Můžu nechat nakazit syna neštovicema, když jsem těhotná?

jahodarka
21. únor 2013

Ahoj holky, můžu nechat nakazit syna neštovicema, když jsem těhotná? Jako malá jsem je samozřejmě prodělala... Mám pocit, že by to v tomhle případě nemělo škodit, ale jistá si rozhodně nejsem... Díky moc!

anetka1701
21. únor 2013

Tak tohle ani omylem... Moje sestřenka třeba měla neštovice třikrát :o( nemluvě o tom, že se vždycky může stát průšvih, syn bude mit těžkej průběh, budete lítat po doktorejch nedej bože nemocnicích a to v těhu fakt nic moc... Pokud se ptáš konkrétně na tohle. Jinak co se týká "nechání dítěte nakazit" taky na to nemám dobrej názor... Osobně to chci udělat tak, že malou nechám - pokud to chytne sama, tak OK, pokud to do školní docházky nechytne, tak jí nechám naočkovat...

stavba
22. únor 2013

anetka1701 má pravdu, v těhotenství se tomu obloukem vyhni, moje mamka měla neštovice rok před těhotenstvím a sledovali jí, aby to nemělo vliv, takže v těhotenství rozhodně ne.

eficenka
22. únor 2013

no neměla bys, ale můžeš.... nejhorší je první polovina těhotenství... v druhé polovině těhotenství už nehrozí nic, a pak je riziko těsně před porodem - prcek by je mohl dostat a pak po porodu hrozí i úmrtnost ( myslím okolo 3%)...
koukám, že jsi v 17 tt, tak to by mělo být ok - měla bys mimču předat protilátky 🙂

mircisek
22. únor 2013

Za mě teda ne. Sice se pravděpodobně nic nestane, ale proč riskovat. Malej to chytl ve školce, pak tatínek a pak mladší syn. Malá je v pořádku, ale nikdy nevíš.

hojda
22. únor 2013

vadí hlavně v posledním trimestru je to hodně nebezpečné

martinka24
22. únor 2013

eficenka, nejak to nechapu, pises ze nejhorsi je prvni polovina tehotenstvi a v druhe nehrozi nic a pak rikas, ze kdyz je v 17tt taak by to melo byt ok, ale to preci je prvni polovina tehotenstvi, nebo to chapu spatne? Stejne tady pise kazdy neco jineho, tak nevim cemu verit...pisete tady jen sve nazory nebo dolozene veci?urcite bych neplanovala dite nakazit, kdyz jsem tehotna , to je asi stoprocentni jistota, ale taky by me zajimalo jak to je, jsem ve 26tt a mela jsem jit ke kamaradce , ktera ma doma dve deti a cekaji, jestli chytly nestovice...radsi jsem navstevu odlozila, ikdyz jsem je mela v detstvi.

tercina
22. únor 2013

nemusíš chytit neštovice, ale pásový opar ☹

pejtho
22. únor 2013

No já tedy nevím, ale měla jsem u dcerky podezření na neštovice, tak jsem s ní šla k lékaři a ptala jsem se dětského doktora a pak i gynekologa, jestli to vadí, když by měla dcera neštovice a já těhotná a oba mě uklidňovali, že pokud jsem je měla, tak nemá co se stát. Miminko v bříšku nemá šanci je chytit a jelikož já je prodělala, tak mi také nic nehrozí.
Horší pak asi je, když chytí neštovice už před porodem, protože by se pak mimi mohlo narodit, když bude mít starší sourozenec neštovice, ale jinak to myslím nevadí a zbytečně bych kvůli tomu nehysterčila.
Dcera nakonec neštovice neměla, ale já si z toho hlavu tedy nedělala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru