Neschopenka v 4tt kvůli práci na počítači.Co vy na to?

kembo
26. čer 2007

Ahoj holky, nechal některou z vás doktor doma jen proto, že děláte na pc? Mně dneska doktor potvrdil těhotenství, jsme teprve ve 4. týdnu. Šílenou radost (snažili jsme se 20 měsíců), vystřídalo trochu rozčarování z toho, že budu celé léto doma.
Nejdřív se mě doktor sám zeptal, jestli chci neschopenku. Řekla jsem rozhodně ne. Jenže pak mi řekl, že se mám šetřit a taky se vyhýbat práci na počítači. Jenže já sedím u počítače celý den. A myslím, že takových holek je tady určitě hodně. Když to slyšel, tak mi vysvětlil, že elektromagnetické záření je dost nebezpečné a určitě bude lepší zůstat doma. Roli v tom taky trochu hraje to, že nemám úplně v pořádku genetiku, takže jsou u mě přece jen nějaká ta rizika.
Samozřejmě jsem neprotestovala, na mimi jsme fakt čekali dlouho a 4.týden je brzičko, stát se ještě může cokoliv. A nechci jsme samozřejmě riskovat, že toho mimíska nějak zbytečně ohrozím. Jen mě to prostě zarazilo, protože jsem o tom dřív neslyšela, že by někdo dostal neschopenku jen kvůli počítači. Říkal teda, že nejrizikovější je prvních 15.týdnů, pak, jestli bude vše ok, tak můžu do práce.

fran
8. srp 2007

Já také pracuji na počítači 8hodin denně a u dokorky o tom nepadlo ani slovo.
Jen se ptala jestli nedělám těžkou práci, nebo s chemikáliema a konec.
To je nějaká blbost. 🙂

mpslunickocz
24. zář 2007

ahoj kembo, jestli jeste obcas jses na diskusi, tak ja jsem taky v 5 mes. a travim cele dny v praci a testuji PC, a nemocenskou mi nikdo nevnucuje, zalezi ale na tom, zda opravdu mas dispozice k nejakym potizim, takze hodne stesti, papa

vivian
24. zář 2007

Já dělám na PC a budu dělat asi až do porodu 😀 Nikdy jsem neslyšela, že by to něčemu vadilo. Leda možná u nějakých specifických onemocnění, která se v těhotenství a v sedavém zaměstnání zhoršují, co já vím, páteř nebo žíly... Ale běžně se na to PN nedává, to by pak už asi mohli nechat doma všechny těhotné...

monisnx
22. únor 2014

Ahojky, čekám miminko, dozvěděla jsem se to tento čtvrtek, jsem v 6 týdnu. Četla jsem vaši diskuzi, ohledně práce u PC, pracuji v Tiskárnách, 8 hodin denně právě u PC, navíc směnuji… To mě ani tak netrápí, jako spíš to, že v kanclu máme Plotr - to je taková jakoby velká Tiskárna, kde si vyjedu rozložené archy knihy, a vedle v místnosti je ještě Minolta ( tiskárna ) tam vyjíždím jednotlivé stránky knihy. Spíš mě děsí to, že právě ta Minolta když tiskne, z těch barev se něco vylučuje, je to i trochu cítit, mám strach, aby nám to nemohlo uškodit… Poradťe někdo prosím ☹ ☹ ☹

beandy
26. únor 2014

@kembo Ahojky, já pracuju taky v kanclu u PC a jsem na rizikovým kvůli předešlé konizaci děložního čípku - hrozí mi předčasný porod. Doktor chce abych byla doma a neseděla skrčená 8 hodin na židli, doma si můžu lehnout a natáhnout se. 4tt je úplný začátek, pokud máš z toho blbý pocit a nechceš nic "zanedbat", tak pro tvůj klid bych zůstala chvíli doma. Píšeš že o miminko jste se dlouho snažili, tak být tebou na práci se teď vykašlu a starám se jen o sebe a o prcka. 🙂 Nikdo ti to nemůže vyčítat že jsi opatrná a chceš udělat vše pro to, aby bylo miminko v pohodě. Takže za mě buď doma pěkně v klidu. 😎

kembo
autor
26. únor 2014

@beandy Dík moc beandy za tvůj názor 🙂 Miminko je v pohodě, v pátek mu bude 6 let 😀 😀 Já tenkrát nakonec doma zůstala, zpočátku mě to hrozně překvapilo, ale pak začaly v práci nějaký stresy, tak jsem se na to vyprdla a zůstala v klidu doma. Jen bylo hodně těžké držet se daleko od počítače 😕 😅 Ale bylo to naposledy, co jsem měla trochu klid a čas pro sebe, tak jsem si to doma užila. Napodruhé se nám povedly dvojčata, takže doma teď už klid opravdu není 😀 A před půl rokem jsem se vrátila do původní práce a užívám si, že zase můžu používat mozek na něco jinýho než jen péči o děti 😎

beandy
26. únor 2014

@kembo 😀 Ani jsem si nevšimla že to je starý příspěvek. 😀 Hlavně že to dopadlo dobře a Vojtíšek hezky roste. 🙂

evelina16
2. dub 2014

Já pracovala na počítači ve skladě a šla jsem na mateřskou až v 35 týdnu a nemyslím si, že by počítače nějak ubližovaly, horší je fyzická zátěž 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru