Můžu do sauny v těhotenství?

miwu
9. říj 2013

Tak nějak automaticky si myslím, že do sauny v těhotenství bych neměla, ale přeci to raději zkouším, protože chceme jet do aquaparku a jsou tam sauny a........... 😅 takže? 😕

veronikaka
9. říj 2013

Já bych tam nechodila. Určitě ne v začátku těhotenství.

bureska
9. říj 2013

Ahoj, mně gynekoložka v těhotenství saunu nedoporučila vůbec. Prý tím teplem může dojít k poklesu tlaku, což může být pro miminko nebezpečné. Já bych nešla

consti
9. říj 2013

Ne, ani sauna, ani vířivka...max. tak ten bazén 😉 .

katja77
9. říj 2013

Sauna v žádným případě......max 3 minuty na prohřátí.......

mamkamarketa
9. říj 2013

V zadnym pripade

andy80
9. říj 2013

Určitě NE!!!

angelsb
10. říj 2013

no asi by ses měla zeptat svého doktora jinak já jsem chodila ,ale až kolem toho 5měsíce a to jen chvilku 😉 jinak si přečti :

http://www.mojebrisko.cz/?p=3952

už ale nechodím byla jsem jen párkrát

janapavlik
10. říj 2013

Určitě ne! Miminko nesnese přehřátí. Ani by mě ve snu nenapadlo, něco takového mu provádět 😔

simonsa
10. říj 2013

Můj doktor mě na toto upozorňoval. Žádná sauna není vhodná pro těhotnou ženu. Stejně tak, jak se miminko nesmí pochladit, tak se nemá ani přehřívat, navíc ti to může vyvolat poprat či porod. Stejně, tak jak působí teplá vana či sprcha před porodem na otevření působí i sauna. Mi doktor navíc vytýkal i společné bazény a ostatní věřejné koupaní, kvůli infekce. Já jsem to na těch pár měsíců vydržela, protože pro mě to bylo vymodlené těhotenství. 🙂 Navíc u sauny je to většinou i napsané, že pro těhotné a ostatní .... je to nevhodné.

bledulka
10. říj 2013

já tě možná potěším 😉
pokud jedete do aquaparku, je možné, že tam nebude jen finská klasická sauna,ale více druhů sauny s různou teplotou a vlkostí. Zjisti si to předem, je možné, že něco by jsi absolvovat mohla-ale prober to i s dr 😉 od kterého týdne do kterého 😉

My jsme byli v drué těhu s manželem a synek v aquaparku na prodloužený víkend (já cca v 25 týdnu těhu) . Byli jsme v Liberci,takže jsme byli i ve wellnes.. Nejprv jsem to probrala s tchýní-lékařkou.
Na místě jsem nejdřív jsem vše prošla se saunérkou,která mi řekla, kde je jaká teplota a vlhkost. Relaxovala sem v těch mírných saunách laconium, tepidárium atd... vynechala jsem páru a finskou saunu kvůli teplotě (páru i kvůli vlhkosti ) a taktéž jsme vynechala vířivku (teplá voda + baterie se mají rády, takže jsem do toho nechtěla lézt) odpočinula jsme si bezvadně.ležet na vyhřívaném kamenném lehátku s relaxační hudbou byla bomba 😅

Dbala jsem na pitný režim, často jsem se chladila vlahou sprchou a opravdu nechodila do větších teplot,ale těch mírných (jakoby zahříváren)
Saunérka mě dokonce i chodila kontrolovat- prkrát jsem si všimla, že mě vyhledává očima a i se šla zeptat, zda je vše v pořádku a zda vše snáším dobře..

takže si zjisti, jaké druhy saun o jaké teplotě tam jsou .. A pak bych se poradila s lékařem, tn ví,zda si to ve svém těhu můžeš dovolit 😉

pejtho
13. říj 2013

No, já když jsem čekala první dceru, tak jsem nějak nezjišťovala co smím a co ne a dělala jsem, co je mi příjemné.
Když jsem byla asi v 8tt, tak jsem vlezla do sauny (cca na 5-10 min), pak jsem hopla do ledového bazénku a až potom mě napadlo, že jsem možná neměla...noc nestalo se nic, celé těhotenství bylo bez problému, narodila se mi krásná zdravá holčička.
Jediné co, tak po porodu se ve mě asi něco změnilo a saunu jsem začala nesnášet a nedělá mi to dobře 🙂

Každopádně sauna asi fakt vhodná není, zvlášťě na začátku těhotenství. Ale vířivku a veřejná koupaliště bych osobně vůbec neřešila 🙂

lennanov
26. kvě 2014

Ahoj, já právě řeším podobnou situaci se svou sestrou a zde http://www.i-sauna.cz/sauna-a-varovani/ jsem se dočetla, že to doporučeno určitě není, tak asi budeme muset také vynechat. Škoda ale, je to její oblíbená činnost 🙂

karra
26. čer 2014

Ja som v saune bola, ked som bola asi 10 dni tehotna, ale este som o tom nevedela. Normalne som saunovy maniak, ale vtedy som musela zo sauny vybehnut uz po par minutach, lebo som sa necitila dobre a citila som, ze musim rychlo von. Samozrejme som sa aj chladila v ladovej vode, a zvysok navstevy som chodila do tych vselijakych bylinkovych saun, kde je teplota tak okolo 60°C, atd. Dnes mame zdraveho chlapceka a cakame druhe babatko, ale do sauny sa uz nechystam 🙂 Aj ked by som sa isla vyhriat rada. Sauna neutecie 🙂

amelienne
27. čer 2014

Chodila jsem celou zimu, i se špuntíkem dvakrát (nevěděla jsem o něm). Bylo mi tehdy divné, že se mi tam nechce jako obvykle a že nesnesu tam být tak dlouho. Naštěstí už je léto a mě saunománie chytá jen v zimě, takže po 6ti nedělí třeba naběhnu. 😀

spuldar
14. zář 2014

Já jsem byla včera (29tt), ve finské i parní, ale vždy tak na 5 minut a zatím na sobě nic divného nepozoruju. Měla jsem přes sebe prostěradlo, hlavně přes břicho, aby se tak rychle nezahřálo, ale napoprvé jsem se vlastně neprohřála vůbec až na podruhé. Byla jsem i ve vířivce a v bazénu. Mám nějak skříplé záda a zdá se, že mi to teplo trošku i pomohlo. Co vím, tak by se nemělo do sauny v prvních třech měsících, může to způsobit malformace ve vývoji plodu, ale pak už se s rozumem může.

bielamacka
14. zář 2014

no, já bych asi nešla, páč by to se mnou seklo....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru