila, ale dala mi nejakou slabsi injekci, rikala, ze se to nedoporucuje v 1 trimestru, ale pak bych se nebala... je toho tak mala davka, ze potrat to opravdu nevyvola.. s lekama na utlumeni bolesti, to bych pak radsi prodiskutovala s doktorem

velrybous
8. zář 2010

já jsem byla u zubaře v prvním trimestru, vrtala a trhala mi moudrák a dnes jsem byla opět 27tt, píchla mi 3x injekci na 3 zuby..škodlivé to není, i co jsem se ptala a dočetla..

websteny
3. led 2014

Já jsem byla u zubaře v těhu několikrát a to jak u své doktorky, tak na pohotovosti a nikde mi injekci dát nechtěli, prej dokonce nemůžou dát ani ten gel na bolest, tak nevím :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru