Múžu brát Ascorutin v těhotenství?

berunda
12. pro 2007

ahoj holky, mám často brnění nohou. Dávám si je nahoru atd....Doktorka mi předepsla ascorutin 3 krad denně. Máte někdo s ním v těhotenství zkušenost. v příbalovém letáku se píše že těhotné ho nesmí, tak nevím. Díky pa 😉

jaspina
25. dub 2009

Ahoj Berundo - nevím jestli už to tady někdo náhodou nepsal - nechce se mi to celé dočítat, ale Ascorutin je proti krvácení. Na brnění a křeče v nohou je magnesium. Pravděpodobně ho máš teď v těhu nedostatek, tak se to projevuje. Sama jsem ho proti tomu brala. Takže buď si to slabší můžeš koupit v lékárně nebo jsou dobré sáčky Magnosolv (rozpustné ve vodě) ty jsou silnější a musí je napsat lékař, ale fakt to pomáhá. Já jsem měla brnění a pak i křeče jako vedlejší účinek léku, který jsem dlouho brala a jakmile jsem si třeba na dovči Magnosolv zapomněla vzít, hned to přišlo,ale jakmile jsem si ho dala, tak v pohodě.

leonik
25. dub 2009

ahoj, já jsem brala ascorutin skoro celé první tři měsíce těhotenství taky na krvácení. Je to jen vitamín 🙂

lentilka11
29. dub 2009

U užívání ascorutinu by neměl být problém. Dnes většina výrobců, pokud nemá provedeny speciální studie raději léčivo nedoporučí v těhotenství a rozhodnutí o jeho nasazení v graviditě přenechá na lékaři. Vzhledem k tomu, že nejsou známy klinické studie o podávání přípravku Ascorutin těhotným nebo kojícím ženám, výrobce raději nedoporučuje jej podávat hlavně v 1 trimestru gravidity. Jedním z důvodů je obecně obava z nadužívání vysokých dávek vit. C, který je v Ascorutinu také obsažen. Kyselina askorbová prochází placentární bariérou a vylučuje se do mateřského mléka. Vysoké (gramové. Nikoliv 60 mg obsaž. v Asc.) dávky kyseliny askorbové užívané v těhotenství mohou vést u novorozenců k její zvýšené potřebě až projevům nedostatku (přechodně). Přesně zdokumentován není ani rutosid, který je také v Ascorutinu obsažen, i když ani u něho se teratogenní účinek nepředpokládá.

to jsem okopírovala na www.Safebryo.cz -
ten odkaz je hlavní důvod, proč to hážu dopředu - dají se tam najít informace ohledně užívání spousty léků v těhotenství

seb
19. čer 2009

ahoj holky, taky mi dr. předepsala ascorutin a doma sem se vyděsila z letáku, krvácejí mi taky dásně, dala mi ho 3x1, tak přemýšlím, jestli ho mám vůbec brát, kdybych třeba začala špinit, že už mi pak na to nezabere ?

mar26
19. čer 2009

seb neboj se toho...je to jen vitamin C...nic víc, nic míň 😉 , já ho brala od začátku až do 12tt a zabral mi na špinění v pohodě a pak jsem ho brala jako prevenci 😉

seb
20. čer 2009

díky mar, už ho beru ! dneska mi totiž zrovna začalo špinění, tak sem zas trochu vystrašená, snad to přejde ☹

lena27
3. srp 2009

taky jsem měla strach když jsem si to přečetla, ale jím ho. brala jsem ho i v předchozím těhu

uruza
16. zář 2010

Ahojky, jsem ve 24.tt a po prvním porodu jsem měla prý mikroembolku (teda žádné odborné vyšetření to nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo), takže teď beru léky více méně jako pojistku. Téměř na všech je upozornění, že se nemají užívat v těhotenství. Docela mě to děsí, ale když mi je předepíše gynekolog po poradě s hematologem, tak si říkám, že ví, co dělají 😉 Držte se!!! 🙂

kangeroo
23. pro 2010

Ahoj, tak už jsem v tom s vámi. Dnes jsem si vzala první tabletku Ascorutinu. Informace o tom, že těhotné ho nesmí mě taky vylekala. Po přečtění diskuze jsem klidnějsí. Díky moc

elana
25. pro 2010

Ascorutinu opravdu netřeba se v těhu bát...jak mi řekl doktor, lék není testován, protože kvůli přípravku za 20kč nebudou dělat mnohamilionové testy a jeho neškodnost nejlépe prověřil čas, podává se na špinění těhotným 40 let a nebylo hlášeno žádné poškozené dítě.

reisi
26. pro 2010

Ahojte, tiez uzivam Ascorutin, uzivala som i v prvom tehu. Mam problem s krvacanim. Tiez mam po ruke Dicynone,je na zastavu krvacania. Predpisal mi ho Dr. Nie som z toho najstastnejsia ale co uz...

miruski
18. zář 2011

Ahojky aj ja uz beriem tento ascorutin 4 den,len ked som si precitala letacik tak som sa tiez zlakla!ale to co tu citam ma tiez upokojilo tak trochu.Utrogestan som brala ale ten uz nemali tak mi predpisal toto,ale radsej by som to vysadila a vratila sa k utrogestanu🙂

lorsa
14. lis 2011

Ahojky, tak já beru Utrogestan na udržení těhu a k tomu mi doktor předepsal právě Ascorutin proti krvácení, jsem v 9tt. Taky jsem se vylekala po přečtení letáčku, ale tahle diskuze mě uklidnila a beru ho dál. Taky jsem si říkala, že je divný, kdyby mi zkušený porodník předepsal něco co v těhotenství nesmím, tak jsem ráda.

jarka23
24. lis 2011

doktoi předepíšou vždy to co musí, s nejmenší pravděpodobností poškození miminka. ja jsem v 15. t.t krvácela a taky jsem ho dostala v nemocnici

gazovicka
25. lis 2011

@lorsa tiez som ho v nemocnici dostala, ale ked som prisla k svojmu lekarovi, hned mi ho vysadil.... aj nazory lekarov sa rozchadzaju....

zanetka001
27. pro 2016

Ahoj holky potrebuji radu 21.12 jsem vykrvacela byla jsem 13+2 tak jsem rychle sla s manzelem na pohotovosta a tam mi rekli ze s miminkem je vse v poradku ze mi mohla prasknut nejaka cevka tak ze mam odpocivat .Zitra jsem sla u svoje gynekolosky a ta mi rekla ze mam drobny hematon tak mi predepsala ascorutin a macmiror complex 500 jelikoz jsem spinila .Mam strach at zase nekrvacim .stech stresu sem se nezeptala ani jak dlouho mam brat ascorutin .

katerynam
3. led 2017

@berunda jsem 12tt těhotenství na 9tt jsem začala krvácet a byla jsem v nemocnici vše se uklidnilo a šla jsem domu. Návštěva u gynekolozky byla skvělá protože v nemocnici mi řekl ze jsem čekala dvojčata a jedno se odloučilo, ma doktorka mi řekla ze tam mám hematom. Ted sem na 12tt začala zase krvácet hematom se vytvořil znovu, větší a právě mi doktorka nasadila ascorutin melo by to byt na zpevnění cév. Každopádně kdyby to bylo škodlivé určitě by to doktor nedoporučoval 😊 utrogestan beru od začátku těhotenství protože už sem 2)1 potratila.

snezenka123
3. dub 2018

Holky, prosím o radu, jsem 7-8tt a téměřa špiním od začátku těhu,,,beru utrogestan 2-0-2 a asi před 14 dny jsem si nasadila ascorutin, když jsem jednorázově jedno dopoledne slabě i krvácela...přešlo to, týden jsem užívala ascorutin 3*2 tbl a po jakmile jsem ho vysadila po pár dnech po vyšetření na gyndě jsem začala hnědě hodně špinit večer..druhý den ráno na pohotovosti vše ok...ale když jsem se zeptala dr.na to, jestli můžu brát scorutin řekl mi, že NE.
Že prý se ukázalo, že to nemá dobrý vliv na mimi..tak nevím. Má někdo čerstvou zkušenost?

luci_ela
3. dub 2018

Ahoj. Myslím, že se nemáš čeho bát. Já ho brala v prvím těhu které nedopadlo na krvácení a pak když jsem měla hematom. Dostala jsem ho i v druhém těhotenství na špinění ze začátku. Gyndař ví co ti předepisuje, ale chápu tě, mě příbalák taky vylekal. Ale to máš u každých léků, když si to přečteš... 🙂

crazyduck85
3. dub 2018

Já Ascorutin na začátku těhotenství brala - nařídil mi ho i gynekolog brát společně s utrogestanem proti krvácení. Myslím, že se nemusís ničeho bát.

market177
3. dub 2018

Mě gynekolog poslal v těhotenství do nemocnice, měla jsem polyp a krvácela jsem a tam mi napsali utrogestan a ascorutin, tam jsem se dočetla, že by se brát neměl, tak jsem pořád nevěděla jestli brát nebo ne ale nakonec jsem se rozhodla to nebrat...pak jsem to řekla gynekologovi, že mi to předepsali, ale že to neberu a on mi sám řekl, že by se to v těhotenství brát nemělo....

snezenka123
3. dub 2018

@luci_ela mě to právě řekl sám primář na gynekologi, že bych ho neměla brát, kvůli účinkům na mimi, co se zjistilo v poslední době...
@market177 mě taky nedoporučil..právě

@crazyduck85 no mě taky pomohl, právě, ten týden, co jsem ho brala jsem právě nešpinila, jako jediný..jinak furt něco:-/

jsem po konizaci pro cin III, no a otěhu jsem po první potratové ms(bez revize)tak jestli je to tím, nevím..na příčinu nepřišli na pohotovosti ve čtvrtek...

kepu
3. dub 2018

@market177 ja oboji brala taky utrouse cely prvni trim. A ascorutin kdyz mi dr. nasla hematom ...

market177
3. dub 2018

@kepu u utrogestanu se myslím psalo že pouze v 1. trimestru se muze uzivat jestli se nepletu? Já už byla právě ve druhým

luci_ela
3. dub 2018

@snezenka123 Tak to nevím. Mě ho napsala moje gyndařka, s tím že na malou vliv nemá.

kepu
3. dub 2018

@market177 to netuším já ho brala od začátku do 12tt kvůli předchozím SP .... Ale jestli ti tvůj doktor řekl že ho nemáš brát tak by ti místo toho měl navrhnout jinou léčbu .... Možná bych se zeptala ještě třetího doktora na jeho názor ....

janapetrvalska
3. dub 2018

ascorutin je silny vitamin C, pisou v letacku ze neni dobre , protoze vyrobce nedelal testy

janapetrvalska
3. dub 2018

za miliony, ... nejak dteti nemuze uskodit

janapetrvalska
3. dub 2018

maximalne se nedoporuce jist neustale (muze zpusobit ledvinove kameny kdyz nekdo na to trpi .. jinak ne.

janapetrvalska
3. dub 2018

ale pokud nikdo nema problemy a krvaci tak se uziva

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru