Nepečené cukroví s rumem, mám si v těhotenství odpustit?

partyzanka91
20. pro 2013

ahojky maminy. Tak jako každý rok i letos peču a dělám také nepečené cukroví (vosí hnízda a rumové kuličky) do obojího patří rum. V hnízdech je to asi 4 lžíce na porci a v kuličkách 3 lžíce. Myslíte že bych si letos měla to nepečené odpustit. Sice je ten alkohol už naředěný v tom těstě ale stejně. Některé léky se přeci nesmí právě proto že obsahují alkohol. děkuji
A taky bych se ještě chtěla zeptat jestli i někomu jinému dělá problém jíst suché věci. Mě příliš nechutná namazaný chleba a nebo rohlík (úplně se mi nadouvá v puse) i pizza mě příjde srašně suchá, smažený sýr atd... Nejraději bych jedla pouze kiwi, cherry rajčátka, saláty. Chutná mi gravimilk a taky piju o hodně víd vody a džusů než před těhu. Ale suché věci do sebe ve velkém množství prostě nedostanu strašně to ve mě roste a zvedá se mi žaludek.

mafeska
20. pro 2013

dala bych si proč ne, přece nemám ty 4 lžíce v jedné kuličce 😉

petulka_zdenda
20. pro 2013

@partyzanka91 Taky budu kuličky i hnízda dělat a rumík tam určo dám , sice s mírou ...ale aby to trošinku vonělo 🙂 A dám si s chutíííí a už se na to těším 🙂
Jinak já mám opačný problém ... vůbec do sebe nemůžu dostat moc ovoce ,hned zvracím a je mi po něm zle :(

paaajka
20. pro 2013

taky bych se nezdráhalaa cukroví si vzala, jak píše mafeska - všechny ty lžíce nejsou v jedný jediný kuličce 😉 a co se týče chutí - jez na co máš chuť a co Ti dělá dobře, když Ti ty suchý věci nejedou, tak je nejez.. Já zas měla v 1. a 2. trimestru problém se přiblížit k masu, pro mě byl nadlidskej výkon jen maso koupit a uvařit něco, natož ho sníst 😀 a pak se to zas spravilo

verisek91
27. pro 2013

já jsem hnízda i kuličky měla a nic se nestalo ;)

bumbum
27. pro 2013

asi bych měla daleko větší strach ze syrových žloutků, který někdo do nepečenýho cukroví a náplní dává. horší než mikro množství alkoholu by byla v těhotenství salmonela nebo podobnej prevít, na to pozor!!!

whitelilith
27. pro 2013

Dělala jsem vosí hnízda pro nás doma a rumem jsem rozhodně nešetřila :D Vajíčka jsem si hlídala, aby byla čerstvá, protože potíží z nich jsem se bála víc, než z 1,5dc rumu konzumovaného ve dvou lidech týden 🙂 Stejně tak si ráda dám malej vaječňák do kávy a až bude jaro, tak si dám i malé pivo na zahrádce. Moc nechápu, že někdo dokáže řešit takové zanedbatelné množství.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru