Můžu se nechat tetovat v těhu?

coufii
17. kvě 2012

Ahoj holky 🙂 Mám dotaz, jek je to s tetováním v těhotenství? Myslíte že si těhulka může zajít nechat udělat "kérku"?? 😕 já osobně si myslim že to není dobrej nápad vůči miminku-stres,bolest...Ptala se mě totiž kamarádka a těhule jsme tak nějak nastejno a její přítel jí objednal k nějakýmu kamarádoj že prej jí bude tetovat. Tak bych spíše typla, že její přítel to nemá trochu v pořádku v hlavě...? 😕 🤐

garfie
17. kvě 2012

Taky bych to nechala až po porodu....i jí by se mohlo z bolesti udělat špatně....Jo a na pálení žáhy zkus mandle 🙂

iluss
17. kvě 2012

Těhulky se tetovat nesmí.

maruja
17. kvě 2012

@coufii tak určitě až po těhotenství, bude to stres pro ni i pro mimi, nehledě na složení barev, no přítel je trochu mimo 😒

camelinka
17. kvě 2012

no tak to nemaji v hlave vporadku asi ani jeden 😅 . ja si chci nechat "pridelat" znameni nasi male k mymu stavajicimu ale cekala sem az prestanu kojit.jako tehule bych nesla rozhodne 😉 🙄 😅
@coufii

coufii
autor
17. kvě 2012

@maruja no mě to bylo taky divný...ona mu říkala jestli se nezbláznil ale že on orej se s ní o tom bavit nebude že už je objednaná...no jestli tam ta holka pude tak je profackuju oba 😕

camelinka
17. kvě 2012

@coufii no tyjo, tak toho bych chtela mit doma 😅 😠

maruja
17. kvě 2012

@coufii ježíš co to má za chlapa?? 😠 to ona se sním snad o takovejch věcech nebude bavit!!!!!! Přece jde i o mimi !!!!!!!

coufii
autor
17. kvě 2012

no on je tak trochu asi hloupej...hlavně že už má jednu malou dcerku z předešlýho vztahu o kterou se ani pořádně snad ani neumí postarat...

janinka1987
17. kvě 2012

to je DEBIL

jitushkam
17. kvě 2012

proč lékaři tetování či jakýkoli zákrok nedoporučují je boj těla s infekcí. Nemluvíme teď o nějaké nákaze. Při tetování probíhá v našem těle sled imunitních události. Naše tělo bere tetování jako infekci, při zákroku vzniká rána a tu je potřeba zahojit. Proto tělo zapojuje všechny dostupné prostředky k léčbě rány. Pokud je naše tělo jakkoli oslabené (nemocí, alkoholem, drogami apod.) je proces hojení delší a méně intenzivnější, proto je potřeba být na tetování zcela fit. Jestli je žena těhotná, její imunitní systém se stará o dva lidi, což ji pochopitelně oslabuje, proto může být hojení o něco delší. Za normálních okolností by ale tetování nemělo ohrozit ani maminku ani budoucího potomka. Běžně se však podstupovat tetování v období těhotenství nedoporučuje. Stát se totiž může cokoliv. Při tetování vzniká našemu tělu bolest, to následně pumpuje do těla adrenalin a různé další látky. Bráníme se infekci. Pokud přitom můžeme ohrozit budoucího potomka, není tetování v těhotenství zrovna nejlepší nápad. Jestli jste nedočkavý, pamatujte na zdravý vašeho dítěte a případné zbytečné riskování, raději počkejte, až se vaše ratolest narodí a vaše tělo bude zcela v pořádku.

hankar20
22. srp 2012

až dostane infekci a něco se stane miminku tak třeba pak její chlap dostane rozum, ale pokud má rozum ta maminka tak na to nepujde

ketty123
5. črc 2013

Před trvalým tetováním je dobré si to nejdříve vyzkoušet pomocí dočasného tetování (tats.cz). Buď se Vám to bude líbit nebo ne a podle toho se rozhodnout.

mikayla24
6. led 2014

Tak pokud by to bylo druhý-třetí... tetování tak bych se stresu nebála, když už bych od předešlýho věděla, že není proč se stresovat...ale jak už tu holky psaly, jde o složení chemikálií v barvě, která se jehlou dostává do krve a tím i k miminku a proto se v těhotenství tetovat nedoporučuje 😉

gepe
6. led 2014

@coufii zkuseny, rozumny tater s mozkem v hlave tehotnou tetovat nebude. Stejne tak s lidmi pod 18 let bez pisemneho souhlasu rodicu, o malych detech nemluve. Ano, i takove matky se uz nasly.
Zdravotni problematiku ted umyslne neresim.

ined77
26. dub 2014

Dobrý den maminky 🙂,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Tetování v těhotenství https://www.modrykonik.cz/tetovani-v-tehotenstvi/.
Budu moc ráda, pokud Vy, které máte s tetováním zkušenosti, napíšete na toto téma svůj názor. Nechaly by jste se tetovat v těhotenství?
Své rady, tipy a zkušenosti můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s...".
Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂 .

Pěkný víkend všem.
Denisa
@gepe @mikayla24 @ketty123 @hankar20 @janinka1987 @coufii @camelinka @maruja @iluss @garfie ... a další 🙂 .

bielamacka
21. kvě 2014

já mám na noze rozdělanou kérku a tatérka mi ji odmítla teď dodělat, že ať si počkám, až to bude na světě..... říkala, že zná jednu, která se nechala tetovat v osmém měsíci přímo na Tattoo Convention, ale že jejich salon by do toho rozhodně nešel. Že přímý vliv není popsán, ale ty barvy obsahují kovy apod. a do krve se dostat mohou. Nehledě na to, že tělo bere nové tetování jako infekci a bojuje s ní jako třeba s chřipkou. A když je žena těhotná, je to další proces, na který to tělo využívá nemálo energie. Původně jsem si myslela, že to dám i tak, ale pak jsem přece jen byla pos*aná a upustila od toho.

ines82
22. kvě 2014

Normalni idiot, ten jeji pritel 😖

mytattoomates
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kashenka
18. pro 2015

Nechala jsem si vytetovat jména svých dvou děti 🙂 a po týdnů jsem se dozvěděla,že jsem těhotná. Nevadi to ted nějak?

ducik
18. pro 2015

@kashenka no teď uz s tim stejne nic neudělaš

surikatep
3. led 2017

Jako tatér, jsem byla při učení tohoto řemesla, varována před mnohým. Stejně tak před tetováním v těhotenství a během kojení. Nedoporučuji to!!! Každý tatér by to měl vědět a poslat budoucí, či kojící maminku domů. A to i kdybych o toho zákazníka měla přijít. Nemusí se vůbec nic stát. Když už, velkého bacha! Chtít aby před vámi otevřel úplně novou jehlu! Klidně i chtít vidět smlouvu se spalovnou, nebo s nemocnicí, či domovy, které samy posílají infekční věci do spaloven. Nejlépe vidět certifikát o tom že je způsobilý tetovat. Pokud má v salónu pracovní řád, znamená to, že tam byla i hygiena. A pak se o to nové tatů hezky starat. 🙂 Mějte na paměti, že v těhotenství je tělo vystavené více vlivům. A nemůžete předvídat jak se zachová. 😉 Držím palce děvčata. 😉

deny91
5. led 2018

Ahoj kocko.Ja jsem v 17tt a jen za tohle tehotenstvi mam 6novych tetovani.Miminku to v zadnem pripade neublizi.Je tam riziko zlountenky takze vybirat sterilni salony.Cekam uz 3dite takze se nebojim

kachiiina
5. led 2018

Já bych to neriskovala...tetování je moje závislost, jsem jak omalovánka, ale je to zásah do těla a nikdy nemůže člověk vědět, jak tělo momentálně zareaguje. Rozhodně bych se nebála barviček a obsahu, ale spíše samotného hojení, když je tělo v těhotenství vystaveno samo osobě velkým změnám. Případná infekce a léčení by pak nebyla vůbec sranda.... A co se týká výběru tatéra, tak k neověřenému bych nešla ani netěhotná 😁 Jsem v 13tt a už mám naplánované další kousky, ale rozhodně nejdříve za rok 😁 čuju absťak 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru