Nedovolené léky v těhotenství. Máte zkušenost?

pajmis
11. srp 2008

Ahojte... chci se zeptat, jestli někdo má nějakou zkušennost s lékama, co se nesmí brát na začátku těhu... já sem brala léky na bolest v krku a různé kapky a nevěděla jsem ještě, že jsem těhotná a už jsem byla v5tt. A ted sem zjistila, že to co sem brala se nedoporučuje na začátku.... má někdo takovou zkušennost?? Někdo,kdo už má třeba dítě narozené... lékaři říkali, že miminko čekám zdravé ale nějaké slabé vady prej nepoznají... tak nevím... snad to bude vše OK... dík za přízpevky...

dagina
11. srp 2008

Pajmi, ve svém týdnu už máš určitě za sebou nejdůležitější vyšetření - tripple testy, screening ve 20tt..., a pokud vše dopadlo Ok, není důvod k obavám. Ale pokud tě to ještě uklidní, poraď se s dr. jak to vidí on. Přeji krásného, zdravého....mrňouska 😉 .

gabka.d
11. srp 2008

Ahoj, já jsem na začátku brala taky něco na krk, a ibuprofen, a všechno je ok, aspoň podle lékařů.
Myslím ale že víc jsme miminkům ublížily tím stresem který máme z toho jestli je OK.
Ale každopádně jestli někdo máte skušenosti tak pište, jen doufám, že to nebudou žádné hruzostrašné příběhy, protože budu mít obavy 😢
Přeji ti i všem ostatním aby mimi bylo zdravé. 🙂

pajmis
autor
11. srp 2008

jéé... dík... akorát ještě se chci zeptat... nevím, co to jsou ty tripple testy... nevím, jetsli mi je dělali... nikdo mií nic neřekl.. dr. mi třeba bere krev a když se zeptám nač?? tak mi odpoví tak, že to nepochopím.... v ktrým tt se dělají ty tripple testy... a dělají to všem?? dík moc

dagina
11. srp 2008

Pajmis, buď se dělá screening v prvním trimestru cca ve 12tt a nebo tripple testy v 16tt. Jeden z těchto testu by jsi měla mít, je to povinné. To máš ale divného doktora, když ti ani neodpoví, zas tak těžký na vysvětlení to není.

smardik
11. srp 2008

pajmis tripple testy se dělají v 16tt z krve, jsou povinné tak bys je snad měla mít. Já měla stejného doktora jako ty a rychle jsem utíkala teda pryč, ted mám doktora super, najde si čas, vše vysvětlí, žádný dotaz mu nepřipadá blbý, poradí i po telefonu 🙂. Navíc oba byli soukromí ale tohohle neplatím, jen za fotku maličkého ale když dýl čekám odpustí mi to 🙂

pajmis
autor
11. srp 2008

Tak vidite... já na žádných testech v 16tt nebyla... ale byla sem na těch testech ve 12tt a ve 20tt... a to jak jsem byla na prvním screeningu mi dr. udělala UTZ a dala těhu průkazku a řekla, že malý vypadá v poho... a když sem došla na kontrolu za 3 týdny tak mi brala krev... sem se ptala, proč mi ji bere a ona, že mi ji nevzala minule v tom 12tt, tak mi ji bere později... tak to sem celkem nepochodpila... ale asi to bylo na ty tripple testy... myslim...ted když ste mi to trošku objasnili.... ale tak když mi uplně všechny testy vyšli negativní, tak myslim, že není důvod k obavam... akorát si kolikrát říkám, jestli s malým nemůže něco udělat, když se rozčílím...což je velmi málo ale ... tak doufám, že snad ne 🙂 Dík moc

dagina
11. srp 2008

Pajmis, já na tripplu také nebyla, měla jsem jen ten screening a dopadl OK, tudiš dr. už tripple testy nepovažoval za nutné.

pajmis
autor
11. srp 2008

Aha... tak to bude asi tím.... tak dík moc... 🙂

evulinkab
11. srp 2008

Ahoj Pajmis,
já bych si nedělala starosti.Hlavně totiž v prvních pár týdnech málokterá ví, že je těhotná.Já jsem třeba už byla taky těhotná, nevěděla jsem to ještě, i když MS mi už meškala...No a v té době jsem slavila s přáteli pořád nějaké narozky, oslavy, takže se dá říct, že alkohol tekl v plném proudu...no a miminko je v pořádku 🙂 (alespon podle prvního screeningu).Bavila jsem se o tom se známou gynekoložkou a četla jsem to i na netu-miminko nemá v prvních pár týdnech společný krevní oběh s maminkou, je jakoby samostatná jednotka, než se zahnízdí a než se vytvoří pueční šnura.Takže to mě trošku uklidnilo.Tak si nedělej taky starosti.

pajmis
autor
11. srp 2008

evulinkab: děkuji za uklidnění... myslím, že tohle sem potřebovala slyšet 🙂 já to nevěděla, že už sem skoro v 6.tt protože jsem ještě MS měla naposledy...což sem netušila... a zjistila sem to skoro v7.tt ale všechny ty testy mi vyšli negativní... tak snad to je OK... ale když sem se zeptala Dr. tak ta mi řekla, že tohle mi nikdo s jistotou nepotvrdí... že se to pozná až se narodí, jestli je v poho, tak tohle mě trošku postrašilo... tak díky moc 😉

bebinka
11. srp 2008

Pajmis neboj, tak to je jenom doktorka trošku necitlivá - pitomá, měla by ti spíš říct, ať si neděláš zbytečně starosti... 🙂
A jasně, těhotenství je pandořina skříňka a určitý věci se můžou prokázat až po porodu, ale proč se stresovat dopředu a nejspíš zbytečně? Neboj 🙂 , mě taky občas napadaj různý blbosti, jestli jsem nějak někdy něčím nemohla uškodit mimču...je to normální a většinou jde opravdu o blbosti 🙂

Určitě nejsi první maminka zdravýho mimča, která brala léky nebo pila v době, kdy ještě nevěděla, že je těhotná 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru