Nevadí nošení 14měsíčního batolete v těhotenství?

jge
22. kvě 2014

Dobry den,

mam dotaz ohledne noseni a delani veci v tehotenstvi. Mam doma 14 mesicni batole a jsem cerstve tehotna. Nevadi noseni a zvedani sourozence? 14 mesicni sice chodi, ale potrebuje poponest do schodu, kdyz se unavi atd.

Dekuji

spagatice
22. kvě 2014

@jge Snažím se to omezovat, ale úplně to nejde. Přeci jen do autosedačky, do vany apod. sám ještě nevleze. Při druhém těhotenství jsem otěhotněla v prosinci a první syn začal chodit až v květnu. Takže jsem ho taky musela tahat, i když byl o dost lehčí, než je teď jeho brácha. Doktorka z toho nadšená není, ale někdy to prostě jinak nejde 😔

jge
autor
22. kvě 2014

@spagatice Prave, do vany ji musim vyzvednout, do zidlicky, auta - manzel doma porad neni, aby to delal. Snazim se to omezovat, ale opravdu to nejde.....Diky 🙂

zamilovanadonej
22. kvě 2014

@jge Pokud máš běžně probíhající těhotenství tak to samozřejmě nevadí.

petule12
22. kvě 2014

@jge dcerku 2,5 jsem nosila až do porodu, vůbec nevím jak jsem to dala, protože, když jsem pak přišla z porodnice, tak mi přišla strašně těžká a velká 🙂 Každopádně pokud těhu probíhá v pohodě tak by se nemělo nic stát. Hlavně opatrně při zvedání. 😉

jge
autor
22. kvě 2014

@spagatice Prave, do vany ji musim vyzvednout, do zidlicky, auta - manzel doma porad neni, aby to delal. Snazim se to omezovat, ale opravdu to nejde.....Diky 🙂

jge
autor
22. kvě 2014

@petule12 A jak setrne zvedat? JInak mala ma nastesti kolem 9kg....

tiburcia
22. kvě 2014

@jge syn má 17 kg a zvedám ho a nosím v nosítku celé dny 😉 pokud se člověk cítí dobře a nemá zdravotní problémy nevidím v tom problém.

petule12
22. kvě 2014

@petule12 no buď jsem se snažila jí zvednou z něčeho, ze stoličky a tak, že to nebyl takový výškový rozdíl nebo pak jakoby zpevnit tělo. Malá se naštěstí už uměla i trochu odrazit, takže mi pomohla. Ale jak jsem jí pořád nosila tak mi to nepřišlo, že je nějak těžká až pak když jsem měla v ruce malé mimčo tak starší sestřička jakoby "vyrostla" 😉

petule12
22. kvě 2014

@jge příspěvek výše pro tebe 🙂

eficenka
22. kvě 2014

@jge
mám 24dnů do termínu porodu a svoji první 19ti měsíční dcerku ( 10kg) nosím neustále 🙂
pokud nemáš rizikové těhotenství, nic by vadit nemělo..
ze začátku sem ji teda nosila skoro pořád, teĎ před porodem se to snažím už omezovat - jednak přes to obr břocho to není moc pohodlné a docela se zadýchám 🙂

atinkaa
22. kvě 2014

@jge ahojki, ja som nosila de facto az do porodu, jednak mi to neprekazalo, ani babatku, jednak nebolo na vyber...takze za mna je to skor vysostne osobne a neda sa pausalizovat, mam kamaratku vyssiu mocnejsiu a nenosila - striktne deculko odmietala a nechavala na nozkach i ked sa na ruky pytalo....ak mas ohladne toho neistoty alebo bolesti, tak je opatrnost na mieste, ja som sa nad tym vobec nepozastavovala, deculko mi prislo male, boli sme stale nositkovi takze sme sa nosili a v podstate mi to moja dr ani nevytkla a videla nas a ani to neublizilo
aj po porode som nosila - niekedy i obe deculka naraz...to sa skor bali nasi, moji rodicia, ci to je az tak dobry napad, deculka su mojkadielka a jedine negativum....mam z toho kus viac vysportovane paze ala zapasnik 😅 co snad cvicenim napravim niekedy 😉

jge
autor
22. kvě 2014

@eficenka
@petule12
@tiburcia
Holky, moc dekuji, tak jste me trosku uklidnili. Ja se ji snazim zvedat s rovnymi zady. Drepnu si, capnu ji, a pak se zvednu - takze vse v nohach a minimum v brisku.

baraz
22. kvě 2014

zatím také nosím bez problémů a omezovat se mi to bohužel nedaří ..

jge
autor
22. kvě 2014

@atinkaa Diky za podporu....

andelka
22. kvě 2014

Nevadí to, tělo ti řekne.
Otěhotněla jsem ve stejné době, malý začal chodit v 15,5měs. Do roka a půl jsem ho nosila i v nosítku, pak mi začalo vadit bříško.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru