Neschopenka v 4tt kvůli práci na počítači.Co vy na to?

kembo
26. čer 2007

Ahoj holky, nechal některou z vás doktor doma jen proto, že děláte na pc? Mně dneska doktor potvrdil těhotenství, jsme teprve ve 4. týdnu. Šílenou radost (snažili jsme se 20 měsíců), vystřídalo trochu rozčarování z toho, že budu celé léto doma.
Nejdřív se mě doktor sám zeptal, jestli chci neschopenku. Řekla jsem rozhodně ne. Jenže pak mi řekl, že se mám šetřit a taky se vyhýbat práci na počítači. Jenže já sedím u počítače celý den. A myslím, že takových holek je tady určitě hodně. Když to slyšel, tak mi vysvětlil, že elektromagnetické záření je dost nebezpečné a určitě bude lepší zůstat doma. Roli v tom taky trochu hraje to, že nemám úplně v pořádku genetiku, takže jsou u mě přece jen nějaká ta rizika.
Samozřejmě jsem neprotestovala, na mimi jsme fakt čekali dlouho a 4.týden je brzičko, stát se ještě může cokoliv. A nechci jsme samozřejmě riskovat, že toho mimíska nějak zbytečně ohrozím. Jen mě to prostě zarazilo, protože jsem o tom dřív neslyšela, že by někdo dostal neschopenku jen kvůli počítači. Říkal teda, že nejrizikovější je prvních 15.týdnů, pak, jestli bude vše ok, tak můžu do práce.

petja
4. črc 2007

Peti,já už toho gyndra nemám,změnila sem ho ve 3.měsíci,s tím bych neměla šanci, dřív jak 6týdnů před termínem 😠

sisstin
4. črc 2007

petra.v: 😉 moje už skončila..šla do důchodu..75 let 😅 😅 ale je mi to k prdu..už jsem doma, jelikož mi skončila smlouva a jsem teď na ÚP 😉

ale k tématu...docela fakt síla...no moje Dr. by se jistě nasmála hodně...v dnešní době, nevím, jak bysme se tomu záření vyhnuly... 😕 asi pan Dr. chtěl nechat těhulku doma kvůli pohodlí a lepší důvod ho nenapadl 😅 😅 😅

jinak ze zákoníku práce máte nárok na PN kvůli práce v případě, že děláte v atomové elektrárně či v dole 😅 😅 😅 😅

susik77
4. črc 2007

sisstin: az tak extremni to neni 😉 Zustavaji doma aj napr. rehabilitac. sestry, nebo kdyz nekdo pracuje v laborce s chemikal., nebo s nejakymi nebezpec. latkami-myslim, ze je to definovane v zakonniku prace v nejake priloze...
Ale prace s PC sem urco nepatri 😀

sisstin
4. črc 2007

susik: jasně 😉 ale myslím, že zrovna práce v obchodě by tam asi taky patřit měla..člověk se natahá jak vůl...každej den se stresuje..atd, ale to už nemá cenu to řešit 😅 každopádně jsem to přežila v úplném zdraví...mnohem lépe, než některé maminky, co jsou doma a leží 😒 jak tady někdo psal..věřím tomu, že když se má něco stát..tak se to stane, ať jsme v práci a makáme..nebo jsme doma a ležíme 😒

susik77
4. črc 2007

sisstin: no, ta tvoje doktorka byla fakt hrozna 😠 V tech hypermarketech to fakt nezavidim-pracovat v tehotenstvi 😎
Ale zavisi aj v jakem obchode clovek pracuje-osobne si myslim, ze ti lekari si moc neumi predstavit praci v obchode-proto se jim to nezda jako rizikova prace...
A jeste si myslim, ze kdyz to ma nekdo indikovane-ze ma zdravotni problemy, tak si myslim, ze urcite ma vyznam, kdyz doma lezi, ja jsem rada, ze jsem to nemusela absolvovat-jenom prvni trimestr, ale od 2.jsem se citila uz docela fajn 🙂

sisstin
4. črc 2007

susik: jojo..to si myslím i já, že moc lidí si to neumí představit, jak to tam chodí..a proto se jim to nezdá jako rizikové povolání 😉

jinak s těmi problémy..je jasné, že když má někdo problémy, tak má být doma a ležet..otázka je, či to pak ty holky fakt dodržují...znám docela dost těhulek, co jsou doma na PN..a pak se jim nelíbí jaké mají vycházky, nebo že nemůžou jet na dovolenou...což mě teda docela vytáčí 😉 tak buď mám problémy a jsem doma..a ležím..a nebo mi nic není a jezdím si po dovolených 😉

susik77
4. črc 2007

sisstin: ono je to asi tak, ze kdyz nekdo ma problemy, tak se spis boji, aby vsechno dopadlo dobre a poctive lezi a kdyz nekdo nema, jen ho nechali doma na PN, tak resi ty vychazky...Ale jeste dost zavisi, jaky ma zdr. stav , jak dlouho musi byt na PN a pod. Napr. kdyz nekdo musi zustat doma proto, ze mu v praci nemuzou dat delat neco, co je min rizikove, a je na PN, a jinak je zdravy, tak to je jasny, ze ho muze nastvat, ze musi byt jen doma do konce tehu...Ale kdyz nekomu realne hrozi potrat, tak to by mel jen lezet...ono fakt zavisi od indikace...

sisstin
4. črc 2007

susik: máš pravdu 😉 😉 mě to štvalo hlavně pro to, že já tu PN fakt chtěla..a měla jsem pocit, že bych si fakt nestěžovala na nic 😅 😅 😅 ale asi bych tak remcala..ono pak každýmu otrne 😅 😅 😅 já jsem čtvrtý den doma..a už nevím, co bych od nudy dělala 😕 😒

susik77
4. črc 2007

sisstin: alespon to rychleji uteklo, i kdyz to asi byl docela zaprah 😎
Ja jsem byla doma od zac. prosince az do konce ledna a mela jsem uz z toho depky...jeste, kdyz mi volala sefova, ze moje projekty chteli dat nekomu jinemu...mela jsem z toho divny pocit, ze se mnou uz nepocitaji...Tak jsem se chtela co nejdriv vratit...ale potom jsem mela hodne dovolene, tak jsem doma prakticky uz od. 28.tt. A vubec nelituji-stihla jsem vsechno uklidit, nakoupit, o vikendech chodime na vylety, v tydnu jsem chodila hodne plavat...ted jsem uz unavena a pulku dne spim 😎

sisstin
4. črc 2007

susik: tak když máš manžu doma..asi jo, že jo?Tak je to hned lepší..já jsem sama..a vidíme se málo..teď ho čekám v pátek..tak se moc těším 😵

susik77
4. črc 2007

sisstin: jo, je doma 😉 Teda, alespon vecer a o vikendech-kdyz nemaji fofre v praci 😎 Za posled. 2 mesice tam musel stravit par vikendu 😎
A ty jsi vdana?

sisstin
4. črc 2007

susik: ee..já su svobodné 😅 😅 😅 😅 a asi ještě dlouho budu..přítel je rozvedenej...tak to nějak nehrotíme zatím..pro mě už je velký úspěch, že po pěti letech budeme snad po Novém roce bydlet spolu 😉

susik77
4. črc 2007

sisstin: tak to je fajn, ze bude s mimi s Tebou bydlet 😔

sisstin
4. črc 2007

susik: no..on je pořád v práci..ale aspoň od sebe nebudeme 292 km 😠

susik77
4. črc 2007

siss: a jak na to reagoval, kdyz jsi otehotnela, byl rad?

sisstin
4. črc 2007

susik: nejdřív mi to nevěřil 😅 😅 😅 pak to bral, že to tak prostě je 😉 a teď už se těší 😵

lenik27
4. črc 2007

Ahoj holky, musím se trošku zastat lékaře, který neschopenku na základě práce u PC vystavil. Pracuji jako správce sítě a právě to je jeden z důvodů, proč jsem na PN, tedy ještě kvůli IVF 😀 . Ale při zahořování nových PC se do okolí dostává velké množství zpomalovačů hoření a podobných lahůdek, které prokazatelně plod poškozují. Zkuste si třeba jen sednout na pár hodin za dva nové puštěné monitory - migréna večer je šílená. Pokud se tedy jedná o práci v takovém prostředí plně bych doporučení PN respektovala.

sisstin
4. črc 2007

lenik: to IVF ale bude hlavní důvod 😉 a i to IT jasně, ale při běžném používání PC?Já sedím též na PC celé těhu.. 😕

lajla
4. črc 2007

sis tobe taky skoncil pracovni pomer k 30.6ze? mas uz konecen tu nemocenskou? jo a musela ses hlasit na pracak? ja mam prave furt nemocenskou, ale nevim jestli se mam nekde hlasit..

sisstin
4. črc 2007

lajla: no já právě nemocenskou nemám..takže jsem normálně na ÚP, v pondělí jsem se tam registrovala 😉 když jsi na PN, tak nemusíš..stejně by tě na UP nevzali..nesmíš být na PN nebo pobírat mateřskou 😉

susik77
4. črc 2007

sis: tak to je supr, ze to tak bere 😵

petja
4. črc 2007

ze všeho letí záření a podobné lahůdky,připoštět si to,tak musí být doma každá žena,někdy je to fajn,ale já osobně bych si to doma hodila,být tam celý těhu...

sisstin
4. črc 2007

petja: no já se taky pěkně nudím..a to jsem doma čtyři dny 😅

petra.v
5. črc 2007

Sisstin, jde o zvyk.Já jsem doma skoro 4 měsíc a řeknu Ti, že ty začátky pro mne byly přímo utrpení. Ze dne na den jsem totiž vyšla z kolektivu, z komunikace ale jak říkám časem se to srovná,neboť Ti nic jiného nezbyde 🙂 a teď jsem ráda, že jsem doma a že si stihnu vše v klidu připravit i když jak kdy 😉 někdy lenoším, někdy uklízím...znáš to.
určitě to zvládneš na jedničku 🙂 ber to tak že aspoň nejsi v obchoďáku a máš čas s prckem lenošit.

binki
5. črc 2007

Sisstin, tak to jsi chtela ne, byt doma a mit klid 😔

sisstin
5. črc 2007

binki: chtěla no 😅 ..ale už si jakž takž zvykám 😅

lajla
5. črc 2007

tak holky ja jsem doma od 11tt a jsem rada..normalne se fakt nenudim, mam i maleho pejska, tak se mu venuju,a hodne casu stravim na konikovi..a ted jsem od dr dostala lezici rezim 😖
sis ty to mas fakt hrozne, jsem doufala, ze nakonec ti tu nemocenskou da..no ale hlavne ze te vzali normalne na tom pracaku,praci ti hledat nebudou, a je zase dobre, ze se nemusis omezovat vychazkami

sisstin
5. črc 2007

lajla: jojo..bylo to nad očekávání..paní je milá...jdu tam 24.7, abych donesla zápočet..a někdy na konci srpna jim přinesu papír, že jdu na mateřskou..a tím to hasne 😉 🙂

perisu
10. črc 2007

Ahoj,já mám (měla) také práci na PC, ale kolem toho 6tt mi bylo skoro pořád špatně,takže jsem také neschopenku dostala,bála jsem se nudy doma,ale je to OK,užívám si to,akorát teď mi nastalo trápení,ve čtvrtek jedeme na odběr plodové vody,tak se snažím být co nejvíc s přáteli,protože bych se sama asi zbláznila,z toho čekání ☹

binki
11. črc 2007

ahoj, momentalne mam taky neschopenku, mam zanet prudusek, v kanclu sedim se slecnou, ktera miluje horko a nevetrany vzduch. Kdo z vas mate stejne problemy jako ja (astma, alergie), chapete o cem mluvim. Prisla jsem uplne o hlas a mam vlekly zanet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru