Můžu v těhotenství pracovat na směny?

ingis
30. zář 2006

Ahojík mám k vám prosbu sem těhula7 tt a zítra mám nastoupit do práce na dvě směny myslíte si že mužu pracovat na dvě směny no sem jen u pásu není to težká práce prosím o radu díky 😉

cumacek
30. zář 2006

Ahoj, záleží jen a jen na tobě, ale v těhotenství se podle mě nesmí dělat noční, já je teda dělám, ale už jen poslední směny.Jinak asi opravdu záleží na práci, jak moc je náročná atd...

ingis
autor
30. zář 2006

cumacek Ahoj, no stojím u pásu a kontroluju rámy na televizu nic jinýho a delá se na dvě směny a to i nočný ale pak tři dny dělám a tři dny volno

olus
30. zář 2006

jsem těhu asi 6 týdnů, ale už teď si připadám jak spací vagon, každou chvíli jsem unavená, aspopň kdybys mohla třeba střídavě sedět, bude to záhul na nohy a záda.
Navíc jsem četla na webu MPSV, že těhotné noční dělat nemohou

gedren
30. zář 2006

zamestnavatel ma povinnost Te preradit na denni, nedavat Ti prescasy apod., otazka je, pokud ty tri smeny chces sama, jestli muzes, nebo ne, to nevim...ja bych do toho nesla, protoze zacatek tehotenstvi bejva dost hustej (totalni spavost, nevolnosti, unava apod.),

ivetalopourova
6. říj 2006

Ahoj holky chci se zeptat, jsem 5 týdnů těhotná a nevím,kdy je povinnost to oznámit zaměstnavateli? Poradíte...

babyna
6. říj 2006

ahoj
ja tehu jeste nejsem ale z byvale prace mam zkusenost kolegyne ze je lepsi to tajit co nejdele to jde aby te treba nevyhodili...duvod si vzdycky najdou ale zalezi samosrejme na vztazich se sefem a spouste dalsich veci.

kazu
6. říj 2006

Ahojky,
taky zalezi co delas. Ja delam v chemickém prostředí a musela jsem to rict skoro hned 😒 Takze v praci to skoro vsichni vedi,ale doma jeste ne 😀
Preji hodne stesti!

ivetalopourova
6. říj 2006

Děkuji kazu a babyno. pracuji jako asistentka v pojišťovně,takže pohoda..Taky jsem slyšela, že je to lepší tajit co nejdéle, Tak asi ještě vyčkám..

gedren
6. říj 2006

Ja to rekla v praci v okamziku, kdy mi bylo tak blbe a spavo, ze jsem pri nejlepsi vuli nemohla podavat normalni vykony, tak aby vedeli, ze na to nekaslu, ale ze mam jinej duvod 🙂. Takze uvidis, bud Ti bude blbe a budes potrebovat ulevy, nebo dobre, pokud dobre, tak bych to oznamila tak kolem 12. - 15. tydne.

daniellka
7. říj 2006

ahoj Ïveto, vyhodit tě už rozhodně nemůžou. Zaměstnavatel nemůže vhodit zaměstnankyni v jiném stavu, takže buď v klidu. Sama uvidíš, já jsem to řekla třeba šéfovi celkem brzo. Měla jsem náročnou práci, byly hrozný horka, dost mi to pomohlo, byl pak shovívavější a dokonce mi i vyhověl v tom, že ostatním jsme to další 2 měsíce neřekli.

baris
7. říj 2006

já si taky myslím, že těhotné ženy nesmí pracovat na nočních. A kdy to říct zaměstnavateli - pokud budu dělat jak Kazu v chemickém prostřední nebo noční, tak hned. Ale pokud jste "kancelářská krysa" 😀 jako já, tak asi až ve třetím měsící - pro sichr. - Známá to řekla ve druhém, všichni jsme to zapíjeli a za týden potratila ☹

alcatko.j
8. říj 2006

Pokud pisemne oznamite sve tehotenstvi, tak od toho okamziku vas zamestnavatel nesmi vyhodit.Pokud zazadate o presun na denni provoz , zamestnavatel je povinen vam vyjit vstric.Ja jsem sve tehotenstvi oznamila ve 12.tydnu, ale mela jsem to udelat driv, jelikoz pracuju jako recepcni na hotelu a delam dvanactky a jeste nocni..ty nocni jsem fakt nezvladala, no a pak jsem to oznamila, nocni jsem prestala delat a je mi fajn 🙂

janus
8. říj 2006

Ahoj, taky pridam svoji trosku do mlyna...

Myslim, ze je to individualni, jako servirka jsem delala spise v noci, nekdo mi predtim poradil, at si necham ranni, a ono mi bylo pres den tak blbe, ze jsem se dala zpatky na nocni...bylo mi fajn, uz jsem ale dala vypoved, nedavala jsem stat sedm hodin bez prestavky...zamestnavateli rict podle rizika prace, jak rikaji holky...nekdy je fajn kolektiv i vedeni, nekdy se to muze zvrtnout... ☹ (osobni pripad), ale preju vsechno nejlepsi a gratulace ze vseho nejvic 🙂

kacabacka
17. led 2007

Chtěla jsem se vás zeptat, jestli některá nevíte, jak to je když: bych teď odešla ze své původní práce a nastoupila jinam, jak dlouho bych tam musela pracovat než bych mohla odejít na mateřskou abych pak normálně dostávala mateřskou a rodičovský příspěvek. díky předem 🙂

kalo
17. led 2007

Myslim, ze jakmile podepises smlouvu, tak ti materskou musi zamestnavatel platit. Bez nejake urcite odpracovane doby..Od te doby, do odejdes na materskou, tak ti ji MUSI pul roku platit..

rafaela23
17. led 2007

Těhotenství nejsi vůbec povinna oznamovat. Ani tě nesmí z tohoto důvodu odmítnout přijmout či vyhodit. Je to ale lepší říct to, protože co se týče směn a nevolností, má pak šéf větší pochopení, alespoň v mém případě to tak je. Jsem v 13. týdnu a dělám na recepci dvanáctky, buď v noci nebo ve dne, ale nyní jedu jen noční, protože jsem méně unavená večer, než ve dne. Hodně jsem zpočátku trpěla na zvracení a neskutečnou únavu a šéfík se zachoval vždy suprově a poslal mě odpočinout si, bez ohledu na to, že musel nějaké dvě hodiny po telefonu shánět mé kolegyně na záskok. Dokud jsem mu to ale neřekla a stále jsem si brala volno z důvodu nevolnosti, dosti remcal. A to jsem zprvu také měla obavy, aby mě nevylupnul 🙂 až to zjistí. J8 myslím, že je to vůči šéfovi fér, říct mu to, už jen kvůli záskoku, který se neshání lehko.

kalo
17. led 2007

Kdyz mate praci, ktera se da dobre zvladat i na pocatcich, kdyz jsou nevolnosti, tak si myslim, ze akorat cas oznamit to tak po tech 3 mesicich. Je fakt, ze kdyz to v praci vedi, berou vetsi ohledy a je to mnohem lepsi (no teda u me to tak bylo, ale pravda,ze kazdy to ma v praci jinak..ja jsem ucitelka) A nemusis ani v sobe nic dusit..

krista
17. led 2007

Tak holky koukám, že nejlepší metoda bude zatloukat, zatloukat, zatloukat ... 😀

zuzankafi
17. led 2007

Já jsem pracovala téměř do šestého měsíce. Ale v práci jsem to oznámila po šesti týdnech. Jsem totoiž učitelka, takže jsem to řekla na vysvědčení, aby měli čas najít za mě náhradu. Nechtěla jsem to totiž nechávat na srpen, kdy bych došla a bylo by to třeba už vidět. Takže ty první měsíce jsem pobírala řádnou dovolenou, v srpnu normálně nastoupila a ještě do října učila. Pk jsem musela bohužel na nemocenskou.Ale vedení to vzalo v pohodě, celkem to i čekali. Je fakt , že záleží hodně na tom, jak ti je, co děláš za práci.

catrin1
7. črc 2007

ahojte.. . ja mam taky problem ze pracujem v tlaciarenskej firme...kde sa robi s farbami a acetonmi a pod...je to dobre vetrane ale aj tak je to tam citit..Bojim sa aby sa babatku neublizilo...mam kolegyne ktore tam robili aj do siedmeho mesiaca a babatka maju zdrave...ale aj tak mam trosku strach...co mylite???

petja
7. črc 2007

pokud máš fajn doktora a ty sama nechcceš zůstat v práci,která by tě stresovala,byť jen psychicky z toho,že nevíš co dýcháš,tak zůstaň doma.Nebo si můžeš zjistit složení látek ,které vdechuješ a pak se rozhodni...

catrin1
7. črc 2007

ja bi som prave chcela zostat pracovat...lebo sa citim dobre a doma sa nudim...len mam z toho obavy...ale asi teda skusim zistit to zlozenie tych latok...vdaka.... 😉

janinininka
10. črc 2007

Ahojky,
já jsem zjistila dnes, že jsem těhu, zítra volám pro potrvzení na gyndu, tak snad mě vezme co nejdřív..
A mám problém, taky se budu řídit heslem zatloukat, zatlouka, zatloukat. V po jsem nastoupila do nové práce jako recepční 12 hod. směny bez nočních, ale nejsem na to zvyklá, takže nevím, jak to budu zvládat vůbec a jeslti mi nebude zle, jeslti ne, tak budu dělat že nic zatím, jeslti mi bude zle a nebudu to zvládat, tak mě sami vykopnou, jsem tam 3 dny, akorát nevím,co bych měla za peníze, to bych musela na pracák a měla bych peníze z pracáku a až by se narodilo mimi, tak bych měla mateřskou od státu těch 7500, nevíte?

sisstin
10. črc 2007

jani: na mateřskou máš nárok, pokud se minimálně 270 dní za poslední dva roky podílíš na pojištění..počítá se do toho i pracák..takže určitě nárok máš 😉

denousek
10. črc 2007

cau holky ja jsem nastoupila 1 prosince do prace a za 5 mesicu jsem odesla na neschopenku kvuli tehu....ptz mi rekli bud makej nebo dones neschopenku!!a tahat baliky se zbozim to teda fakt ne-e...a normalne se na me jeste kolegine nastvali proc jsem tam nastupovala kdyz jsem vedela ze chci mit dite...to sem jako mela sedet doma??nekde delat musim ne??nevedela jsem prece za jak dlouho otehotnim!!tak vazne sem se na tu neschopenku primo vnutila ptz v praci byli pak takovy vztahy kdyz to zjistili ze to fakt neslo....kdyz mate dobrou praci,chapavy kolektiv a fajn sefa,zkratka kdyz je vam tam dobre,tak tam zustante,ale jestli by jste meli mit sebemensi stres ,nebo unavu tak upalujte pro neschopenku okamzite,prvni 3 mesice jsou pro mimi nejdulezitejsi 😉

sisstin
10. črc 2007

denousek: otázka je, zda ti jí doktor dá...já makala do 25tt a pak dostala výpověd 😉

denousek
10. črc 2007

vypoved???fakt??vzdyt tady holky resili ze vypoved dostat nemuzes ne...ja myslim ze kdyz dr reknes ze mas v praci stresi nebo namahu tak ze ti to da ne....muj mi too teda taky hned dat nechtel tak jsem si skocila za obvodni rekla ze jsem tehu a ze se to v praci neda,proste udelala oci a ona mi to dala,,,pak sem to rekla na gynde a on si to na sebe teda prevedl 😉 ja bych to fakt v praci nedala....ale ze tebe vyhodili to je fakt hnusny!!a kde si delala?

petja
11. črc 2007

Siss byla v práci na dobu určitou,proto ta výpověď...

elis.1
11. črc 2007

🙂 ahoj holky, Petjo, mám dotaz, i já mám smlouvu na dobu určitou, co se tím mění? můžeš být konkrétnější prosím? ale asi to mám jinak, vedení vědělo, že těhu plánuju, protože jsme nemohli jinak než přes ivf, a šéf už se ptal, jak to se mnou vypadá, doktoři nechtějí o práci ani slyše a to dělám v kanceláři.... 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru