Můžu v těhu na pouť?

majkyj
7. bře 2014

Zdravím maminky budoucí i stávající. 🙂

Měla bych takový dotaz. Jsem ve 25tt. Příští týden jedu do Prahy a při té příležitosti se chci zastavit na Matějské. Na internetu jsem četla, že není až takový problém, pokud je maminka i miminko v pořádku, se na nějaké atrakci dokonce i svézt, že si má maminka těhu naplno užít. Chtěla bych to zkusit, ale nevím, zda bych nemohla miminku nějak ublížit.

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? 🙂

veronikanel
7. bře 2014

Já myslím,že pokud vám není špatně,vše je v pořádku,není důvod,proč by jste se měla vzdávat radovánek 😉

lucinacka
7. bře 2014

Já letos na pouť půjdu, ale na atrakce tentokrát nee, počkám si na příští rok. Před pár lety jsem byla pár dní po návštěvě poutě operována se zánětem slepáku a bylo mi řečeno, že to natřásání bylo spouštěčem (měla jsem s tím chronické problémy a ten náraz na jedné atrakci operaci prý urychlil) . Určitě bych to neriskovala, i můj doktor mě několikrát varoval před aktivitama, kde hrozí pád, bouchnutí, náraz...

romca13
7. bře 2014

Já teda nevím, ale mě by asi vůbec nenapadlo jít v těhu na nějakou horskou dráhu, kolotoč či něco podobnýho,,,,

ange_de_la_morte
7. bře 2014

Já zastáwám názor že těhotenstwí není nemoc a pokud wše probíhá jak má , není důwod se w běžných aktiwitách nijak omezowat ( jak to dělaly matky dříw ?) Já jsem do 6.měsíce jezdila na koni, pak už se mi špatně šplhalo do sedla a bolely mně kyčle, ale až do porodu jsem se dál starala o swého koně sama. Takže já bych klidně šla, pokud ti není špatně, stačí selský rozum, a užij si to 😀 ( omlouwám se za ,w,)

mrazulkav
7. bře 2014

Já jsem taky byla cca v 6.měsíci na pouti, bohužel se jen kouknout. Manželovi se dělá špatně, jen některé atrakce vidí 😖
Samozřejmě bych nelezla na nějaké adrenalinové... ale třeba labutě se zvládnout bez problémů dají 😉

uztotakbude
7. bře 2014

Nešla bych ani omylem. I na dítě působí gravitace, odstředivá i dostředivá síla apod. Základy fyziky ze ZŠ. Takže je to tak aby se kvůli nějaké pitomé atrakci děcku omotal pupečník kolek krku a uškrtil ho apod. A víte co to s plodem v děloze bude dělat? Lidem, co mají citlivější mozek apod. může být blbě po atrakci i v dospělosti. Natož plodu, který nemá ještě pořádně vyvinutý mozek, vnitřní ucho, které určuje stabilitu apod. Za mne, ne! Nechci Vás strašit, jen jsem realista. A jsou věci, kterých by s měly maminky vyvarovat. Určitě to není poslední příležitost ve Vašem životě, jít na pouť. Takže bych si to odpustila. Proč zbytečně riskovat? PS: Samozřejmě jsou atrakce horší a lepší, ale dle mne to není natolik důležitá věc, abych navštívila v těhu jakoukoliv. Snad leda "labutě" : 😉

zelva
7. bře 2014

Já bych tedy také v těhu radši nešla. Maximálně tak na labutě 😀 😀 A i když se také normálně ráda na nějaké té atrakci svezu, tak v těhu by mě to ani nenapadlo. Ale mám třeba kamarádku, která jela ještě v 6. měsíci do Alp lyžovat, což jsem teda málem padla naznak, když mi to řekla a přišlo mi to krajně nerozumné!

pepibubu
7. bře 2014

Pokud nepolezeš na centrifugu a podobné, tak proč ne...

luciebx
7. bře 2014

jak uz tu pisou holky... pokud mas absolutne v poradku tehu.. zadny problem tak klidne.. ono zalezi comu rikas ze se chces povozit.. jestli planujes nejakou masarinu kde si hlavou dolu... nebo to s tebou lomcuje ze strany do strany tak to asi neee... ale normalne se povozit.. proc ne... ja osobne bych asi teda nesla.. mela bych strach. I kdyz ja jdu mas na auticka a to nemusim byt ani tehu 😅 😅 😀 😀

terrorkax
7. bře 2014

no co jsem si vsimla, tak na vetsine kolotocu je upozorneni, ze neni vhodne pro tehotne, lidi s vysokym tlakem a podobne..ja bych teda na nic nesla...otazkou je jestli by se na nejakou atrakci vubec pustili..

lucieandrlova
8. bře 2014

Já tedy souhlasím s @uztotakbude @romca13 @zelva @terrorkax a já bych nešla taky kvůli tomu hluku... Chudák miminko...

hojda
8. bře 2014

Já myslím, že se na kolotoči ještě navozíš s dětma, tak bych to letos oželela, já tedy osobně oželuji celý život, bytostně to nesnáším 😀

mataharyy
8. bře 2014

No já bych se bála že mi bude zle 😀 ale pokud nemáš v plánu katapult, centrifugu, nebo volný pád a tomu podobné, tak proč ne 😉 Jak bylo řečeno selský rozum postačí 🙂

mukynka
8. bře 2014

Já na Matějský byla, zbýval mi měsíc do porodu. Jen jsem pečlivě zvažovala na jakou atrakci jít a na jakou ne.

mili00
8. bře 2014

Nesla bych ani na labute - uz s tim pripadem mame spatne vzpominky

baraz
8. bře 2014

byla jsem na matějské loni v cca 30tt a ani mě nenapadlo, že bych nešla - jako kvůli hluku...
na atrakcích jsem nebyla -dělala jsem doprovod malému bráchovi, ale pokud by byla možnost tak na něco málo bezpečného bych šla.

pavcza
8. bře 2014

Byla jsem asi v 6. -7. měsíci na malé pouti u nás ve městě a se synem se chtěla svézt na labutích, nakonec to syn kvůli čurání nestihl a já jela sama 🙂 a jsem se bála, že jsem si to nedávala ani moc vysoko, ale ne kvůli mimi, ale mně osobně a nenapadlo mě, že by labutě mohly uškodit. A hluk by mě ani nenapadl, že bych kvůli tomu neměla jít, ale co jsem si to tu teď přečetla, asi bych už nešla na nic jiného (což jsem ani nebyla u nás ani pro velký nebylo nic jiného).

speedygon
10. bře 2014

Já byla v těhu na Matějské loni, bylo to už v posledím trimestru a absolvovala jsem s dcerkou jen labutě a vznášedlo, či jak se ta atrakce na vodě jmenovala...Z labutí se mi malinko motala hlava 😀 Na nic jiného bych nelezla, navíc, jak je tu již zmíněno, většina atrakcí skutečně má upozornění, že není (mmj) pro těhotné, takže by Tě stejně nepustili....mnou zmíněné atrakce byly v pohodě 😅

vinamuska
16. bře 2014

pokud nebudes bláznit na kolotoči hlavou dolů apod. tak určitě jít můžeš.. 🙂

ginyweasleyi
5. črc 2014

Dospělí většinou na pouť nechoděj jen děti

sarkad2856
5. črc 2014

Dospělí chodí s dětma nebo potom večer na ty zábavy 😀

daskagal
30. črc 2014

Já jsem ve čtvrtém měsíci byla v Disneylandu a jaksi nedopatřením jsem se ocitla na šílené atrakci na principu volného pádu. Nic se nestalo a malá je naprosto vpořádku. Ale trochu jsem se bála, to ano. 😉

janinasimi
18. čer 2022

@ginyweasleyi tak to je pekne trapnej nazor

makovice88
18. čer 2022

@janinasimi Uzivatelka si to uz asi tezko precte..🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru