Nejíst či jíst v těhotenství nivu a hermelín?

kachnik
1. čer 2007

Ahojky, teď mi říkala kamarádka, že by se v těhu neměla jíst niva a hermelín. Nevíte proč? Mě totiž hermelín hrozně chutná i při těch nevolnostech, co mám. Nivu nejím.

marinka
3. čer 2007

Luci, ty jsi těhulka????? Jupíííííí!!! Moc gratuluju, mám z toho fakt radost! 😀 😀
A ten sýr - myslím, že jsem na obale četla, že je zrající..

morusa
3. čer 2007

Holky, balkán ale není zrající, ten je v pohodě..

marinka
4. čer 2007

morusa, nebo je teda možné, aby byl nepasterizovaný? Já koukám na sýrech na tyto dva údaje a jsem si jístá, že u balkánu bylo, že je buď zrající, nebo nepasterizovaný, proto jsem si ho nekoupila.. Ale taky je možné, že jak který, třeba ho různé firmy dělají jinak. Schválně se na něj mrknu v obchodě, sama jsem zvědavá. Abych vám tu nepsala nějaké nesmysly..

brundik
4. čer 2007

Balkansky syr neni zrajici, patri mezi cerstve syry. Vyrabi se z pasterovaneho mleka. Ceske syry z mlekaren se pasteruji vsechny. Nepasterovane syry je asi moznost koupit od nejakeho malovyrobce a pak se nepasteruji nektere zahranicni syry, takove regionalni speciality jako pravy emental, nektere kozi syry a dalsi.
U toho balaknu me napada leda to, ze se nekdy prodava nebaleny na vahu, tak ze je vetsi riziko kontaminace, ale nevim.

iza
4. čer 2007

ahoj holky,já balkán teda taky raději vynechávám.....nějak se mi s tou pasterizací nezdá 😅

brundik
4. čer 2007

A jeste slibene informace k cajovce. Cajovka patri mezi potraviny nepodporujici rust listerie, protoze se kombinuji dva faktory, ktere jsou pro listerie nepriznive, je to nizke pH a nizsi obsah vody. Ale urcite to neznamena, ze se v cajovce nemuze listerie objevit.
Iza, jistota je jistota. 😉

f.nina
4. čer 2007

Cauky holky tak taky bych se chtela zapojit do vasi debaty 🙂 Ja velmi miluji balkansky syr,nivu,hermelin a vsechny syry tohoto druhu a hojne si ho dopravam v prubehu celeho tehotenstvi a nic spatneho se nestalo,mam mamku doktorku a ta rikala ze tahle ta listerioza(z techto syru)byla porad ale ne tak medializovana,a ze bych se radci mnela podivat na statistiku umirajicich na obycejnou chripku 😒 tak nevim 😎

kasli
4. čer 2007

Teda teď v tom mám nanaprostý zmatek 😨 jaké typy sýru teda můžu a jaké ne. Mě totiž doktor doporučil,abych si sýry hojně dopřávala, jelikož nepiji mléko a sýry jsou jediné co do sebe z mléka dostanu. Tak jaké sýry vlastně můžu?

f.nina
4. čer 2007

kasli:Myslim ze muzes na jeke budez mit chut,zvlaste doporucil ti to doktor.On urcite vi o cem mluvi a nic spatneho by ti nedoporucil 😉

brundik
4. čer 2007

f.nina, je pravda, ze vyskyt listeriozy na podzim byl hodne zmedializovany, ale take je pravda, ze byl opravdu vyssi vyskyt, nez je bezne i v zahranici. Listerie se vyskytuji celkem bezne v prostredi, tehotnym se nedoporucuji rizikove potraviny z toho duvodu, ze takove mnozstvi bakterii, ktere zdravy clovek ani nezaznamena, muze u tehotne zpusobit komplikace, protoze listerie prechazi pres placentu. Tak je to na rozhodnuti kazde maminky, ale urcite riziko je a je dobre ho minimalizovat. 😉

brundik
4. čer 2007

kasli, v pohode jsou vsechny tvrde syry eidam, madeland, cerstve syry jako je lucina, zerve.

kristi
4. čer 2007

ja jsem jedla vsechny syry cele tehu, protoze kdyz jsem nasla informaci o tom,ze bych nemela, tak uz jsem stejne byla cca v 7 mesici a to uz je uplne jedno 😉

kasli
4. čer 2007

Tak teď jste mě trošku uklidnily 😉

f.nina
4. čer 2007

Plne s tebou souhlasim ze by se riziko mnelo minimalizovat,ale take zalezi na mamince jak se na to citi,a obcasne dopravani by nemnelo vubec ublizit 😉

iza
4. čer 2007

holky už se to tady někde psalo...ty plísňový sýry se namají jíst hlavně kvůli poševním mykozám, na které jsme v těhu náchylné...ta lister je taky nebezpečí,ale zase jiný...proto se už dřív, než se rozpoutala hysterie kolem List nedoporučovala jíst tyto sýry!

marinka
4. čer 2007

Je pravda, co píše Iza, o nevhodnosti plýsňových sýrů v těhu jsem četla už před několik lety, ještě když se o listerioze u nás nemluvilo..Záleží na každé z vás, ale mně to přijde dost hloupé riskovat, když je plno sýrů, které jsou úplně neškodné a mohou se v těhu jíst. I když mám hermelín ráda, tak si dám na chleba radši Eidam, který je taky mňam a nemusím se cítit blbě, že jsem mohla miminku ublížit..

iza
4. čer 2007

eh koukám že píšu jak tatar.... 😕 😅

alca.m
4. čer 2007

Já teda jím jenom hermelín..jiné sýry mi nechutnají, takže dám na vaše rady a budu ho opékat, tím se riziko sníží na nulu a je to taky mňamka 😉 Pro dobrý pocit...
f.nina: Jasně že tady dřív byla literióza, a další jiné nemoci, o kterých se nevědělo. Ale je lepší vědět nee? 😉

kalo
4. čer 2007

Holky! V těhu se nemají jíst niva a hermelín kvůli těm PLÍSNÍM. Že jsou těhule náchylné na poševní mykózy...Jak píse IZA. Radši je nejíst!

selu
4. čer 2007

Ja teda si ten hermelin ani nivu taky nedavam ackoli jsou to me nejoblibenejsi syry ale netroufla bych si kvuli mimiskovi, to radeji par mesicu vydrzim nez bych ho mela ohrozit. Akorat ten balkan me fakt zaskocil, nedavno jsem ho mela na sopaku 😕 😅

domina
4. čer 2007

Už nechtě těch blbostí s hermelínama a raději mi řekněte esi je normální, že mám jednu bradavku tmavou a druhou světlou 😀 😀 Dneska jsem si toho všimla a to jsem ještě nedávno, měla obě bradavky tmavé.Děkuji za radu.

makak21
4. čer 2007

Teda holky, vůbec vám tohle dilema nezávidím. 😅 Nejím žádné plísňáky, tak tohle jde mimo mě, ale je zajímavé číst, jak se různíte a jak se různí i názory doktorů 😀

domina
4. čer 2007

Makak, to víš jiný kraj jiný mrav 😀 prosím Vás jsou normální ty bradavky, že mi blednou? 😀 😀.se omlouvám, ale teď jsem si na to vzpomněla a musím vědět všechno hned.

makak21
4. čer 2007

domino, já myslím, že barva není rozhodující, takže by to vadit nemělo 😀 Ber ohledy na to, že se měníš a hormony jsou sviňa 😀 😀

len
4. čer 2007

Domi, to bude určitě tím hermelínem 😀 Normálně chci být taky těhu, jak hubnu, tak mi ta prsa mizí, vůbec netuším kam 🤐
Jinak jsem na vás vzpomínala, dala jsem si k obědu kus hermelínu a kus nivy a bylo to super 😎

kyri
4. čer 2007

no, holky, ono to je ale trochu nebezpečné nejen v začátku, ale po celé těhu, miminka, co se nakazila listerií až na konci těhu, když už byla v podstatě "hotová" prý z toho měla nějaké encefalitidy - já se teda na tu mediální hysterii na začátku roku docela chytila, a to nekoukám na tv, stayčil internet😀 bála jsem se sníst i syrovej salát ze zahrady nebo uzenou rybu 😅

ale ono redukovat riziko v nějaký rozumný míře se vyplatí a těch 9 měsíců není zas tak dlouhejch 😵

domina
4. čer 2007

Mak, no jo, hormony se mění, ale vypadám jak semafór 😀 Len, já Nivu stejně moc nemusím a Hermelín jím doma enom pečený v troubě teď i před tím, tak tím mě nenalákáš 😀

len
4. čer 2007

No zkusit se to muselo, abych byla trochu k tématu 😀
Ale jinak hermelín a niva s poprsím nesouvisí, to asi ne 😀 Za 4 měsíce se mi obvod hrudníku zmenšil o 8 cm 🙄
Akorát si tak říkám, jestli si ty maminky, co pak potratily, taky říkaly, že projednou se to nezblázní 😒 Trochu mi to připomíná argument - nač měnit zimní gumy, už léta jezdím v mrazu na letních a nikdy se mi nic nestalo 😉

kalo
4. čer 2007

Kyri, taky si to myslím. Že hold těch pár měsíců se musí něco vydržet i s odřeknutím si něčeho, co mi chutná (mě teda v těhu nejvíc chybí víno a ne sýry 🙂) Ale kvůli mimi se to tu chvíli může vydržet a radši neriskovat..Tak zase na druhou stranu užívejte, že můžete baštit všechno ostatní! ( Já mám např.zatržené i pečivo, brambory, rýži, vše z mléka a sladkosti, kvůli těhu cukrovce a to uz je trochu "opruz"). Takže vlastně závidím řešení chutí na kousek sýra 🙂

alca.m
4. čer 2007

Kalo, už to máš za pár, tak vydrž 😉 To Ti teda nezávidím, mlíčko piju a jím ve všech podobách.. a jak nahrazuješ ty živiny z těch zakázaných jídel?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru