Můžu v těhotenství na onkologii?

jaja91
9. únor 2013

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s krátkodobými návštěvami na onkologii. Byla jsem tam dnes poprvé na návštěvu za nemocným tatínkem, jsem ve 21.týdnu a sestřičky říkaly že kratkodobý pobyt nevadí, ale nějak mi to vrtá v hlavě, jestli to nemohlo ublížit miminku? Na ozáření byl asi před třemi týdny. Předem děkuji za odpovědi.

maruja
9. únor 2013

Myslím, že by ti to mohlo ublížit psychicky, nic jiného mě nenapadá

jaja91
autor
10. únor 2013

Tak psychycky asi ne, byla jsem moc ráda že jsem ho viděla....

martinka24
10. únor 2013

Jestli ti jde o to o záření, tak na tebe to přece žádný vliv nemá.Opravdu jde asi jen o psychyický stav,, pokud ty návštěvy do budoucna nebudou působit problémy psychické, tak na miminko to vliv podle mě mít nemůže.

garfie
10. únor 2013

@jaja91 Zeptej se na to doktora nebo na genetice, ale já myslím že nic nehrozí-i když vím, že přímo po ozáření by se do styku s ozářeným nemělo....strávila jsem cca dva týdny v blízkosti Fukušimy asi pět měsíců po výbuchu (byla jsem na konci prvního trimestru)-takže radiace byla ještě stále vysoká a prcek je v pořádku.

jaja91
autor
10. únor 2013

Tak to jste mě holky uklidnily děkuju 🙂 na gynekologii jdu až v pátek, tak se zeptám, na onkologii sestřičky říkaly že to na chvíli nevadí ale tak stejně mě to vyděsilo.

Garfie: u Fukušimy? nějaka dovča? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru