Můžu spát na břichu, když jsem těhotná?

kathlin
7. črc 2011

Ahojky jsem v 19 tt a chtěla jsem se zeptat někoho kdo má zkušenosti se spaním na bříšku v těhotenství.Nerada by jsem nějak ublížila prckovy ale na bokách a na zádech neusnu.poradte prosím někdo

mami29
7. črc 2011

Ahojky budes se to muset naucit usinat na boku. Levy je nejlepsi. Ani zada se nedoporucuji. Taky s tim bojuji a to jsem ve 34tt. Zkus polstare a nejak si to vypodlozit najit tu spravnou polohu. Stejne ti to za chvili prcek v brisku nedovoli a sam si urci jak mas lezet. 😉

ddassik
7. črc 2011

Budeš se to muset naučit nic jinýho ti nezbyde 😉 já jsem spala jedině na boku, na zádech jsem nemohla hned mi bylo na omdlení, takže jsem střídala jen levý a pravý bok 🙂

luthien.k
7. črc 2011

Neboj se, mimi si řekne, až mu Tvé spaní na břiše bude vadit, stejně tak Tvoje tělo - prostě až to bude aktuální, tak Ti to na břiše spát nepůjde a usneš i na boku nebo na zádech 😉 Dobré je při spaní na boku mít mezi nohama nějaký polštář, aby Tě z té polohy nebolely kyčle a netlačila se kolena o sebe. Na zádech někomu spát nejde, že se dělá kvůli tlaku na žílu na omdlení, mně to nevadilo, já spala až do konce těhu i na zádech.

coxa
7. črc 2011

ahoj, to asi opravdu jinak nevyřešíš, než že se to budeš muset naučit. 😀 Neboj, bříško a tělo ti to dá dost dobře najevo, že už přišel ten správný čas pro jinou polohu. 😉 A nechci tě strašit, ale netěš se - na prsou plných mlíka se taky spát nedá. 😉 😀 😀

kacerka
7. črc 2011

Neboj, to přijde samo - taky spím nejraději na břiše a při obou těhotenstvích jsem s rostoucím bříškem naprosto přirozeně přešla na bok - ono Tě jednou to miminko na břicho už prostě nepustí 😀

kaleilah
7. črc 2011

a nemáš kojopolštář? nebo si vem ještě jednu deku do postele sroluj a když ležíš na břiše tak jednu nohu pokrč a dej vysoko a podlož dekou, nebude takovej tlak na bříško

dendaz
7. črc 2011

Tak to já hned co jsem zjistila, že jsem těhotná (při obou těhotenství) tak jsem přestala spát na břiše, prostě nějaký reflex, či co... 😀

hansed
7. črc 2011

Tak jak píšou holky, tělo samo a hlavně miminko si řekne.... já mohla až do konce těhu spát na zádech...to mi jedna paní v porodnici záviděla 🙂 Teď to řeším tak, že si lehnu na levý bok, mezi kolena si dám polštář a druhý polštář dám jakoby pod bříško.... ideální je taky koju polštář, jestli ho ještě nemáš, radši ho kup, po porodu se ti bude hodit 😉 já ho používala, i když jsem nekojila...

camelinka
7. črc 2011

ja spim doted vicemene na "bokobrise",driv sem jinak nez na brise neusnula a dlouho sem na nem spala i v tehu, ono postupne te to bude prekulovat k tomu boku samo 😉

martina_z
7. črc 2011

Podloz se polstarem, to pomuze. Taky jsem zvykla spat na brise, ale je mi to ted cim dal tim vic neprijemne. A to mam malicky brisko, jen je citlivejsi.

lucinecka12
2. bře 2013

Ahoj,mám to úplně stejné,celý život usínám jen na břiše a stále i teď, když jsem v 11+5tt,tak tak usínám,ale už nesnesu přímý tlak na břicho,tak vždycky jednu nohu pokrčím,takže neležím přímo na břiše,ale jako by na boku břicha 🙂

romantika
2. bře 2013

Dokud to jde a netlaci te to, tak to neva. U prvniho jsem tak spala velice dlouho rekla bych jeste v sestem, u druheho mne to nejak tlaci, obcas si tak lehnu, ale pokrcim nohu. Kdyztak si muzes koupit takovy ten kulickovy polstar pod brisko. Sama poznas, kdyz uz te to bude tlacit a nepujde to.

zuzik24
2. bře 2013

Já jsem při prvním těhotenství spala jen na boku, nějak jsem se bála, ale při druhým jsem spala dlouho na břiše a nějak od té doby, co mi narostlo víc břicho, tak jsem přešla na ležení na bokobřiše, tělo jsem si podložila dekou. Ale nějak v devátém měsíci jsem se z téhle polohy převalila díky gravitaci na záda a když jsem se asi po hodině vzbudila, myslela jsem, že umřu, záda bolela jako blázen. Jsem se měla vypodložit i vzadu 😀

kacirek00101
3. bře 2013

Já jsem v 25. týdnu, břicho mám docela velké, a myslím, že na břiše usínám, ale jednu krčím hodně vysoko, aby mě to jako nadnášelo a myslím, že mě to stejně i tak trochu tlačí už. Po pár minutách se ale automaticky převracím na bok a spí se mi tak dobře, ráno se budím taky v poloze na boku 🙂 Jak píší holky, to příjde samo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru