Můžu v těhotenství pracovat na směny?

ingis
30. zář 2006

Ahojík mám k vám prosbu sem těhula7 tt a zítra mám nastoupit do práce na dvě směny myslíte si že mužu pracovat na dvě směny no sem jen u pásu není to težká práce prosím o radu díky 😉

jajcka
11. črc 2007

No já dělala v kanclu a dr mi napsal neschopenku, ale já měla problémy, tak nevím. Porad´ se s dr.

petja
12. črc 2007

Čauky Elis,já jsem reagovala pouze na dotaz proč výpověď pro Siss? Jde o to,že věděli,že je těhu a navíc měla smlouvu na dobu určitou,tak jí tu smlouvu samože neprodloužili a naopak jí vylili,to se jim hodí víc,než,aby pak platili dalšího zaměstnance,co navíc bude na mateřské,takže bez výkonu práce ☹ jinak opravdu nevím co by to mohlo znamenat pro tebe,může tě ale potkat zřejmě to samé,pokud nemáš smlouvu na neurčito,je to pro ně nevýhoda...jestli se s tím dá něco dělat to nevím...

elis.1
12. črc 2007

😒 ahojky, hmm, tak to pro mě nevypadá dobře....jinak Jajcka - jak si měla problémy? no já jsem byla na druhém pokusu ivf a od začátku po odběru vajíček mám od půlky června neschopenku od praktického, to vedení firmy vědělo, občas pro ně něco dělám z domova,a můj gynekolog nechce o ukončení neschopenky slyšet, asi to vypadá (pokud dopadne dobře ultrazvuk)že budu na rizikovém až do mateřské, já myslím, že pro zaměstnavatele to stejně nic neznamená, protože to proplácí stát, neschopnost sociální a mateřskou taky, tak nevím, ale Petja má pravdu s tím, že mám do once srpna smlouvu tak mi ji určitě neprodlouží, ale nevím, jak mi v nescjopnosti můžou dát výpověď.... ☹

sisstin
12. črc 2007

elis.1: pokud jsi na PN..tak ti sice smlouva končí..tím pádem se nemáš kam vrátit..ale PN ti musí platit až do porodu..takže plynule z PN přejdeš na mateřskou..akorát to místo ti držet už asi nebudou...až se budeš chtít vrátit po mateřské 😉 😒

petja
12. črc 2007

no to právě možná nemůžou,proto by bylo fajn,kdyby jsi vznesla dotaz na aperio.cz tam je poradna,je to bezva,každému odpoví a pokud by bylo řešení zůstat doma až do mateřské a dr.je tomu nakloněn,je to super řešení!

sisstin
12. črc 2007

petja: po umělém myslím bude až do porodu..marinka od nás je též od začátku až do konce 😉

petja
12. črc 2007

tak to by mohlo klapnout,super elis,nevěš hlavu 😉

elis.1
12. črc 2007

🙂 🙂 super, holky díky moc za skvělé a užitečné rady

jajcka
12. črc 2007

elis, já krvácela v 15 týdnu, takže sem si poležela v nemocnici a hned neschopenka.

sisstin
12. črc 2007

většinou každej rozumnej Dr. neschopenku dá, když mu řeknete, že vám končí smlouva..to jenom já mám takovou krávu..a petja taky měla..ale ta Dr. změnila 😉

jajcka
12. črc 2007

Jo a pokud máš neschopenku, nemůžou tě vyhodit, i když máš smlouvu na dobu určitou.

elis.1
12. črc 2007

☹ to je mi líto, z toho mám hrozný strach, za pár dní mě čeká 2. ultrazvuk, tam by měly být už slyšet ozvy... tak se děsím.... 😒 hlavně se snažíme nkolik let, ivf pořád nic, neměli jsme spermie a vůbec to byl pořád na levačku, ale nakonec jsme to nezvcdali a ejhle, dali do 2 embrya, a ini se zatím chytli obě.... 😀

sisstin
12. črc 2007

jajcka: no platí ji PN..ale místo jí po porodu držet nemusí 😒

jajcka
12. črc 2007

To je v poho, já i malý jsme už v pořádku, ted´ si krásně kope a já ho/ji cítím. Uvidíš, že i ty budeš v pořádku, hlavně na sebe dávat pozor. Ted´ když víš, že se chytli obě, tak se nepřepínat a odpočívat. Držím ti palečky, aby ti všechno vyšlo.!!!! 😉

jajcka
12. črc 2007

Sis-to já vím, ale ted´ jí vyhodit nemůžou.

sisstin
12. črc 2007

jajcka: jojo..je to lepší než na pracáku, na kterým jsem teď já..a neberu ani Kč 😒

jajcka
12. črc 2007

Jo to je, já s prvním byla taky na pracáku, takže vím co to je. ANi Žádnej průměr do mateřský a tak, je to na prdlačku.

sisstin
12. črc 2007

jajcka: tak mně mateřskou musí platit bývalý zaměstnavatel...protože jsem už odešla těhotná..ale je to ještě mín než ten rodičák..tak budu muset každej měsíc žádat..aby mi to doplácela socka do tý výše 🙄

denousek
12. črc 2007

ahoj holky tak to tady ctu tak se na necozeptam...ja mam smlouvu na dobu urcitou do 30.11.2007..a jsem na neschopence....takze oni me pak taky jako vyhodi??ze se nebudu mit kam vratit jo??a tim padem znamena to pro me neco jinyho nez to ze se nebudu mit kam vratit?treba ze budu mit ty 3 roky na materske min penez??nebo penez budu mit porad stejne jen proste pak nemam pracovni misto?

sisstin
12. črc 2007

denousek: prachy budou stejný...ale nebudeš mít prostě místo.. 😉

denousek
12. črc 2007

no to je fuk ptz bych se tam stejne nikdy nevratila!!!sou tam takovy ze se na me nastvali ze jsem otehotnela...po 5 mesicich co jsem tam byla!!a jeste mi rekli proc sem tam nastupovala kdyz sem vedela ze chci mit dite!to sem mela sedet doma pul roku a cekat kdy uz konecne otehotnim??ach jo... dikyy siss... 😉

georgine
12. črc 2007

deny materská se vypocitává z minuleho platu, ale v práci si muslea byt minimálne rok jinak je asi stejná jako pro ostatní treba z pracaku nebo je proste minimální.. rodicovsky prispevek se vypláci nehlede na vysi vydelku a to po dobu 4 let.. teda jestli se neco nezmeni.. chteji to rozfázovat tak nevim jak to bude vypadat, kdyztak me informuj.. a podle toho ze ti smlouva skonci 30.11. tak to znamená ze to bude pred md a tak budes muset nastoupit na pracák a pak budes brát materskou.. asi 😅

siss: pokud je zamestnavatel malá organizace tak to vypláci OSSZ nebo u me to tak bylo, ale mozná je to nejaká zmena v zákne.. furt se tam neco memni se v tom cloek ani nevyzná

denousek
12. črc 2007

ale na materskou se nastupuje 6 tydnu pred termnem porodu ne??ja mam termin 24.12.takze nez mi zkonci smlouva tak budu na materske ne...

sisstin
12. črc 2007

denousek: no to jo...ale pak ti ta smlouva končí..a nikdo není povinnej ti to místo držet 😉

denousek
12. črc 2007

hmm.to at si strci nekam ...nemam zajem...hlavne kdyz se pro me nic nezmeni financne,jinak je mi to fuk...a to mi daji nejk vedet ze treba mi davaji vypoved??ptz tam vubec nechodim jen postou posilam listky na penize 😅

sisstin
12. črc 2007

denousek: no to určitě, budeš potřebovat zápočet, přiznání o přijmech..a listy důchodového zabezpečení 😉

denousek
12. črc 2007

no...ak to mam radost ze tam budu muset jit...ach jo...no nic tak dik za info...paa

georgine
12. črc 2007

ahah tak to jsem to spatne spocitala jinak je to presne jak pise sistin 😉

sisstin
12. črc 2007

georgine: no..já to z různých zaměstnavatelů tahám doteď 😠

atomaskova
11. bře 2014

Ahojky dívala jsem se na zákoník práce pro rok 2014 a píše se výslovně toto:

Mladiství zaměstnanci a těhotné ženy:

Noční práce je zakázána mladistvým zaměstnancům, pokud není součástí přípravy na budoucí povolání.
😉 Těhotným ženám noční práci zákoník práce výslovně nezakazuje, avšak požádá-li o zařazení na denní práci, musí jí zaměstnavatel vyhovět. Stejně může postupovat kojící žena nebo matka do konce 9. měsíce po porodu.
TAKŽE ZÁKON TO NEZAKAZUJE!!!!!!! 😉 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru