Neschopenka v 4tt kvůli práci na počítači.Co vy na to?

kembo
26. čer 2007

Ahoj holky, nechal některou z vás doktor doma jen proto, že děláte na pc? Mně dneska doktor potvrdil těhotenství, jsme teprve ve 4. týdnu. Šílenou radost (snažili jsme se 20 měsíců), vystřídalo trochu rozčarování z toho, že budu celé léto doma.
Nejdřív se mě doktor sám zeptal, jestli chci neschopenku. Řekla jsem rozhodně ne. Jenže pak mi řekl, že se mám šetřit a taky se vyhýbat práci na počítači. Jenže já sedím u počítače celý den. A myslím, že takových holek je tady určitě hodně. Když to slyšel, tak mi vysvětlil, že elektromagnetické záření je dost nebezpečné a určitě bude lepší zůstat doma. Roli v tom taky trochu hraje to, že nemám úplně v pořádku genetiku, takže jsou u mě přece jen nějaká ta rizika.
Samozřejmě jsem neprotestovala, na mimi jsme fakt čekali dlouho a 4.týden je brzičko, stát se ještě může cokoliv. A nechci jsme samozřejmě riskovat, že toho mimíska nějak zbytečně ohrozím. Jen mě to prostě zarazilo, protože jsem o tom dřív neslyšela, že by někdo dostal neschopenku jen kvůli počítači. Říkal teda, že nejrizikovější je prvních 15.týdnů, pak, jestli bude vše ok, tak můžu do práce.

markeeta
26. čer 2007

Ahoj kembo, k narozu tveho doktora nemam slov. Pochopim, pokud budes delat nejakou manualni praci, tak tim urcite muzes ohrozit miminko. Myslim, ze to prehani. Akorat mas z toho zbytecny strach. Kazda z nas dneska prosedi na pocitaci hodiny denne a neslysela jsem pripad, ze by kvuli tomu ztratila dite nebo bylo nejak postizene. Elektromagneticke zareni neni zdrave pro nikoho.
Ja uz jsem v pokrocilem tehu a stale pracuju (uklizim a prodavam). Ve sve situaci bych takovou inciativu sve midwife uvitala, ale ja si o to sama nereknu, ze bych chtela zustat doma. Tady zadne pravidlo typu "6 tydnu pred porodem musis zustat doma" neexistuje. Reknu ti, ze mam o male nekdy strach a premyslim, jak se musi citit. Je ale moc hodnoucka a tehotenstvi probiha v poradku.
Prekonej svuj strach a pokud ti to pomuze, tak se domluv se zamestnavatelem na zkraceny uvazek. Povim ti, ze kdyz nebudes sedet u PC v praci, tak doma urcite. Hodne zdravi tobe a tvemu mimiskovi.

petra2204
26. čer 2007

Doktor mi taky napsal neschopenku, ale až v 16. týdnu. Nechápala jsem proč, neměla jsem žádné potíže a být doma jsem si neuměla představit. Je pravda, že jsem starší rodička, je mi 38. Připadala jsem si jako exot, že nechci zůstat doma, ale doktor řekl, že není proč chodit do práce. Takže jsem po amniocentéze zůstala doma. V práci to byl šok a do dnes to neskousli. Teď jsem tomu ráda. Beru si nějakou tu práci domů, ale jen ta piánko, abych z toho hned nevypadla a taky abych jim trochu pomohla. U nás ve firmě se maká tak 10 hodin denně. Najednou jsem si všimla, že přes den svítí sluníčko, že kvetou stromy, mám čas na sebe i na rodinu a prostě si to užívám....
Když se jdu procházkou podívat do firmy vidím bledé unavené a přepracované lidi a já jsem odpočatá a hlavně v klidu a bez stresu. Přeju Ti zdravé miminko a hlavně v klidu, práce není zajíc, neuteče a když, tak to vůbec neva.

4a
26. čer 2007

kembo,
hm, to aby ses potom odstěhovala daleko daleko do lesů, neb elektromagnetické záření máš všude. Protože jeho druhy jsou řazeno sestupně podle vlnové délky:

Rádiové vlny
Dlouhé vlny
Střední vlny
Krátké vlny
Velmi krátké vlny
Ultra krátké vlny
Centimetrové vlny a kratší, také nazývané mikrovlnné záření
Infračervené záření
Viditelné světlo
Ultrafialové záření
Rentgenové záření
Gama záření

Takže zahoď mobil, vystěhuj se z města, kde je signál, satelit i antény, i když i v lese a na mýtinách jsou taky stožáry. Například. O ostatním nemluvě.

kristi
26. čer 2007

dyt ja sedela na konikovi snad cely tehu....to jsou trosku predpotopni nazory,ne?

tribitka78
26. čer 2007

no, tak neviem, potom by viac ako 2/3 žien museli byť cez tehotenstvo na PN...divná teória, koľko má ten doktor rokov????? 🙄

petra2204
26. čer 2007

S tím zářením je to jasné, že je škodlivé. Záleží na tom, co děláš. Doktor mojí ségře řekl, že v těhu nesmí dělat u kopírky, kvůli záření a ozónu.
Já dělala u PC tak 10 hodin denně v kuse a to se mimískovi už taky nelíbilo, jen to sezení, bez pohybu ... S tím zkráceným úvazkem bych to nepřeháněla, spočítali by Ti potom podle toho mateřskou. Zkrácený úvazek = míň peněz = menší mateřská. Mateřská se počítá z příjmu za posledních 12 měsíců.

marka
26. čer 2007

Téda, tak to se nestačím divit 😕 já sedím u PC denně 8 hod. v práci a tohle mě ani nenapadlo. Moje Dr. se jen ptala, jestli nemám namáhavou práci, ale o práci na PC nepadlo ani slovo.

edimon
26. čer 2007

Ahojky..já taky dělám 8 hodin denně na PC...pracuji v IT firmě 😀...a doktor neřekl ani píp...tak nevím...a co znám holky, tak normílně pracují (myslím PC) 😉

natalie77
26. čer 2007

No comment 😀 😀 😀
To by pak všechny těhule musely být doma...jo a holky vypněte si počítač....
Prvních 12 týdnů je to spíš na přírodě..ten, kdo doma leží potratí a kdo chodí do práce i manuálně pracuje má mimčo v pohodě...
Takže bych se zamyslela nad tím doktorem..... jsem to ještě neslyšela!
Fakt hustý 😀 😀 😀 😀 ale pobavilo mě to 😀 😀 😀 😀

susik77
26. čer 2007

Ahojte, ja som od 7..do 12.tt bola na PN kvoli tomu, ze som krvacala. Doma som surfovala na nete na notebooku-notebook som mala na kolenach. Tiez ma napadlo, ci napr. to ziarenie, al. zahrievanie nemoze ohrozit mimco. Manzel je programator a povedal mi, ze to vobec neskodi, ze to ziarenie je strasne slabe 😉

jana.1
26. čer 2007

no monitory vyzařujou.. to jo. občas se o tom píše.. ale jak to škodí, jak hodně.. to zatím neví nikdo.. to se neprojeví během jedné generace. Ale záření je všude kolem různé.. Jak píše 4a.. neuniknem 😕 😀 Žijem ve 21. století vědy a technického pokroku. Jestli to je fakt "pokrok", poznají až další generace. 😉 😀
Nicméně práce na počítači byla moje práce celé těhu + dále přesčasy doma. Takže u PC jsem byla MINIMÁLNĚ 8 hodin denně. A teď jsem zas na koni nebo mám puštěnou TV a u sebe mobil.. No to bych dopadla, kdyby to byla taková katastrofa. 😉 😝

jana.1
26. čer 2007

jo ale ještě doplnění.. doma je doma. 🙂 Buď kembo ráda. Já chodila do práce ještě měsíc před mateřskou a nic jsem nestíhala a všem tady na koni jsem záviděla. A bylo mi to líto, že já nemůžu (nikoliv z pracovních důvodů, ale nejdřív jsem musela změnit dr. - mj. mi nechtěl napsat neschopenku a pak pro změnu kvůli sporům v rodině 😠 ) a že nejsem tolik v klidu a nemám tolik času a nemám čas se tak radovat a že domů chodím nejdřív v 6. Tohle je určitě důležitější 🙂 🙂

susik77
26. čer 2007

jani, ale LCD monitory su na inom principe, horsie su klasicke, tie LCD su bezpecne

jana.1
26. čer 2007

sussiku, však mám celé těhu doma i v práci klasiku.. 😀 to víš, o placatejch si můžu nechat zdát 😀 ačkoliv manža teď měnil práci a dostal služebního notebooka.. tak jsem ho občas využila 😀 ale zas když jsem si tam pustila pohádku, tak jsem na ní ze strany neviděla ☹

jana.1
26. čer 2007

jo ale jasně.. placky vítězí, takže po této stránce v poho.. tak ještě pořešit ty zbylý (jiný) vlny 😀

kate77
26. čer 2007

Ahoj,na MD jdu za týden, celá moje práce je 8 hod u PC-nikdy jsem tento názor Kembo tvého Dr., neslyšela.No kdysi:se na monitory museli zvlášt dávat filtry,pak byli zabudovaný a ted..u LCD....to je jasný...Můj Dr. by mi neschopenku dal kdykoliv-neviděla jsem ale důvod..á snad to všechno do narození mimi stihnu🙂

bramburka
26. čer 2007

Tak to já nevím, ale práci na PC opravdu asi děláme většina z nás. Myslím, že je to blbost. To kdyby řekl pojišťovně, tak ti nic nedá. Udat musel jiný důvod.

susik77
26. čer 2007

jani: no, to je pravda: mala som nejaky cas v praci klasicky monitor a dobre som si znicila oci...
Ale je pravda, ze okolo je tolko ziarenia, to neovplyvnime...keby sme to brali tak tragicky, asi by vsetky tehulky zostavali od // len doma v posteli bez telky, PC, mobilu 😀 😎

jana.1
26. čer 2007

sussik, tak mě vždycky pálily sem tam docela oči, kapala jsem si tam visine, ten mi hned pomohl. a tady mě někdy bolela hlava.. taková hnusná tupá bolest na čele. Jiná než normální bolest hlavy nebo migréna. To všechno taky znám.. Ztuhlý záda atd. Ono se to nezdá.. 🙂 No a později jsem cítila, jak se mi při sezení dost nepříjemně mačká bříško a tvrdlo mi z toho. Záleží i na židli.
kate, já důvod měla, mlela jsem z posledního.. to záleží na různých věcech, co je to za práci, jak je v soukromí, co děláš ještě dalšího.. Je toho x.. Já neschopenku potřebovala jak sůl. Jinému to naopak vadí a do práce chodí rád a doma má akorát depku. To je fakt. Takže spíš napíšu, že každý podle toho jak se cítí, tak ať se rozhodne. A všechno stihneš 😎 Já dodělávám ještě věci teď na poslední chvíli 😎 😎 😀 😀 😝

susik77
26. čer 2007

baby, este ma napadlo: myslite, ze ked vas gynekolog vypise na PN ako rizikove tehotenstvo, dostava za vas za to obdobie viac penazi od poistovny? Ja som bola na PN asi 5 tt, ked som mala probl., potom som chcela ist do pracve a strasne ma ukecaval, aby som este 3 tyzdne zostala doma...aj ked uz nebol zdrav. dovod-pytala som sa ho totiz, ci som uz ok, a povedal mi, ze ano

evi3
26. čer 2007

teda, tomu fakt nerozumiem. Ja som tiez starsia a som programatorka, takze cely den pri pocitaci. Na PN som sa nechala vypisat na tyzden po amnio. Moja dr. mi ponukla, ze ak by som si obcas chcela oddychnut tak nech pridem, ze mi vypise PN na par dni, ale zhodli sme sa v tom, ze pokial clovek nema problemy, je lepsie chodit do prace a travit cas v kolektive. Myslim ze v dnesnej dobe je elmag.ziarenie pc minimalne, s pc sa mozu skor spajat problemy s chrbticou a ocami. Viac penazi za to urcite nedostane, mozno je odporca zamestnavania zien ako takych 😀

bramburka
26. čer 2007

Oni doporučují každé 2 hodiny se zvednout a jít se projít aspoň po kanclu. Já teda jdu ven s těmi co kouří, takže se projdu dost. I když já strávím dost času i mimo kancl.

markeeta
26. čer 2007

Se svym notebookem se hnedka citim bezpecneji 😉
Jak ja vam zavidim praci v kanclu. Ja mam v praci pohybu az dost.

4a
26. čer 2007

holky v klidu,
v současné době už snad nenajdete monitor, který by měl zdravotně závadné vyzařování. To byly takový před 15ti lety. Dnešní ať ploché nebo normální splňují ty nejvyšší bezpečnostní podmínky. Co snad možná vadí vám, ale ne mimi je kmitočet monitoru, ale ten ani nepostřehnete. Jen vás z něj bolí oči a jsou unavené.

kate77
27. čer 2007

Jěště jednou- už jsempsala,že jsemo tom nic neslyšela a pro jistotu i večer včeera se zeptala manžela( vzdělání z elektotechniky a Ó..)takže jeto tak nějak jak jswem psala a i tady někdo,že se to mohlo týkat monit z dřívějška..jooo15 let,ted jsou mon na jinem principu...to prej bych si pak nemela poučtět ani rádio🙂

kembo
autor
27. čer 2007

Ahoj holky, díky moc za všechny vaše názory 🙂 Manžel mi taky říkal, že v tom případě bych měla vypnout i telku a zahodit mobil. Tak jsem se smála, že je dobře, že ráda čtu a luštím křížovky, že to by uškodit nemělo. Ale jinak mi teda moc veselo není, mám z toho smíšené pocity. Kdybych věděla, že je opravdu důvod, abych dřepěla doma, tak samozřejmě s ohledem na mimíska doma zůstanu. Jenže takhle se mi to moc nezdá. Navíc mi to dost komplikuje život, protože jsem měla milion plánů na léto a teď to musím všechno zrušit. A myslím, že by mi bylo líp na chatě, než zavřená doma, ach jo 😢
No uvidím, co mi řekne příští týden na kontrole, ještě to s ním proberu. Jde o to, že jsem tak rychle vypadla z práce, že teď stejně musím pár věcí dodělat z domu, tak je stupidní, že jsem sice na neschopence, ale stejně u toho sedím a pracuju. Mám teda notebook, tak to by snad mělo být v poho. Samozřejmě tu nebudu sedět moc dlouho, ale nějakou hodinu, dvě určitě jo.
Navíc jsem měla od půlky července nahlášenou dovolenou, tak bych se s ním třeba zkusila domluvit, že budu chodit týden do práce, pak si vezmu dovolenou, během které se samozřejmě budu šetřit, ale aspoň se budu moct svobodně pohybovat venku a ne jen během vycházek. No a na konci července bych se mu zase přišla ukázat a podle potřeby by mě buď nechal doma nebo poslal do práce. No uvidím, co mi za týden řekne.

marinka
27. čer 2007

Mně to teda přijde taky jako pěkný nesmysl! Já na koníkovi prosedím každý den několik hodin a rozhodně si nemyslím, že by to miminku mohlo ublížit! A znám plno takových holek, které pracovali u PC celé těhu a všechny mají naprosto zdravá miminka.. Takže žádný strach!

petja
27. čer 2007

tak to by se můj bejvalej gyndr. nasmál!!! Toho nezajímalo,že dělám na recepci 12hod.směny a noční,že tu všichni hulí a je tu stres,že se pomalu ani nenajím! Raději toho tvýho,jak todle! Ale zase je vidět,že je to taky extrémista!!! 😒

sonulik1
2. črc 2007

ja tiez pracujem za PC 9 hodin denne

petra.v
3. črc 2007

Docela koukám kvůli čemu se dá dnes zůstat na NS.
PC by mne tedy nikdy nenapadl.Já jsem na NS z důvodu že jsem pracovala v chemickém prostředí, sice v kanceláři ale nad provozem takže veškeré výpary kolují po celém areálu firmy. Kembo já jsem doma také skoro do začátku a myslím, že je nás takových víc ale z důvodu PC by mne tedy nikdy nenapadlo že by mohl být problém. Je fakt, jak píše Marinka, že i já na koníkovi prosedím denně nějaký čas a pokud by to mělo těhotenství vadit tak opravdu vypnout PC, televizi, mobil atd atd 😀.
Já myslím, že to ničemu nevadí,ale to je věc každého z nás tudíž i lékaře a zřejmě máš hodně důsledného lékaře, ale díky určitě za něho pořád lepší než jak má Petja, nebo Sistin.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru