Neuškodí opalování ve 21. týdnu těhotenství?

janasvatuskova
8. kvě 2012

Ahojky holky 🙂 mám otazečku, nevím jestli některá z vás s tím má nějakou zkušenost, jsem ve 21 týdnu těhotenství a ráda bych vyrazila k vodě, když je tam tak krásně. Neuškodí to mému miminku?? děkuji předem za rady a vaše názory 🙂

camelinka
8. kvě 2012

@janasvatuskova ahoj, slunicko jako takovy myslim neuskodi,ale prehrivani by mohlo, a nahaty brisko by nemelo byt na slunci vubec.teda aspon tak sem to praktikovala ja 🙂

janasvatuskova
autor
8. kvě 2012

No já jsem četla, že od 12 týdne to tak nevadí, ale musí se chrani opalovacím krémem. No tak to asi vyřeším tak, že k vodě ano ale radši do stínu 🙂 na slunko až po poradě s doktorem 🙂

ebsian
8. kvě 2012

Já se ptala a bylo mi řečeno, že obličej záměrně neopalovat (mohly by se dělat fleky) a břicho jakbysmet ne. Zakrýt. To jsem v 1. trimestru. 🙂

slunecnice209
8. kvě 2012

@janasvatuskova V těhotenství to není příliš vhodné, kůže je vůči paprskům citlivější, zvyšuje se riziko přehřátí a dehydratace ...tělesná teplota je již sama o sobě v těhotenství vyšší a k přehřátí tedy dochází snadněji. Přehřátím může být ohrožen i vývoj plodu, a to zejména jeho mozku.
Vlivem změn hormonálních hladin v těhotenství dochází také snadněji ke zvýšené pigmentaci míst na těle ve srovnání s jinými....pupek, obličej ..sluncem se může ještě zvýraznit a změny můžou být trvalé.
A také vlivem slunečního záření ubývá v těle kyseliny listové, která je pro zdravý vývoj plodu důležitá 😉 .
Samo, že krátkodobý pobyt na sluníčku není zakázán, ale zbytečně se slunci nevystavovat hlavně mezi 11. - 15. hodinou kdy je sluneční svit nejsilnější.

radka_h
8. kvě 2012

Já jsem tedy většinou byla ve stínu, ale když jsem vylezla tak namazaná a s plínkou přes břuch 🙂

slundo
8. kvě 2012

Určitě se hodně mazat, hlavně bříško a pro jistotu ho nevystavovat cíleně sluníčku . S tím obličejem je to pravda, fleky se dělají 🙂 Dodržuj pitný režim, hodně s maž a buď spíš ve stínu a bude to určitě v poho 🙂

pismenka
8. kvě 2012

jsem běžně na sluníčku a když byli ty horka, tak normálně v lehátku a v plavkách, normálně jsem se mazala a žádné fleky se mi nedělají, pihy mám na oblyčeji od narození a znám maminky, které se běžně opalují. Jasně, všeho s mírou,ale jako se vším je na to jiný názor. Prostě když cítím, že toho opalování mám dost, jdu do stínu nebo si dáchnout 😀 domů.

ja.na81
8. kvě 2012

k vode klidne vyraz, rekla bych 🙂 Cilene bych se nevylozila na lehatko na slunicko (ale to ja moc nedelam ani jako netehotna), ale jit se vykoupat proc ne, vsak to neznamena, ze se budes pect na slunci v prave poledne, ze jo 🙂 V minulem tehu jsem byla take pres leto u vody, pod slunecnikem teda... ale i jako tehule si muzem leto uzit 🙂 Letos to mam v planu zrovna tak 🙂

ined77
8. kvě 2012

ahoj 🙂 ,
já v těhu na koupaliště chodila, plavala, i se maličko slunila, ale bříško vždy zakryté a nikdy ne přes pravé poledne.
takže hurá do toho 😉 .
mmch..malý je pěkný vodníček od narození 😀 .

blahova_andrea
8. kvě 2012

Já byla ve 4.m u moře, ale stále natřená, ve stínu a s kloboukem 😉

kamino
8. kvě 2012

Taky se pripojuju,hlavne mazat,ja jsem minuly vikend stravila na Lednici,snazila jsem se byt ve stinu a i tak mi vyskalaly fleky..

janasvatuskova
autor
10. kvě 2012

Přesně tak, každý na to má jiný názor 🙂 takonec jsem jela k te vode, ale stejne sluníčko nevylezlo :D a jeli jsme okolo té třetí určite bych nejela asi dopoledne kdyz je slunce nejvíc agresivní 🙂 jsem ráda že jste se takhla zapojili a vaše rady mi pomohli děkuji 🙂 já sama za sebe musím říct že jsem nikdy se slunkem nemela problem nikdy jsem se neloupala, nikdy jsem se nemazala a citlivou kuzi nemám a asi ani ted se to nezmenilo slunce mi nevadí obcas zakotvím na balkone 🙂 a posedím tam 🙂 a samozřejmě hzdycky litry vody at uz na pití, tak i na osvezení a kdyby nejaky problem tak prchám do stínu 🙂 🙂 přeji všem maminám krásný den a samozřejmě i tem nastávajcím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru