Nejíst či jíst v těhotenství nivu a hermelín?

kachnik
1. čer 2007

Ahojky, teď mi říkala kamarádka, že by se v těhu neměla jíst niva a hermelín. Nevíte proč? Mě totiž hermelín hrozně chutná i při těch nevolnostech, co mám. Nivu nejím.

iza
1. čer 2007

domi hele já taky nedodržuju všechno,to by člověk pak nemohl nic jíst,prostě nekupovat prošlý jídlo a od podivnejch firem...stejně jak budou ty vedra tak člověk nemá ani na mastný veci chuť..hele já třeba jím ty syrový ryby..no a neměla bych 😅 a hlavně toho odříkanýho jídla si užijeme po porodu tak zatím je to pohoda 😉

domina
1. čer 2007

Izo, to jo.Stejně si ohlídáš jednu věc, ale z druhé strany tě překvapí něco jiného.Takže, to si to raději budu užívat a děkovat za každý den, který proběhl v pořádku a nic se nestalo, než abych se stresovala co by se mohlo stát......se omlouvám sem se musela po tom článku uklidnit 😀

zdenik123
1. čer 2007

Domi... 😀 😀 😀
tak budu aspon klidnější 😵

kalo
1. čer 2007

KACHNIK: hermelín a niva se v těhu nemají jíst hlavně kvůli tomu, že je žena náchylná k poševním mykozam, které tyhle plísńové sýry podporují. To je ten důvod. Ty bakterie a listerie a ja nevim co, to samozřejmě taky, ale to může být v lecčems, na těch sýrech vadí ta plíseň...

lucieee
1. čer 2007

proti vitamínům jsem taky zobu jen listovku a tak sporadicky 1x za týden někdy i déle si zobnu calibrum. téměř od každého doktora slyšíte že po těch vitamínech se navíc rodí ty veliký děti 🙂

domina
1. čer 2007

To byl zase nápad co Zdeni, lízt do téhle diskuse a zvlášť my dvě 😀 😀 😀.Hele, ale měly bychom chodit do té diskuze listopad/prosinec, tam bychom mohly být obě.

zdenik123
1. čer 2007

Domi... 😀 😀 😀 já si pak připadnu jak šílený, nezdělaná matka....a to jsem se nezmínila, že si dám občas dvojku červeného 😀
no tam jo....tam můžem obě 😀 i když ty bys spíš mohla do prosince, na listopad Tě stejně netipuju 😀

domina
1. čer 2007

Listovku jsem brala 2 měsíce před otěhotním a celý první trimestr, te´d to střídám s nějakým mamavitem, že tak ob 3 dny si dycky jeden z nich vezmu, abych je nemusela vyhodit

zdenik123
1. čer 2007

holky já zapomínala i na HA....a na listovku...to bylo to samý....takže první 2 měsíce a na to jsem zapomínala, jsem děsná...a pak jsem na ní zapoměla úplně a doktorky jsem se zapoměla zeptat, teda spíš jí říct, že to už neberu... 🙄

iza
1. čer 2007

zdeni takvíno si dám taky..a i pivo na vytrávení 😀 😀

domina
1. čer 2007

Já budu tedy chodit všude, abych o něco nepřišla.Šílená, nevzdělaná a ještě totálně psychicky rozložená a pesimistická bych dodala.Když si vzpomenu na ty řeči typu-už abychom byly po třech měsících atd...No a teď jsem a bojím se furt stejně.Akurát jsem si myslela, jak se mi uleví po třech měsících a ono prdlačku 😀 😀

zdenik123
1. čer 2007

iza ... jéé aspon někdo...skleničku piva jsem si po jídle taky dávala....i colu to zase na žaludek, bylo mi pořád na zvracení....teď už nemusím... 🙂

kasli
1. čer 2007

holky když tu zmiňujete tu listovku, tak napdlo jestli nevíte v jakých potravinách se vyskituje? Já vím jen že je v brokolici, špenátu a jahodách.

domina
1. čer 2007

Hmmm, tak to nevím, co my tady v té diskuzy chceme radit, jedna jí hermelíny jak o život, druhá párky a buřty a majolky a třetí pije pivo a víno.Se divím, že nás tady odtud ještě nevyhodily 😝

zdenik123
1. čer 2007

Domi tak to já jsem úlevu cítila, když jsem viděla srdíčko, to samé když v úterý dopadne dobře screening...tak jsem taková klidnější, vyrovnanější...a snažím se být pozitivní i kvůli mimču... 🙂
určitě jsme na tom líp než na začátku, to nekecej 😉

len
1. čer 2007

Tuhle jsem četla, že deset deka salátu má DDD listovky 😀 Lidi, já schroustám denně půlku salátu leďáku, zase jsem byla na trhu a nesu domů narvanou igelitku k prasknutí 😀

domina
1. čer 2007

To teda 100% jsme na tom líp 😉 V úterý ti budu držet palce.Já jdu ve středu, ale enom do ambulce na ULT až další úterý

domina
1. čer 2007

A mě zrovna ten salát přestal chutnat i zelenina 😒 Ale aspoň ovoce jím dost docela, spíš tak normálně žádný extrémy

kasli
1. čer 2007

Len, to já něco podobného mám s rajčatama a salátovou okurkou 🙂 Sice nevím jestli v téhle zelenině je nějaká listovka, ale můžu se po ní utlouct 😉

alca.m
1. čer 2007

Ahojte,
To jste mě dostaly..vracím se z nákupu, koupím si k svačině hermelín a první diskuze kterou vidím je proti hermošům 😀 No zapomněla jsem že bych to neměla, ale mám na něj takovou chuť že neodolám.
já jsem si radši nastudovala co můžu a co ne, hlavně nejím uzeniny (ty jsem teda nejedla moc ani před těhu). A dopřávám si (nám) ještě více ovoce a zeleniny než předtím. Někde jsem četla že by se neměla smetana ale už nevím proč.. 😅 No ale tu jsem taky nikdy moc nemusela, jen v brokolicové polívce a tu jím jen v zimě (hezky prohřeje jako každá plívečka).
Vlastně se mi stravovací návyky moc nezměnily, jo a ještě jím a piju více mléčné výrobky a ryby.
Doplňuju to vitaminama Femibion (tam je všechno- kys.listová, jód, železo..atd. pro těhotné ideální a pak už nemusím hledat ve které zelenině je víc železa apod. 😉

zdenik123
1. čer 2007

Domi já už ted zeleninu můžu, zlomilo se to kolem 11.týdne...tak jí jím...k těm buřtům 😀 měj se, občas teda nakouknu na tu vaší diskuzi...mizím, taky budu držet palce.
hezký víkend všem...co jedí i nejedí hermelín 😀

len
1. čer 2007

Tady k té listovce - výborná tabulka 😎
http://www.stripky.cz/nemoci/tehotenstvi/privod...
DDD pro snažilky je 200 mikrogramů denně, pro těhule 400 🙂

iza
1. čer 2007

eh tak colu piju taky..pomáhá mi na pálení žáhy a chutná mi 😀 😀

zdenik123
1. čer 2007

Len je něco co nevíš? 😀 😀

domina
1. čer 2007

Alco, já si doma dělala Hermelín, tak, že jsem ho dala do trouby na plech pod něj malilinkato oleje a nehala rozpéct až byl vevnitř úplně rozteklej poznala jsem to tak, že už je hotovej, že se nafoukl.A byl tepelně opracovaný.Zkus to taky takhle, abys byla klidnější.

domina
1. čer 2007

Zdeni, ještě že tu Len máme, ještě bysme ztropily nějaký průser 😀 Tak se měj

len
1. čer 2007

Zdenik, existují věci, které se na netu hledají obtížněji než jiné, asi tak 😀
S tím salátem jsem trochu kecala - ráno jsem někde četla, že 100 g má 200 mikrogramů listovky, tak tady píšou max. 75... Ale leďák tam není, třeba jí má víc 😉

kasli
1. čer 2007

Len, díky za tabulku, zjistila jsem, že DDD listovky mám hravě zvládnutou 😀

len
1. čer 2007

No a kdo to nezvládá, tak dvouměsíční dávka listovky stojí v lékárně 30,- Kč 😉

brundik
1. čer 2007

Domi, vracim se jeste k te cajovce. Byla jsem na seminari o listeriich a cajovku uvadeli jako nerizikovou potravinu kvuli obsahu vody. Jestli si to dobre pamatuju. 😉 V pondeli v praci to muzu prekontrolovat. 😀
Ja nivu i hermelin miluju, zatim si je dopravam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru