Můžu se ve 33tt koupat ve vaně?

mmmilda
9. dub 2014

Holky taky se koupete ve vaně? Moje máma mi pořád říká, že bych neměla. Jen se mám sprchovat.. Ale když mě sprchování nebaví.. Mám na víc dvouletého klučinu, tak se koupeme spolu.. Miminku tím snad neublížím.. Prý abych neporodila dřív.. Vše je podle doktora v pořádku.. Jak ste to řešili?

kkarolinka
9. dub 2014

No,já jsem se pouze sprchovala, ale bylo to z toho důvodu, že jsem trpěla na záněty. Jinak porod by Ti to vyvolat nemělo, pokud si vyloženě nenapouštíš vařicí vodu, raději vlažnou.

petit.a.nge
9. dub 2014

Koupala jsem se celé těhotentsví v dost teplé vodě 😀, stačí, když snížíš teplotu vody, tak v pohodě. 😉

barevka
9. dub 2014

Ve vaně se koupu neustále. Jen si nenapouštím tak teplou jak bych ráda, pokud se koupeš se synkem tak voda určitě není nijak horká, aby ti to porod vyvolalo 😉 Krom jiného já se nyní bahnim v echt horké a porod stále nikde 😝

luciiim
9. dub 2014

Koupala jsem se normálně celé těhotenství. Po porodu jsem pár měsíců byla ráda, když jsem stihla rychlou sprchu 😀 Takže být tebou, užívám si koupele, dokud to jde 🙂

pitryludvikova
9. dub 2014

Koupu se od začátku ob den 🙂 akorát mám teploměr a napouštím si vodu co má jen 37 stupňů abych mimi neuvařila 🙂 horká by se neměla 🙂

zuza01
9. dub 2014

V prvním těhotenství jsem narazila při koupání ve vaně na jediný problém - lehla jsem si v 9. měsíci, máme hodně hlubokou vanu - a už jsem nemohla ven 😀 Musel mě vytáhnou manžel... Takže dokud vylezu, vana.

consti
9. dub 2014

Myslím, že na začátku by se ve vaně koupat nemělo, ta horká voda nějak ubližuje plodu...ale pak už to nevadí, samozřejmě za předpokladu, že si nedáváš nějak extra horkou vodu a neležíš ve vaně hodinu 😀 . Taky by se ti mohlo udělat zle, tak je dobré, aby byl někdo doma, já jsem vždy řekla manželovi, že si jdu dát vanu a ten mě kontroloval, jestli žiju 😀 . Ale koupala jsem se až cca od 5. nebo 6. měsíce...Sice jsem teda porodila dřív, ale vana za to teda nemohla 😀 😉 .

dadushe
9. dub 2014

Já se nekoupu od té doby, co jsem otevřená, cca 36.tt, bála jsem se infekce🙂 Ale pokud je zavřeno, klidně se podle mě vyrochni🙂)

beruska1989
9. dub 2014

@barevka přesně🙂, taky se teď pařim v horký a porod nikde🙂

pisisvori
9. dub 2014

v obou těhotenstvích jsem se koupala. Sprchu jedině rychle po ránu, když si připadám spocená...jinak bych bez vany nepřežila...stačí, že nebudu moc v šestinedělí🙂. Koupu se v hodně horké vodě, takže jsem jen snížila trochu teplotu (v prvních 3 měsících víc, pak už méně) a vody dávala méně, aby nebylo ponořené úplně bříško. A teda jsem ve vaně tak 5 minut (10 maximálně) nebaví mě tam vylehávat🙂.

saminomimino
9. dub 2014

já se vyvářím ve vaně i sprše každé těhu od začátku do konce,nikdy problém nebyl,pokud nemáš rizkové těhotenství,nevím proč by ses neměla koupat 😉

klaire22
9. dub 2014

Já se koupala ve vaně až do porodu - a rodila jsem 39+2tt 🙂 Takže já v tom nevidím vůbec žádný problém 🙂

luciebx
9. dub 2014

ja ve vane rodila.. takze nevidim duvod proc se nekoupat... 😉

smardik
9. dub 2014

já vanu miluju-u staršího jsem byla ve vaně často, u mladšího ne nějak mi teplá voda vadila a točila se mi hlava, ale jinak bych se koupala normálně

chris_n
9. dub 2014

😀 to je otázka 😀

vashaa
9. dub 2014

Já jsem se ve vaně koupala po celé těhotenství. Akorát na tu horkou koupel jsem si musela počkat až po porodu 🙂

lostakova
9. dub 2014

Pokud z ní dokážeš vylézt 😀 😀

smudlinka10
9. dub 2014

Pokud se z ní dostaneš bez asistence hasičů.... já se třeba koupat nemohla, velryba se nám do vany nevleze 😠

pt1981
9. dub 2014

mně to mudr nepovolila... Že se člověk máčí ve vlastní špíně... Od dvacátýho tt mám povolený bazén, ale jen v nemocnici, kde je plavání pro těhotné. Těhotná jsem prvně, takže dodržuju všecko a doma se jen sprchuju. Vana mi šííííleně chybí ☹

bjoucik.15
9. dub 2014

já bych bez vany nepřežila.... jen vana mi pomáhala.od 32tt jsem měla šílený bolesti a před porodem jsem ve vaně strávila 16 hodin a tedy-díky bohu za ní 🙂

marecekavendulka
9. dub 2014

vana je v pohodě,tam jde spíš o to,aby voda nebyla příliš horká..já se taky koupu,pak se osprchnu,abysem neměla ten pocit,ze mi na těle zustala špína..když se ve vaně snažím třeba sednout,tak je to jak kdyby se tam rochnilo mládě velryby 😀

blackeye
9. dub 2014

Vana je v těhu bez problémů, až v šestinedělí jen sprchu. Říká se, že příliš teplá voda může rozběhnout porod, ale když to má nastat, tak to rozběhne i teplá sprcha. Jde hlavně o pohodlí 🙂

hanny85
9. dub 2014

můžeš se koupat klidně každý den 🙂

anina32
9. dub 2014

Při prvním jsem se koupala normálně, u druhého mi to lékař zakázal, měla jsem rizikové těhu už od začátku, takže celých 9 měsíců žádná vana a žádný sex. Pokud nejsou žádné problémy a lékař výslovně nezakáže, tak bych to neřešila a koupala se klidně dál 😉

01veverka
10. dub 2014

já jsem byla naložená ve vaně celé těhotenství, je to super relax a ničemu to nevadí, pokud nejsou nějaké zrdavotní komplikace 🙂

glimmer
10. dub 2014

jasně, já se ve vaně rochnila obě těhu a i při třetím to budu dělat :o)

verushe20
13. srp 2014

Bože to jsou někdy otázky 😀 šak při porodu se běžně žena ,,nakládá do vany,,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru