Múžu brát Ascorutin v těhotenství?

berunda
12. pro 2007

ahoj holky, mám často brnění nohou. Dávám si je nahoru atd....Doktorka mi předepsla ascorutin 3 krad denně. Máte někdo s ním v těhotenství zkušenost. v příbalovém letáku se píše že těhotné ho nesmí, tak nevím. Díky pa 😉

many
12. pro 2007

brnění nohou je ná druhé stránce,jsem si všimla,že tam něco takovýho řeší,ale nečetla jsem to,tak mrkni tam 😉

berunda
autor
12. pro 2007

a na jake strance asi jsem slepa a nebo natvrtdla 🙂 ☹ 😀

many
12. pro 2007

tak teď si na těhotenství - 1.str a tak si dej 2. 😉

berunda
autor
12. pro 2007

jo uz chapuuuuuuuuuuuuuu 😉

many
12. pro 2007

😀 😀 😀

holidayinn
12. pro 2007

ascorutin se bere na kvaceni / spineni v tehu normalne, i kdyz je v letaku napsano neco nijeno. Na krece v nohou brat ascorutin jsem zatim nic neslysela. Nicmene Dr. vi co dela, navic jsi uz skoro ve 3. trimestru, nemelo by to extra vadit plodu. 🙂

kikimaruska
20. pro 2007

Ahojky...mě předepsal Ascorutin sám můj gynekolog. Jsem v 8 týdnu těhotenství a bolelo mě břicho jako při menstrulaci a začla jsem krvácet. Bylo to z čípku. Snědla jsem jednu krabičku a po kontrole mi řekl, že pokud už nekrvácím abych ho hned vysadila...ale že by těhotným nepředepisoval nic nebezpečného-to mi říkal ještě když psal recept.

adulkababulka
5. čer 2008

ahojky, tiez som dnes od doktorky dostala doporucenie uzivat ascorutin a skoro ma slak trafil ked som si na letaciku precitala ze sa v tehu nesmie. noooo, ale po vasich prispevkoch ho teda zacnem brat asi 😀

berunka
5. čer 2008

ahojky holky,budte v klidu.Me predepsal Ascorutin take doktor primo v nemocnici u Apolinare.Jela jsem tam vecer na pohotovost,protoze jsem zacala krvacet. Predepsal mi 3x 2 denne,ale vzhledem k nevolnostem jim jen 3x 1 a zatim zadne problemy nemam a krvaceni ustalo.

zusma
5. čer 2008

ahoj, já ho brala na začátku těhu. už nevím jak dlouho, ale brala jsem ho.

zusma
5. čer 2008

...prase aby se v tom vyznalo co se teda smí a co ne 🙄

adulkababulka
5. čer 2008

tak ja do toho ascorutinu idem! boooze, skoro som ho vyhodila do kosa, ked som precitala ze nieje pre tehu...este ze som tak nespravila 😝

berunka
5. čer 2008

myslim,ze doktori vedi co muzou a nemuzou predepsat.zvlast kdyz jsou to gynekologove nebo porodnici.tolik bych jejich rozhoduti nezpochybnovala.

kacenka25
5. čer 2008

Ahoj, taky jsem jedla ascorutin týden, 3x1, předepsali mi ho v nemocnici, když jsem tam ležela se špiněním. Ještě i Pambu, i ta se nesmí podle návodu brát v těhotenství. Jenže když jsem byla přijata pro hrozící potrat, tak logicky těhotná jsem a přesto mi ho napsali. Určo to miminku nevadí, jinak by to nepředepisovali. O tom, že by se bral na brnění taky nevím.

lisounek
5. čer 2008

ahoj holky neda mi to, abych nenapsala - ja brala ascorutin na zacatku tehu skoro cely mesic a je to v pohode..je to obycejny vitamin C a rutin tj. na posileni zilnich sten proti krvaceni, takze se neni ceho bat...v nemocnicich ho davaji bezne a je to jen prevence, tak verte dr. a budte v pohode!! 😵

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
cipin
5. čer 2008

Já to taky měla jak Sarihy... Takže asi vědí, proč to dělají 😉

vlasta23
10. čer 2008

7 dni jsem spinila, pred tremi dny jsem podle vas nasadila ascorutin a prestalo to. Tak uvidim, jestli to je zamlkle nebo jen cevky 🙂

evulinkab
28. srp 2008

Holky, mužu užívat Ascorutin ve 21tt?Začala jsem špinit, slabě(mám s tím problémy neustále).K dokrotce chodit nechci, byla jsem tam před dvěma dny na kontrole a Ascorutin mám doma-předepsala mi ho sama dr. na to špinění.Ale už 3 týdny jsem měla klid a dnes se mi to vrátilo.Co myslíte?Protože kdesi jsem četla, že po 20tt se užívat nesmí, tak nevim.

smardik
28. srp 2008

evulikab já bych pro jistotu k doktorovi začla, taky mám od začátku problémy se špiněním až doted ale nedala bych si něco bez doktora a hlavně pro svůj klid bych tam šla at zkontroluje miminko

petronelie
28. srp 2008

Ahoj holky,
ascorutin se může brát po celou dobu těhotenství....to, co je v příbalovém letáku, není vůbec směrodatné. Farmaceutické firmy se pouze brání...kdyby se něco stalo, tak aby se to nesvedlo na ascorutin.

Jinak na brnění nohou není ascorutin,ale magnesium 😀

tinulkao
28. srp 2008

Ahoj holky, mě dnes dr. také předepsala ascorutin a duphaston, samozřejmě jsem hned začala číst letáky, začala jsem na netu hledat něco k tomu ascorutinu, ještě že tu ja tahle diskuze, hned jsem klidnější a jdu si zobnout první tabletku aby se mrňouskovi dařilo!!! 😀

smajlik
3. zář 2008

ahoj těhulky, i já jsem dnes dostala Ascorutin od gynekologa, protože mi teď hodně krvácí z nosu i dásní, i takové kusy krve, a když jsem si pak četla příbalový leták tak mě málem švihlo 😀. Naštěstí jsem objevila vaší diskusi 😉

asia
16. zář 2008

Ahojky těhulky,jsem v 6tt a protože jsem špinila,tak mi doktor taky napsal Ascorutin a taky Utrogestan.Špinění mi zmizelo,tak jsem ho ani nezačala brát,navíc jsem se lekla toho,co je napsaný v letáku.Beru jen Utrogestan,ale s tím už mám z předešlého těhotenství dobrou zkušenost,takže mi stačí.Jinak s tím Ascorutinem jsem si myslela,že se asi gynekolog spletl,ale dostali jste ho i vy,takže snad neublíží.

zirafik
16. zář 2008

ahoja holky, na začátku těhu jsem špinila v době MS, teď už 4 dny o.k. (jsem asi 5+3tt), od začátku špinění beru ascorutin 2xD. Myslíte, že už ho mám vysadit??? Bojím se, aby se špíno nevrátilo 😒

andy21
16. zář 2008

Zirafik nevysazuj, já ho brala na začátku v kuse 2 měsíce......

asia
26. zář 2008

Ahojky,tak se mi špinění opět vrátilo a začala jsem ten Ascorutin brát.Doktor mi řekl,že je třeba ho brát minimálně 3dny,aby měl ten správný účinek.Ale asi ho budu brát i když špinění zmizí,vždycky se mi po několika dnech zase vrátí,takže je asi lepší brát ho pravidelně.Jinak jsem teď v 7tt a bojím se o mimi,akce byla ok,ale to špinění mě znervozňuje.

brozinka
11. pro 2008

Ahoj těhulky.Jsem moc ráda,že jsem tu našla odpovědˇna Ascorutin.Užívám ho také?Krevní test mi vyšel pozitivní,TTtaké,ale v den menstr.jsem hodně krvácela.O mimi se snažíme už 4roky a tedˇmám ze všeho strach.zatím pa 🙂

lhamplova
3. dub 2009

Ahoj, taky mi předepsali Ascorutin na gyndě v Motole, jsem ve 12. tydnu a také jsem začala krvácet. V tom příbalovém letáku je to napsáno, protože se klinické studie nesmí dělat na těhotných ženách. Proto je všude raději napsáno, že se lék nesmí užívat.

erinka83
25. dub 2009

Mně taky gynekolog řekl, ať se nelekám, že v letáku je napsané, že to není pro těhotné, ale že je to tím, že nebyly provedené klinické testy... Jinak je to C a rutin (ten je v pohance a nikde jsem nečetla, že by se pohanka v těhu nesměla 😉 ), takže je to OK...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru