Nejíst či jíst v těhotenství nivu a hermelín?

kachnik
1. čer 2007

Ahojky, teď mi říkala kamarádka, že by se v těhu neměla jíst niva a hermelín. Nevíte proč? Mě totiž hermelín hrozně chutná i při těch nevolnostech, co mám. Nivu nejím.

hanik
1. čer 2007

lucie, tak domaci si umim udelat ...ale z majolky. 😀 ..takze to mi moc nepomuze. 😅 ...tak ja neprehanim ani ty hranolky 😉 ..ted si treba dam radeji krokety a k nim tatarku nepotrebuju. 😎

domina ..akorat jim instantni hraskovou. 😝 😀 ..no ale ze bych si radeji mela dat majolku ...nevim nevim. 😅 😀

kachnik ...rikali to asi 14 dni v tv 😒 ..vzdy kdyz nejaka mamina prisla o mimco bud kvuli hermelinu, nebo pochoutkovymu salatu. ☹ ☹ ..tak si asi rikali, ze to bylo dost prezentovany, ze o tom nemusej informovat. 😒

zdenik123
1. čer 2007

aha, tak na bereme jsem chodila, ale nestihla jsem to, začla jsem chodit hned sem...ale snad za rok, dva, tři 😀 se tam vrátím 😵 na svatební šatky se jednou těším, jen abych už nemusela mít kostýmek a klobouk 😀

domina
1. čer 2007

Zdeni "jen tak si popovídat"Zácpou taky netrpím.Jím hodně ovoce, piju a jím celozrnné pečivo.Kachniku, mě taky doktor neřekl nic.Zdeni, no letí to pěkně.Zrovna včera jsem přemýšlela, když jsme byly /my dvě/v 6tt a říkaly si esi z toho bude prcek, nebo pukavec 😀

zdenik123
1. čer 2007

Kachnik...já o tom slyšela...mně řekla Dr. ať se chovám jako těhotná, ono to asi vysvětlovat každé a kor když to někdo přehání se vším..... 😎

lucieee
1. čer 2007

Hanik majonéza doma se dělá z 1/3 mléka, 2/3 oleje, špetka soli, lžička hořtice a vyšleháš. Když chceš tatarku tak do ní jen dáš okurek a cibuli. A je fakt jako klasická majonéza ale bez vajíčka 😉

josefa
1. čer 2007

holky, mě na to upozornila doktora hned u první kontroly, první trimestr na tohle bacha, mohu leda tepelně upravené, a od 4. měsíce si sem tam můžu dopřát i semtam kousek hermoše, ale přiměřeně...

domina
1. čer 2007

Hani, já si ty majolkové saláty dělám doma, kupované rači taky nejím.Zdeni, chtěla jsem napsat Snažilky a těh. nad věcí.Tak je v tej kupovanej majolce taky ta listerióza, nebo ne?

kasli
1. čer 2007

Tak jak tak koukám, tak ty dobrý věci na které má v tehotenství chuťe skoro každý, vlastně nejsou vůbec zdravé. Ale dle mého názoru jenden či dva hříšky během měsíce se dají zvládnout 😝 Člověk dělá tolik věcí co by neměl, a dokud ho na to jiní neupozorní, tak mu většinou nic nehrozí 😉 Samozřejmě tím nechci říct, že by jsem si z té listeriozi nic nedělala! Já třeba na začátku těhu, měla větší strach z naší kočky než ze sýrů. Chudák malá se ke mě nemohla ani přiblížit, a dostala tvrdý zákaz chození do ložnice. Teď už se sice začínáme zase kamarádit, ale stejně z ní mám respekt 😅

hanik
1. čer 2007

lucie, no vidis 😉 ...diky za radu. 🙂 ...tak tatarku jsem delala, majolka, cibule, okurka, hortice, cibule a trochu laku z tech okurek. ...takze kdyz ted vim, jak na majolku. ....tak asi stejne budu lina a koupim si helmanzku 😅 😀 ...tatarku domaci jsem delala vzdy jen z nouze, kdyz nebyla a byla nahodou majolka.
..ale i tak .....mliko se s olejem da vyslehat do majolkyyyy????? 😲 ..nebude to hrozne ridky?? 😕

domina. ..to ja jsem si je koupila. 😅 ..i kdyz ted posledne ..zase s chuti na pomazanku ...sla radeji do budapeste, ..ten se aspon dela z tvarohu. 😅

iza
1. čer 2007

ahoj holky.....tak já tvrdím NEJÍST..nejen kvůli listerioze,ale i kvůli případným pozdějším plísním.....já nivu taky miluju, ale na těch pár měsíců se jí hold vzdala a už na to nemám ani chuť ....a to fakt nejím nijak zdravě..majolku si dám a i třeba sushi... 😅 ..ale je fakt, že hlavně ty první měsíce jsem se hlídala a nejedlaani moc uzeniny 😉

zdenik123
1. čer 2007

Domi, tak to jo, já chodím na prosinec většinou....
taky si to pamatuju...pak jsme se modlily ať je po 12týdnu, teď at je po 16.týdnu, budem se modlit už celý život... 😀

Kasli soulasím...listerioza je asi svin** , ale to,že někdo potratí, že si dá hermelín je zase přehnané..., to samé kvůli dvojce vína...buď je mimi silné a má to taky být, nebo ne...to je teda můj názor. Nějaké ty hříšky to fakt neovlivní, akorát se pak člověk psychicky vyčerpává a přemýšlí, jestli si tímhle neublížil a tímhle...

len
1. čer 2007

Domi, mám pocit, že může být ve všem, záleží, jak pečlivě dodržují technologický postup a hygienu při výrobě 😒 Jak byly v prosinci ty aféry, tak to našli ve všem možném, i normálně pečlivě baleném, a chyba byla někdy při výrobě, někdy při skladování (kdo ti zaručí, že než ty majonézy dali do chlaďáku, nenechali je stát půl dne v třicetistupňovém vedru? Já si říkám, i když to není moc časté, tak proč to pokoušet? Jak se asi cítila ta maminka, co potratila a doktoři jí řekli, že to měla z hermelínu, protože si myslela, že "projednou se nic nestane?"

zdenik123
1. čer 2007

samozdřejmě to vydržet 4 měsíce se dá...a co by člověk neobětoval...

zdenik123
1. čer 2007

já nejsem ani zastánce vitamínů pro těhotné....všechno je ve vyvážené stravě, ovoci,zelenině, celozr. pečivu...těhu není nemoc..., tak mě nekamenujte hlavně, už mlčím 😀 ¨

domina
1. čer 2007

Já jsem v prvním trimestru jedla snad nejhůř zjišťuji - buřty, vajíčkové saláty, konzervy 😒 A to jsem si řikala, jak nejím zdravě, ale zas to nebylo moc často, tak snad mi nějaký ten hřích bude odpuštěn 😉

domina
1. čer 2007

zdeni souhlasím.Hmm Len, takže i v tej kupovfanej majolce teda:Konečně mi někdo odpověděl i když dost pozdě, když už jsem se jí nabažila v I.trimestru. 😒 Máte někdo tip jak udělat bramborovej salát bez majolky?Zdeni, taky nejsem zastáncem vitamínů, akurát jsem jedla listovky, všechno ostatní jsem měla v jídle.

hanik
1. čer 2007

domino ..s jogurtem. 😉 ..a nebo jak psala lucie ..tak napsala, jak se vyrabi domaci majolka, bez vajicek. ...kazdopadne ...ja tohle nezvladam, takze si koupim helmanzku. ...mnamiky mnam. 😝

zdenik123
1. čer 2007

Domi...hm, to jo...to byly chutě, sladké, slané, buřtíček...no snad nám bude opuštěno 😀

iza
1. čer 2007

domi myslím, že jde udělat sjogurtem,ale já bych se té kupované majolky nebála..když koupíš nějakou kvalitní,od prověřené firmy..(eh třeba Helmans) tak ty mají všechny testy ok 😉
JInak já jedla vitamíny až do teď.....dr mi to doporučil neb jsem nikdy nejedla moc zeleniny a mléčných výrobků, ale teď se poslední dobou pořád cpu rajčatama,ovocem,jogurtama atd tak jsemvitamíny vysadila(dám si tak max 1calibrum týdně) a beru už jen Bčko, abych moc neotejkala 😉

domina
1. čer 2007

taky mám kupovanou nějakou tu helmanz, ta snad bude OK, mňam 😀 Koupím nějakou značkovou majolku a snad to bude dobrý 😀 Mě na tom br.salátu stejně chutná nejvíc ta majolka.Holky a jak se projevuje ta lister.?A je to rizikové i teď?Se zajímám brzy 😒 Nekdy je lepší nevědět snad

len
1. čer 2007

Zdenik, s těma vitamínama souhlasím - pokud ti není tak blbě, že všecko vyzvracíš, tak až na listovku (a i ta se dá - denně 20 deka salátu a je to) si tělo vezme z jídla 🙂
Jinak do brsálu se taky dá dát bílý jogurt, chutná sice trochu jinak, ale jde o zvyk... Já majonézu omezila v rámci hubnutí, taky cpu všude bílý jogurt (občas dochucený trochou česneku) a dá se to 🙂

josefa
1. čer 2007

bramborobý salát je dobrý i jen s olejem, chutná trochu jinak, ale chutná, alespoň mně jo 😉

iza
1. čer 2007

domi ona ta lister může být třeba i z blbě opláchlého ovoce či zeleniny(je i v zemi)a blbý na tom je že seprojevuje až po delší době..i tři měsíce

kasli
1. čer 2007

Zdeni, naprosto s tebou s těmi vitamíny souhlasím, podle mého je vyvážená a zdravá strava lepší než umělý vitamín. A hlavně tělo, když něco potřebuje, tak si o to prostě řekne! Já mám třeba problémi od malička s mlékem a manžílek mě začal nutit, hned jak zjistil, že jsme těhotný, jíst tuny jogurtů, kvůli vápníku a mě z toho bylo na nic 🤐 Tak jsem zašla za doktorem a ten mě ujistil, že vápník není jem v jogurtech a v mléce, takže jsem si toho svého doma pak s chutí spacifikovala 😀

iza
1. čer 2007
pegg
1. čer 2007

mně kamarádka taky říkala že je nesmíme ale znám spoustu co si ne hermelínu normálně pochutnávají - já jsem mezi nimi 😅

domina
1. čer 2007

Já žeru bílý jogurty furt teď.Mno nic nebudu to už řešit, stejně se může stát dycky něco tak co.Tablety jsem dostala s těhu průkazkou tak si jednou za týden jednu zobnu

zdenik123
1. čer 2007

Domi, já radši o tom nic číst nebudu, nečti to, nestresuj se ... 😉

domina
1. čer 2007

Izo díky, jsem to dočetla.Měla jsem jednou čajovku.Už to nebudu řešit, zas tak si myslím, že jsem nehřešila a stejně je spoustu jiných věcí kterých bych se měla obávat, bych se musela bát všeho

domina
1. čer 2007

Zdeni pozdě a bylo to strašný, bu´d ráda žes to nečetla 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru