Mykóza v těhotenství. Můžu Canesten?

lenicita
9. únor 2012

ahojky holky, nevíte zda můžu Canesten v těhotenství na vaginalní mykozu?

dasa24
9. únor 2012

@lenicita me ho dr. napsala v 9tt na mykozu, mela jsem ten aplikator na 3 dny, akorat jsem nezavadela aplikator tak hluboko🙂 vim ze casto se na diskuzi pise, ze se nesmi v teh. pouzivat aplikator, ale dr. rekla ze klidne muzu, to by jsme nemohli mit ani sex🙂))

lenicita
autor
9. únor 2012

@dasa24 jediné co mám doma je canesten....uvidím co mi řekne v PO Dr.

dasa24
9. únor 2012

@lenicita urcite bych se jeste poradila s tvym Dr. 🙂) clovek pak stejne veri svemu dr., pokud je s nim spokojeny🙂))

lenicita
autor
9. únor 2012

@dasa24 asi počkám co Dr.

misulelenka
10. únor 2012

Každopádně poradit s doktorem.. já teď momentálně mám mykózu a jsem ráda, že jsem tam šla... udělal se mi až zánět a hrozilo prasknutí plodové vody... ale naštěstí léčíme a už je to mnohem lepší ;) takže šup, šup k doktorovi...

aininka
10. únor 2012

mne doktor predpisal candibene, co je to iste ako canesten a velmi mi to pomohlo. ale sama si radsej nic neordinuj. ak nevydrzis do terminu s lekarom, mozes si to dolu potriet bielym jogurtom, nechat 10 minut posobit a oplachnut vodou, pomaha to na ukludnenie infekcie, i ked infekciu samotnu to uplne nevylieci...

camelinka
10. únor 2012

no jediny co ja mohla byl volne prodejny Fungicidin a mudr mi napsat spesl cipky, jinak bych nic jinyho radsi nezkousela

lili_h
23. únor 2012

@misulelenka a můžu se zeptat jaké si měla příznaky? Já jsem teď v 16 tt, v I. trimestru jsem měla podezření na mykozu a Dr mi řekl, že mi na to v tu dobu nemůžu nic dát, že se to nedoporučuje a že by to mělo přejít samo, že mám používat intim gel s laktobacily. Ani ne za týden to přešlo (bělavý hrudkovitý výtok a svědění). Poslední týden se mi ale vrátil výtok, je takový bílo-žlutý, občas s bílýma hrudkama, ale nesvědí. K Dr mám jí za 5 na kontrolu, ale váhám, jestli tam nejít už teď, abych něco neprošvihla. V lékárně mi doporučili užívat laktobacily ve formě tablet, ale zatím beru 2 dny, takže ještě výsledky nejsou.

misulelenka
24. únor 2012

@lili_h jasné 🙂 Je pravda, že v prvním trimestru se to nedoporučuje, doktor ví, co dělá, neboj ;) Pokud je výtok hrudkovitý a není bílé barvy, zapáchá nebo svědí, tak je něco špatně. V tvém případě se buď bude jednat o začátek nějaké mykózy nebo to nic nebude - těžko říct. Já teda měla svědivý žlutý, až oranžový výtok (nezapáchal). Rodidla jsem měla oteklé, takže jsem letěla a udělala dobře. Ale já už jsem ve III. trimestru, takže se to musí řešit. Teď už jsem zase OK. Začala jsem brát laktobacily - jeden den do úst, druhý den do pochvy.. obnovuje střevní mikroflóru. Neboj se, zlepší se to samo, chvilku vydrž, zatím to vypadá na nic hrozného ;)

lili_h
24. únor 2012

@misulelenka Děkuji za uklidnění 🙂 je pravda, že dnes už je to o něco lepší než včera, tak snad to nic nebude 🙂

misulelenka
24. únor 2012

@lili_h bude to v pohodě, laktobacily jsou dobré a tělo se s tím samo vyrovná ;) není dobré hned vše řešit prášky...kdyby se to ale zhoršovalo, tak na nic nečekej a utíkej k DR. 😉

spiritkad
29. říj 2015

chtěla bych se zeptat doktor mi normálně naordinoval canesten gyn tabletu a ja si ji na volno normalně zavedla aplikátorem ale nic mě nebolí a zevnitř se to lepší ale po těch 4 dnech co jsem si to zavedla mi moc nevyteklo skoro nic z te tablety mám strach jestli se to nedostalo dovnitř do dělohy a nepoškodí to mimčo jsem teprve v 6tt. Děkuji ☹ ☹

pety91
29. říj 2015

Tak to se neboj, to do dělohy určitě nenateklo. Ono to z tebe asi nevyteklo, protože jsi asi poprvé těhotná a pochvu máš asi těsnejší 🙂 a zbytek se vstřebal.

spiritkad
29. říj 2015

Děkuji :D jojo moje první tak to jsem ráda děkuji 😉

jopkova
22. led 2016

Dobry vecer.Chtela bych se zeptat mužou se zavadět do pochvy lactobacily GynoLact v těhotenství začinam 18tt.
A mam takový bíly husty vytok nezapach ale zadna jina reakce ale pri čurani nepřijemne a vždy mi to pomohlo ale nevim jestli to muzu v tehotenstvi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru