Nejíst či jíst v těhotenství nivu a hermelín?

kachnik
1. čer 2007

Ahojky, teď mi říkala kamarádka, že by se v těhu neměla jíst niva a hermelín. Nevíte proč? Mě totiž hermelín hrozně chutná i při těch nevolnostech, co mám. Nivu nejím.

domina
1. čer 2007

No Brundiku děkuji, tak se mi to začíná pěkně vybarvovat.Tak ještě ty chlebíčky u Odkolka, buřty a vlašský salát v jídelně bych potřebovala nějak obhájit 😀

len
1. čer 2007

Jinak teda k tématu - já je taky miluju a užívám si jich vrchovatě (to je provokace, co? 😉 Na druhou stranu vy mě zase provokujete, že jste těhotné, tak co 😀 ), ale v těhotenství jsem odhodlaná se jich vzdát 😉

Ale co si pamatuju, tak jedna z těch těhulí z listeriózou se prý nakazila z Métského salámu, což je čajovce hodně podobné 😖
http://mujweb.atlas.cz/obchod/stopmarket/tisk.htm (článek dole)
http://www.gastroform.cz/catalog/newsdesk_info....
http://www.chpr.szu.cz/mikrob/trichinella.htm

alca.m
1. čer 2007

díky za tabulku..za jsme chytřejší 🙂

terysek
1. čer 2007

Tak se taky přidám k tématu..hermelímek a nivu miluju, takže si ho dopřávám i když jsem těhu. Jak píše domina, když je chuť, tak si ho prostě dám. Když mám chuť na vlašák, tak si ho koupím, jen kouknu, jestli už není nějakej postarší. A je to tak se vším. Mám mamku gynekoložku a ta sama mi řekla, že nic se nemá přehánět, něčeho se vzdávat, dokonce mi ty sýry sama kupuje 😉

edimon
1. čer 2007

Tak já taky přidám holky....

já taky nivu a hlavně hermelín miluju! Nivu jsem sice od začátku těhu neměla...ale hermělín...hlavně nakládaný si tedy dávám i teď. Když je chuť, tak je chuť 😉 Nejím ho sice každý den, ale každý týden tak jeden celý sním.

brundik
1. čer 2007

Domi 😀 To ostatni, co jsi jmenovala neres. 😉
Len, tak v uvedenych odkazech uvadi cajovku jako rizikovou, coz se vylucuje s tim, co rikali nam na seminari anebo jsem si to spatne zapamatovala a mela jsem byt radsi zticha. 😀 Ale vazne prekontroluju zapisky a napisu. 😉 Me samotnou to zajima.

mihapiha
1. čer 2007

rozhodně nejist 🙂

len
1. čer 2007

Brundik, na rovinu přiznává, že jsem laik a tohle jsou odkazy, co jsem našla na netu, takže na jejich pravdivosti netrvám 😉 Ale taky by mě to zajímalo, protože při pátrání na Googlu jsem vztah čajovka - listérie, popř. jiné bakterie našla docela často 😒

domina
1. čer 2007

Brundi, to je v poho.Nemá cenu se nějak omezovat, budu se tady trápit chutěma a pak mě za rohem přejede auto, tak k čemu mi ta opatrnost bude.Prostě co se má stát, to se stane a nijak to neovlivním a osid si mě dycky najde.Takže asi tak.

iza
1. čer 2007

holky ta čajovka je fakt blbá... ☹

brundik
1. čer 2007

Len, pisnu, vypisovala jsem si rizikove potraviny peclive, tak to sem napisu do diskuze. Pro tehulky to bude dobra informace, ale jinak zadny poplach, zdravemu cloveku listerie i v dost vysokem mnozstvi v potravine neublizi. 😉

brundik
1. čer 2007

Domi, tak tak, spoustu veci clovek neovlivni. Ja vlatsne jim uplne vsechno a neomezuju se, ale nejsem tehu. Plesnive syr v tehu hodne omezim nebo vyradim uplne. Ale zatim to neni aktualni. 😒

domina
1. čer 2007

Si myslím, že bude stačit, když budu opatrná tak normálně a přirozeně.....ALE ČAJOVKU UŽ SI NEDÁM 😀 😀 😀 Debilní Caps lock.To jsem nechtěla takhle zařvat 😉

yenn
1. čer 2007

co je to cajovka? 😕

iza
1. čer 2007
brundik
1. čer 2007

Domi, ale diky caps lock to vypadalo jako vyznamne rozhodnuti. 😀
yenn, cajovka je pomazanka z tepelne neosetreneho masa.

len
1. čer 2007

Yenn, jako vegetariánka se nemusíš bát, to je jen další výmysl nás, masožravců 😉 Takový měkký salám (jako paštika), maže se na chleba a je moooc dobrý 😵 Chutná lidem i baktériím 😉

brundik
1. čer 2007

O jidle se tak pekne povida a ja musim jit neco delat. Krasny vikend. 😎

domina
1. čer 2007

Brundi, musela sem to pořádně zařvat do světa, kdybych si to náhodou někdy rozmyslela🙂Ale na tom obrázku vypadá parádně

yenn
1. čer 2007

Iza, Brundik, diky holky, uz vim proc to neznam 😉

Len, ja se nebojim, jen jsem zvedava 😉

morusa
2. čer 2007

Ahojte holky, taky se přidám se svým názorem. Já jsem všechny zrající sýry na začátku úplně vynechala, obzvláště první tři měsíce, pak jsem si občas dala třeba plátek hermelínu na chuť, protože si myslím, že nic se nemá přehánět. No a poslední měsíc těhotenství, kdy už je miminko vlastně hotové a jen přibírá, jsem si s chutí dopřávala nakládaný hermelín a veškeré zrající sýry a vše je v naprostém pořádku. 😉

dendisa
2. čer 2007

já vůbec netušila, že se to nesmí, takže to láduju pořád stejně. A na doporučení gynekologa piju pivo. Plzeň je prý nejlepší!

morusa
2. čer 2007

Dendisa: já si dávala taky alkohol, tím teda myslím dvojku červeného týdně a nebo malé pivo 😉

bramburka
2. čer 2007

Ahoj holky, je samozřejmě možné, že 9 z 10 po hermelínu nic nebude, protože tam ta bakterie neni, ale vy budete vážně riskovat, že tam bude? No já jsem se toho vzdala, ale pravda je, že hermelin si dam aspon na maso nebo smaženej - tepleně upravenej!

kacerka
2. čer 2007

Ahojky, tak zrovna jsem si dala hermelín na grilu a to je tak jediné, s čím si jednou za čas zahřeším 😉 Ještě dělám těstoviny s nivovou omáčkou, ale z toho strach vůbec nemám strach, protože je dokonale tepelně upravená.
Pivo také piju, nejraději plzeň, vždycky si cucnu od manžela 😉 a žádné výčitky z toho nemám

christine
2. čer 2007

ja jsem se vzdala vsech techle syru ve vsech formach i alkoholu, nemela jsem zatim ani kapku. v tomhle nehodlam riskovat a navic - znam moje stesti. Je mi jasny, ze 99 zenskym se po hermelinu nic nestane a ja budu ta sta, ktera by to odnesla 😒 takze tohle proste ne, za tu chvili odrikani mi zdrave mimco stoji

kachnik
autor
3. čer 2007

Holky a co třeba balkánský sýr nebo korbáčky? Ty mám taky moc ráda a nevim jestli jsou nebezpečné...

marinka
3. čer 2007

kachniku, balkánský sýr by se taky neměla, ale korbačíky jsou v pohodě.. Soudím podle toho, co jsem nastudovala na obale..

kachnik
autor
3. čer 2007

marinka, děkuju. Je to hrozný, člověka by to vůbec nenapadlo co všechno sledovat.

selu
3. čer 2007

holky a ten balkansky syr proc ne? 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru