Můžu jíst v těhotenství houby z lesa?

meleri
15. čer 2008

holky, můžu jíst houby z lesa? v omáčce, jsou to pravohřiby a suchohřiby..není to nějaké špatné?
našli jsme kupu ale nevím...

monique_2006
15. čer 2008

meleri - ja myslim, ze kdyz jsou dobre ocisteny, tak by to melo byt ok....

petraluk
15. čer 2008

Meleri určitě můžeš, pokud máš jistotu, že jsou jedlí 😉

meleri
autor
15. čer 2008

jo jsou! 🙂 a dík za ujištění, hned jsem klidnější...🙂

misicka455
15. čer 2008

no jasně, že můžeš 😉

markettka
15. čer 2008

Asi můžeš, je ale je obecně známo, že sajou škodliviny z půdy a z ovzduší jako houby 🙂 teda aspoň mám zato, ale říkám si to asi proto, že je stejně nejím, nechutnají mi.. Za chvili bysme podle všeho nemohli jíst nic

helcah
15. čer 2008

Říká se, že by se houby v těhotenství jíst neměli, ale zatím mi nikdo nevysvětlil proč, takže já je jím normálně. A nejen v omáčce.

lestep
15. čer 2008

a co žampiony, které vyrostou někde ve skleníku? Ty se jíst můžou nebo ne? Díky 🙂

meleri
autor
15. čer 2008

jo teda žampiony jím často asi co druhý týden, na smetaně se slaninou, a v poho, jen to pro mě nejsou houby, ale "igelit"..za to ty pořádné houby z lesa..zvlášt když jich tolik najdete..mňam...no zítra je uvařím a snad bude v poho..

nensy
16. čer 2008

já teda v těhu jedla houby normálně a žádné nasledky to na mimi nemělo 😀

svoma
16. čer 2008

Ahoj,já jedla houby v těhotenství taky a to dost často,mám je ráda a nic se nestalo a ani jsem neslyšela,že by se nesměly.

petraluk
16. čer 2008

Já je taky v poho jedla, přenášela jsem 13 dní a ještě v tu dobu jsem je chodila sbírat. Ostatní houbaři na mě tedy koukali jak na exota, ale to mě bylo jedno 🙂

nensy
16. čer 2008

no tak já je taky chodila zbírat horší bylo se ohnout přes to břicho ale co by člověk neudělal kuli houbám 😀

hary
16. čer 2008

U prvního jsem je jedla taky a následky to vážně nemá 😀 😀 . Jediné, proč je nedoporučují jíst mě napadá snad jen to, že jsou těžký a pro těhulku můžou být jen hůř stravitelný, ale to je asi tak jediný důvod. Jinak pokud houby znáš a víš, že jsou jedlý, jsou dobře zpracovaný, tak nevidím důvod, proč je nejíst. Ono nic se nemá přehánět 😉

kalo
16. čer 2008

A proč by se houby nemohly??? To slyším poprvé, že by se v těhotenství nemohly !!! Kvůli těžkým kovům, co můžou mít? Já je jedla a ani mě to nenapadlo 😀

zonja
16. čer 2008

ve 14 tt bych vážně obavy neměla, vadí asi jen to, že jsou težký a pálí po nich žáha, když máš pupík u prsou 😀 😀 mmch jsem se přežrala guláše a druhej den jsem rodila 😀 😀

petule.h
16. čer 2008

já houby normálně vařím v polévce , omáčce...i obalené žampiony celé těhu...mě po nich nic nebylo a neníé

meleri
autor
16. čer 2008

tak jo. dik. to manzel stresoval. uz se tesim na macku.

nensy
16. čer 2008

jen si dej vubec to neškodí 😀

evaamy
22. zář 2014

Já to radši nejím, Vygoogli si Ing Baier, i kdyby prehanel, tak na každým sprochu pravdy trochu..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru