Můžu během těhotenství běhat a cvičit?

minka1309
14. únor 2012

ahoj holky, mohla by mi některá z vás poradit, jestli můžu během těhotenství běhat? Pak když cvičím doma, dělám dřepy a výpady pro pevná stehna a zadek, je to v těhotenství vůbec vhodné?

camelinka
14. únor 2012

no běhání bych asi nedoporučila, jinak nějaký posilko určitě nevadí když máš tělo zvyklý a nemáš žádný potíže, já chodila do 7. měsíce na aerobik a zumbu a bylo to vpohodě,ale jak říkám, musíš naslouchat tělu 😉

jaajaa
14. únor 2012

tak za me behani jo. 😉 Jen asi zvolnit tempo a zkratit trat. I kdyz me se to povida, sama jsem behala docela dlouho a ted v tehu na podzim prestala a kopu se za to do zadku. 🙄

ajerdna
15. únor 2012

Ja som behala do zaciatku 7.mesiaca, prakticky kazdy den, ako som bola zvyknuta. Akurat som polavila tempo a nechodila som trasy dlhsie nez 5-6km, v tom 6.tom mesiaci uz tak 4-5km max. Myslim si, ze je akurat dolezite posilnovat aj panvove dno, lebo ako miminko rastie je vacsi tlak "na spodok". Cele tehotenstvo som nemala absolutne ziadne problemy, akurat teraz sa malej nechce vonku, ale to so sportovanim suvis nema 🙂

mmbe
20. únor 2012

Taky jsem běhat nepřestala, ubrala jsem tempo, četnost i kilometry, na mrazy se uklidila na běhátko do posilovny, ale končit mě fakt nenapadlo. Teď už se hooodně těším na jaro - dlouhý den a suché polňačky. Začínám 5.měsíc, dřív jsem běhala asi 2x týdně 6 - 8 km plus víkendový dlouhý běh 15 - 20 km, po těhotenské "redukci" to je 2x týdně 5km a víkend jsem změnila na svižnější turistiku.

svoba
11. bře 2012

Běhání ne! můžeš potratit. já běhám na běhacím pásu. nejsou tam ty nárazy. před tím mě lékařka varovala. fyzioterapeutka říkala, že těmi nárazy tvrdne děloha.

petraprostejov
12. bře 2012

Problém běhu je v nárazech - trpí pánevní dno i vazy dělohy. Obecně se říká, že se nemá s žádným pohybem v těhotenství začínat, souhlasím s tím jen částečně, třeba s těhotenskou jógou se začít dá, i když jógu žena necvičila. Cvičení je dobré upravit - jsou různá cvičení v těhotenství. Přijde na to, co člověk dělal 🙂 V těhotenství třeba není vhodná chůze po špičkách + ty poskoky, nárazy (takže aerobik,...).

lucinecka12
2. bře 2013

Byla jsem zvyklá se celou dobu hýbat,nejdřív jsem začala s během,pak jsem chvíli chodila v práci do posilovny a nakonec jsem začala chodit na můj oblýbený aerobik,který mě chytl a drží doteď,ale bohužel jsem s ním sekla,jelikož jsem otěhotněla a teď nevím,jaký pohyb dělat. Mám ráda takový akční sport,jako je právě aerobik,nedokážu si představit chodit na jogu,ale asi začnu,protože bez pohybu nemůžu a ani nechci být a aspoň tak budu něco dělat 🙂

valerieosvald
14. dub 2016

Ahoj nevim jestli mi dnes nekdo odpovi ale moje sestra je nevidoma ale je zrovna v tom myslim asi 3-4 mesic (nejsem si jista). A letos uz bude 4 rocnik behu pro svetlusku a ja o to nechci prijit a sestra urcite taky ne ale sestra neni bezec a vzdy beha jen na beh pro svetlusku je dobre jit behat v tolika mesicich?? Diky valca

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru