Můžou se v těhotenství brát léky na cestovní nevolnost?

marci
25. únor 2008

Je možné brát v těhotenství nějaké léky na kinetózy (nevolnosti při cestování). Já jsem byla zvyklá užívat Cocculine (homeopatický lék) - spolehlivě u mě zabíral. Ale nevím jestli se může brát v těhotenství. Za týden mám jet na služební cestu, tak přemýšlím jak to bez léků přežiju 😒

janinininka
25. únor 2008

Ahojky,
mě je zle v autě taky, a nemohla jsem užívat nic, Coculin znám, a myslím, že taky nejde, nebo kecám, měla jsem nějaké tablety se zázvorem, ale bohužel nevím, jak se jmenovali, zkus se zeptat v lékárně, ale byly na nic, bylo mi zle stejně, já brala Kinedril a jak jsem na něj zvyklá z dětství už, tak mi nic jiného nepomohlo 😝 , takže mi bylo zle a blinkala jsem..nic moc pocit- teď si vzpomínám ty tablety se možná jmenovaly Avioplant, tak nějak, asi to není přesný 😠
tak ať cestu zvládneš.
já už jsem u konce, ale v době kojení stejně nemůžu nic užívat, tak jsem zvědavá, jak budeme cestovat s malou, když mi bude zle, tak nejsem schopná se o ní ani starat 😖

adrioska
6. bře 2008

No tak toto trapi aj mna, ale mne sa zda, ze si tu nevolnost uz vsugerujem a dopredu sa bojim, ze mi bude zle. Preto neviem, ako zvladnem napr. taku cestu na dovolenku bez liekov...hruza
marci...mozno homeopatika sa mozu v tehot., skus sa spytat..

mywiel
7. bře 2008

Ja mam kinetozu vzdy ked nesoferujem, mala som to aj pred tehu ako spolujazdec vzdy. Cocculine je super moze sa brat moja mama mi ho dala je lekarnicka. 😀

mywiel
7. bře 2008

Kinedril sa nesmie pocas tehu!! 😠

neroriso
7. bře 2008

skus nieco namiesto liekov....nasla som toto...

Pozitívne myslenie

Kinetóza má sčasti psychologický základ. Ak sa bojíte, že budete dáviť, určite sa tak stane. Pokúste sa teda myslieť na niečo príjemné.


Trochu egoizmu nezaškodí

Plavili ste sa po mori a naraz komusi na palube prišlo zle. Pozorovali ste ho a ľutovali, možno ste mu chceli pomôct, ale o chvíľu ste sami pocítili závrat a nevoľnosť. Vzápätí sa to isté stalo ďalšiemu cestujúcemu... Aj keď to možno bude znieť brutálne, nevšítmajte si človeka, ktorému je zle, inak budete trpieť ako on. Starostlivosť o osobu postihnutú kinetózou prenechajte na lekára.


Pozor na pachy

Nevoľnosť môžu vyvolať aj výfukové plyny, pach šíriaci sa z kuchyne alebo cigaretový dym. Vyhýbajte sa im.


Nefajčite

Ak si zapálite cigaretu, príznaky kinetózy sa ešte väčšmi zosilnia.


Cestujte v noci

V noci sa hrozba žalúdočnej nevoľnosti zmenšuje. Dôvodom je skutočnosť, že zrak je v tomto čase menej vnímavý ako cez deň.


Nekonzumujte ťažké jedlá

Na cestách sa dôsledne vyhýbajte strave, ktorá dráždi váš žalúdok. Aj keby jedlo vyzeralo na tanieri nanavýš lákavo, nejedzte ho.


Čerstvý vzduch

Nevoľnosť môžte zmierniť aj hlbokým vdychovaním čerstvého vzduchu. A aute stačí otvoriť okienko, na lodi vyjsť na palubu a v lietadle si pustiť prívod vzduchu nad hlavou.


Pozor na alkohol

Alkohol preniká z krvi do tekutiny vypĺňajúcej vnútorné ucho a tak narúša pocit rovnováhy. Počas cestovania sa zrieknite konzumácie väčšieho množstva alkoholu.


Pred cestou sa poriadne vyspite

Riziko kinetózy narastá s únavou. Pred cestou sa teda dobre vyspite. Počas jazdy autom alebo vlakom by ste sa mali pokúsiť aspoň na chvíľu si zdriemnuť. Krátky spánok totož preruší prílev impulzov, ktoré vyvolávajú nevoľnosť.


Pozor na pohyby hlavou

Ak neustále hýbete hlavou, mozog ťažšie rozšifruje prichádzajúce impulzy.


Predné sedadlo

V aute si sadnite dopredu a dívajte sa sústredene na horizont cesty pred sebou. Najbezpečnejšie je teda zrejme miesto vodiča.


Nečítajte

Pohyb totiž spôsobuje, že sa písmená začnú pred očami pohojdávať alebo poskakovať, čo môže vyvolať veľmi nepríjemné pocity.

Ak sa chcete vyhnúť v aute nevoľnosti, pridržte si ruky na spánkoch, aby ste nevideli na cestu, alebo sa jednoducho posaďte chrbtom k oknu.

adrioska
8. bře 2008

baby, na akej baze funguju vlastne homeopatika, konkretne teda to Cocculine? naozaj pomoze? ja skusam aj pozitivne myslenie, ale nie vzdy to ide... 😒

jabber
9. bře 2008

Holky, homeopatika se v těhotenství můžou, mrkněte na www. boiron.cz, jsou tam informace jak o jednotlivých lécích tak o homeopatii obecně 😉

adrioska
9. bře 2008

diki jabber, pozriem sa tam, ja som teraz musela vysadit aj lieky na alergiu a v kuse kycham, smrkam, a svrbia ma oci, usi....no ale co uz a este aj ta kinetoza... 😒

kelly15
30. říj 2014

mě doktorka v 9 tt napsala TORECAN čípky, měla jsem před sebou osmihodinovou cestu do polska a zpět. učinkoval cca 4 hodiny, potom užít další..cesta bez problému, i těhotenské nevolnosti jako takové zmizely 😠 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru