Mytí oken v těhotenství. Škodí mimču?

ada80
31. bře 2008

Holky chtěla jsem se zeptat myjete v těhotenství okna?Mám kámošku je v 5 měsíci a myje okna.Myslíte,že to je dobrý nápad?

luucia
31. bře 2008

já sem myla okna ve 20.tt a ve 40.tt a nic se nestalo. Ale taky se mohlo stát 😒 ted už bych to neriskla 😉 ve 40.tt sem tím chtěla malou vyhnat ven, ale nepodařilo se 😅

kacka.va
31. bře 2008

Někdo říká, že když se moc natahuješ nahoru, tak se mimčo může omotat do pupeční šňůry. A ke konci těhotenství se natahování zase nemá, protože tím je větší tlak na pánev a může to povzbudit stahy dělohy.

many
31. bře 2008

kacka.va - to jsem taky slyšela 😉

mikulka
31. bře 2008

Holky, a od kdy se nemá natahovat, na zač. těhu to nevadí?

many
31. bře 2008

mikulka - asi ne,já si ale myslím,že je lepší už dávat si pozor od začátku 😉

many
31. bře 2008

no já okna myla kolem vánoc,to jsem měla ještě menší bříško,tak jsem to riskla ale opatrně

kristi
31. bře 2008

ja je nemeju ani normalne, natoz kdyz jsem byla tehu 😀

kacka.va
31. bře 2008

mikulko, ze začátku je to spíš o té pupečníkové šňůře, protože mimčo, tak má ještě hodně místa, aby plavalo, tak tehdy by se právě mohlo omotat.

mikulka
31. bře 2008

kacko, aha, uf. A myslíte, že vadí i protahování? Jsem se docela vyděsila 😕

kacka.va
31. bře 2008

protahování nevadí. jen se nesmíš natahovat moc dlouho a vysoko 😉, což při mytí oken je 😉

hary
31. bře 2008

A víte že je to jen pověra???? 😀 To se říkalo za dob našich maminek a babiček, jako třeba že byste neměli hladit kočku v těhu, abyste neměli hmmm teď nevím co. Můj doktor se tomu prý denodenně směje, když se ho na to těhulky ptají. Je to nesmysl, nemá to na to vliv. U prvního těhu jsem myla okna dvakrát a nic. Teď se na to taky chystám, spíš jen dávat pozor na to, aby se vám nezatočila hlava a nespadly jste,tam je větší riziko, tak pa a oknům zdar 🙂

kacka.va
31. bře 2008

hary: ono záleží, jak moc máš citlivou dělohu... někomu třeba nedoporučují ke konci ani masáž hráze, protože by to mohlo vyvolat porodní stahy. Takže je to případ od případu.

kacka.va
31. bře 2008

já taky myla okna, ale vylezla jsem si přímo na okno, takže jsem břicho nijak nešponovala.

hary
31. bře 2008

Ale to jo, jen jsem to myslela tak, že natahování může způsobit omotání šňůry, to je pověra. To ostatní samozřejmě beru. Myslela jsem to jen s tou pověrou, kdo má zdravotní problémy, neměl by nic takového dělat, to je samozřejmé. U prvního těhu jsem první tři měsíce jen ležela, pak to bylo dobré. Záleží to na zdravotním stavu každé těhulky, ale jinak to omotání je fakt pověra, kvůli tomu věšet prádlo a mýt okna můžeme, jen takto to bylo myšleno 😉

kacka.va
31. bře 2008

no nevím, kamarádka měla klučinu s uzlem na pupečníkové šňůře a řekli jí, že se to stalo právě ze začátku těhu, kdy tam má mimčo ještě dost místo aby se tam zamotalo. I když ona příčina zjistitelná podle mně není.

hary
31. bře 2008

Ono stát se to může, ale co to způsobí si myslím nevědí ani doktoři. Kdybych měla dát na to, co mi babičky řekli, abych nedělala, tak bych nemohla fakt nic. I můj doktor mi říkal, že kolikrát žasne, s čím těhulky přicházejí, ale máme to od babiček a maminek. No beru to asi tak, dělat to, na co se cítím a co vím, že zvládnu. Poslouchat své tělo, ono si řekne dost, tohle se mi nelíbí. Jako třeba včera jsem to přehnala s úklidem a se vším kolem, pak jsem si musela sednout, jak mě bolelo bříško, tak jsem slevila. Všeho s mírou a poslouchat svoje tělo, o co si řekne a co se mu nelíbí 😅 . No moje tělo si říká o bramborovou polévku 😀 , tak jdu na ní 😀 . Pa

kacka.va
31. bře 2008

o tu si u nás mimísová řekla v pátek 😉

hary
31. bře 2008

A jak jí chutnala, viď????? 😀 Já ji teprve ohřívám, ale už se na ní děsně těším. Sice se musím krotit s česnekem,když je i pro Honzíka, ale jinak jí miluju hodně česnekovou 😉 , moc chutě na jídlo nemám, ale bramboračku miluju, ostatně jako všechny polívky 😀

mausi
31. bře 2008

Ahojky, ja jsem v prvnim tehotenstvi myla okna dvakrat, podruhy nekdy kolem 38. tt (?) a nestalo se nic. Musim rict, ze jsem vubec cely tehotenstvi delala dost fyzicky prace a vsechno bylo v poradku. Tim vubec nechci rict, ze to doporucuju, pisu to jenom jako svou zkusenost.
No a ted jsem v 7. mesici a dneska jsem prave domyla sedm z nasich ctrnacti oken. 😝 Souhlasim s Hary, taky bych se ridila tim, co mi telo napovida a na co se citim. 🙂 U kazdeho je to jinak.

jenniffer
31. bře 2008

S tím mytím oken a pupeční šňůrou jsem taky slyšela, že je to pověra. Pokud nejsou žádné zdravotní problémy, klidně bych do toho šla. V každým případě, co takhle tuhle pověru rozšířit i před manželem a nechat jednou umýt okna jeho? 😀

dzej
31. bře 2008

ahojky, já mám teď dokonce doporučeno mýt okna 😉 takže to asi zas tak neškodí, ale opatrně.

kamca.mazda
31. bře 2008

Ahoj holky zaujalo mě vaše téma, já myla okna dnes a v poho. Myslím, že je to jenom pověra a spíš jde o to aby se nezamotala hlava a nespadly jste, to je vše.

doriska
31. bře 2008

Názory se různí i mezi lékaři, zkusím sem překopírovat pár odkazů:
http://www.porodnice.cz/node/19978
http://www.porodnice.cz/node/4391
http://www.porodnice.cz/node/21298
Tak doufám, že jste si početly a pobavily se - občas jsou ti doktoři i vtipní. A můj osobní názor je, že snad aspoň když je ženská těhotná, by ta okna mohl umýt manžel. Už ta představa, jak lezu s pupkem po židlích.... A manža leží na sofa a čte noviny 😠 A jestli vám tvrdí, že nemá čas, protože je pracovně vytížený, vůbec tomu nevěřte. Já jsem byla parkrát svědkem manželova jednání s klientem a musím říct, že to, co by měly dvě (cizí) ženský domluvený za půl hoďky, chlapům trvá hodiny dvě. A hlavně, oni vůbec nepospíchají domů, protože většinou mají na práci své zaměstnání a pak už následuje jen volný čas.

pattie
1. dub 2008

Tak nevím, chystala jsem se taky na okna, jsem v 17 tt.... Zatím se cítím v bezva kondici, tak to asi zkusím, nějak pomalu a opatrně a uvidíme 😉

mausi
1. dub 2008

Dorisko, diky za odkazy. Tak pani doktori, z medicinskyho hlediska, ty povery vyvraceji, to je pro nas dulezity. A pani psycholozka to sice nedoporucuje, ale ta se na to diva spis z hlediska dusevni pohody tehulek, cili abychom si odpocinuly a nezabyvaly se takovouhle praci. 😉 Jenze na me ted treba leze takovy ten typicky predporodni "nesting instinct", a tim padem me zrovna tyhle prace bavi a jdou mi od ruky. 😉 😀

romana29
10. črc 2010

Umývala jsem minulý týden a nic se mi nestalo 😀 Leda jsem byla hotová 🙂. Teda umývala jsem jen polovinu, polovinu tatínek, kterýmu to šlo jako psovi pastva, takže jsem se do toho musela opřít.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru