Můžu v těhu čerstvý zázvor?

zlati24
1. led 2014

Ahoj holky. Někde jsem četla, že ze zázvoru můžu začít krvácet. Něco na mě leze a jediný co mě napadlo, když nemůžu žádný přášky, tak byl zázvorovej čaj.

ninive211
1. led 2014

V malém množství (píše se max. 1g sušeného anebo 4g čerstvého zázvoru denně) zázvor pomáhá mmj, při těhotenských nevolnostech (vždyť je obsažen i v zázvorových lízátkách!), ale opravdu opatrně na to množství, ve velkém může škodit a v nejhorším případě způsobit i potrat. Slabý odvar ze zázvoru ale určitě neuškodí 🙂

lu777
1. led 2014

trošku asi jo, ale já bych to asi spíš nepokoušela... na mě když něco leze tak beru MultiImun AKUT, s tím mám moc dobré zkušenosti... a taky probiotika jsou dobrá

kacenka1979
1. led 2014

no ja bych ho asi nepouzivala ...nesmi se ani moc byl. caje tak za me ne...

lennus
1. led 2014

Můžeš cokoliv, i z bylinek, neboj. Mluvila jsem s jednou výživovou poradkyní a i z bylinek můžeš vše, pokud si to dáš jen výjimečně. Řiď se hlavně tím, co dělá dobře Tobě a Tvému tělu. Já kolem sebe slyšela spoustu bláznivých rad a raději jsem se řídila jen vlastním pocitem a intuicí. Jezdila jsem na kole ještě v září, jedla ostré, vyhýbala jsem se jen hermelínu a syrovému masu. I když kousíček hermelína jsem si taky výjimečně dala.

akashka
1. led 2014

Já jsem teda na bylinky a zázvor byla radši opatrná... ale třeba homeopatika se v těhotenství můžou bez problému, takže nějaký preventan akut, oscillo atd.. bych se zkusit nebála 😉

marukm
1. led 2014

Nevidím v tom problém. Prostě všeho s mírou. Já ho občas piju. A žádný problémy nemám.🙂

lucies25
1. led 2014

Za me zazvor v rozumnym mnozstvi jo,taky jsem ho pila,kdyz na me neco lezlo...myslim,ze lepsi,nez chemie(byt povoleny leky).Ale je to jen muj nazor.

klaire22
1. led 2014

podle mě v rozumném množství ano. Jsou přeci i zázvorová lízátka proti nevolnosti, takže podle mě se použít může 🙂

ckei
1. led 2014

@zlati26 tak já v těhotenství jedla a pila vše (krom alkoholu samozřejmě), ale jedinému jsem se vyhla..a to právě tomu zázvoru, na který jako jediný mě upozornil i gynekolog...za mě tedy ne a nebo když už tak jen opravdu výjimečně.

1velrybka
1. led 2014

Příliš bych neřešila, kdyby sis ho někdy prostě dala na chuť - jeden - dva hrnky. Ale jako prostředek k vyléčení chřipky nebo nachlazení bych ho určitě v těhu neriskovala. Předpokládám, že by sis nedala jeden nebo dva hrnky a pak x dní nic, ale že bys ho pila denně a ve větším množství, aby to mělo nějaký účinek na chřipku. Pak bych se obávala i těch negativních účinků. Jak už tu někdo psal, můžou se 4 g čerstvého zázvoru, ale i tak bych se snažila nekonzumovat tohle hraniční množství denodenně. Alespoň ne v první polovině těhotenství.

paaajka
2. led 2014

já bych tedy taky ten zázvor neriskovala. V 5.měsíci jsem měla chřipku jako blázen, byla jsem i u doktora a ten mi jen řekl ať se poradím v lékárně, že těhotný toho stejně moc nemůžou 😖 tak jsem si v lékárně nakoupila sirup stopkašel, quixx a cucavý pastilky vincentky a nějak tu chřipku překonala s tímhle. A když mi bylo jooo špatně, tak jsem si vzala i paralen.

gepe
2. led 2014

@zlati24 ja si ho davala do caje s medem a citronem, nez mi zacalo byt vseobecne blbe - tehotenska nauzea 🙂 podle me nemuze ublizit, kdyz to nebudes prehanet 🙂 pila jsem i matovy caj, apod., samozrejme s mirou a ne stale.

petrusew
2. led 2014

já si ho dávala, ale moc mi nechutnal. Pokud na tebe něco leze, dej si slabý černý čaj s medem a citronem, troškou zázvoru nic nezkazíš!

blondie3
2. led 2014

Za me tedy urcite ne, viz ma nedavna zkusenost. Neco na me lezlo, tak mi pritel udelal zazvorovy caj s medem (nastrouhal cerstvy zazvor). V noci jsem zacala krvacet jako pri menses. Hrozne me to vystrasilo..rano jsme hned ficeli na pohotovost. Nastesti byl mimisek v poradku a doktorka nebyla schopna vysvetlit pricinu. Jedine na co jsme prisli byl tedy ten zazvor..nic zvlastniho jsem jinak nedelala.

smardik
2. led 2014

ano, všeho s mírou. ničemu jsem se nevyhábala - i malé pivo jsem v létě měla, vše s rozumem

mykolaapsi
2. led 2014

Já pila čerstvý zázvorový čaj celkem často jako prevenci proti chřipce a v pořádku - všeho s mírou 🙂

antoinet
2. led 2014

Já se teda vyhýbám všemu, co prohřívá a může vyvolat porod - zázvor, skořice, horká koupel...

kaculinek1
2. led 2014

Ono to asi působí jak na koho... Já si ho při nachlazení také udělala, ale nesmí se to po litrech 🙂 Na druhou stranu, když jsem přenášela, pila jsem to i po litrech 😀, v kombinaci se skořicí, hřebíčkem... Nu a stejně mu musel pan doktor dát tabletku na vyvolání. Teď ho taky piju, protože mám kašel jako Brno, ale ve 37. tt už se toho moc nebojím 🙂
Asi z těchto příspěvků moc chytrá nebudeš...☹ někdo má dobré zkušenosti, někdo zase špatné, ale celé těhotenství spoléhám na svůj zdravý rozum a vše je ok. Já třeba někdy používám i Just - 31olejíček a tymiánovou mast, a můžeš si koupit v lékárně rakytník na posílení imunity 🙂 Držíme palečky ať jsi brzy fit.

andy80
3. led 2014

z netu:

Je vhodné jíst zázvor v těhotenství?

Zázvor pravý tiší projevy těhotenské nevolnosti. Dokonce i v lékárnách se dají koupit přípravky (cukrátka, lízátka nebo kandovaný zázvor), které by měly ženám od těhotenské nevolnosti odpomoci.

Zároveň se ovšem rozšířily názory, že zázvor v těhotenství ve větším množství škodí. V některých pramenech se uvádí, že by denní dávka zázvoru požívaného v těhotenství neměla přesahovat jeden gram v případě sušeného nebo čtyři gramy čerstvého zázvoru.

koada
23. led 2014

Já nevím, já ho piju, i zázvorovou limonádu. Sem tam si zobnu hermelín, ochutnám směs na karbanátky... od manžela se napiju piva... nic nepřeháním a řídím se rozumem.

jennyska
25. únor 2014

Ahoj @koada @blondie3 @petrusew @ckei @ninive21 @mykolaapsi @kaculinek1 @smardik @klaire22 @lucies @gepe @marukm @25 @lu777 a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Zázvor v těhotenství https://www.modrykonik.cz/zazvor-v-tehotenstvi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti se zázvorem v těhotenství, pomůžete další spoustě těhulek, které si právě prochází stejným obdobím a užíván zázvoru v těhotenství právě řeší. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení! Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

kroketacka
4. kvě 2015

Ahoj potřebovala bych poradit udělala jsem si čaj z čerstvého zázvoru a dala jsem ho tam fakt hodně do litrové konvice a teď se bojím jsem ve 14tt a vypila jsem jeden větší hrnek. Předem všem děkuji

suzannedzupik
19. zář 2017

Zázvorovník lékařský (kořen) podporuje trávení, působí proti nevolnosti, podporuje vylučování žluči, Rozšiřuje cévy v končetinách a tím napomáhá prokrvování, podporuje pocení při teplotě. Terapie nevolnosti, nachlazení, chřipky..

Kořen zázvoru vykazuje antiemetické účinky výrazné hlavně v terapii těhotenské nevolnosti. V případě indikace při nevolnosti z důvodu nemoci nebo po chemoterapii se již s tak dobrými výsledky nesetkáváme.

Je to jedno z léčiv, které se u těhotných žen těší velké oblibě. Antiemetické vlastnosti byly prověřeny ve dvojitě zaslepené studii, které se zúčastnilo 26 žen v prvním trimestru těhotenství. Byl jim podáván 1 g zázvoru rozdělený do 4 denních dávek ve formě sirupu. Desetidenní terapii poté hodnotily pomocí stupnice od 1 do 10. 77% žen ve sledované skupině uvedlo zlepšení o 4 stupně nebo více ve srovnání s kontrolní skupinou, kde stejné zlepšení sledovalo pouze 20% žen. Žádná z žen ze sledované skupiny neuvedla zlepšení o 2 stupně nebo méně, přičemž v kontrolní skupině toto uvedlo 70%.

Zázvor je možné během nevolnosti v těhotenství snadno konzumovat například jako kandovaný zázvor, zázvorový čaj nebo ve formě nějakého zázvorového přípravku. Pokud byl zázvor během těhotenství konzumován v rozumné míře, nebyly prokázány škodlivé účinky.

Objevilo se i upozornění, že teoreticky by užívání zázvoru v těhotenství mohlo mít nepříznivý účinek na plod. V praxi ovšem nic takového nebylo zaznamenáno a nejsou dostupná žádná podložená data zaměřená na tuto problematiku.

Zdroj: Bezpečné užívání léčivých rostlin v těhotenství
Mgr. Lenka Sobková

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru