Očkování proti neštovicím. Vadí kydž sem těhotná?

bramburka
23. říj 2009

Ahoj, zajímal by mě váš názor na očkování proti neštovicím, planým. Nějak jsem nedala priorix tetra a ted bych tedy dala ty plane neštovice samotné. čeká nás ještě 2. davka priorixu - obyč, tak ani nevim, ted uz nejde dát tetra, že?

čekám 2. mimi a fakt nechci, aby malá přitáhla domů neštovice a já byla měsíc zavřená doma (14 dní s jedním, pak 14 dní s druhým) a navíc se prudila, že vnoci nespí, že se drbou, že pláčou, že je to svědí a to nemluvím o dalších komplikacích (např. zánět mozku), co z toho vzniká. Myslím, že těch 1500,- kč stojí za to. Ale zajímá mě, jestli nevadí, že jsem těhotná a malá bdue očkovaná, i když jsem neštovice měla.

Díky.

erikasadek
26. říj 2009

soanpe asi tak.. 😉

sheherazada
26. říj 2009

holky co byste dělaly na mém místě. Mám rok a půl starou holčičku (tu nehodlám očkovat) a na jaře se chystáme na druhé dítko. problém je v tom, že já nikdy plané neštovice neměla a očkovaná taky nejsem. Mám strach, že Verča ve třech letech přitáhe neštovice ze školky nebo prostě od dětí a já to chytnu a mám z toho vcelku strach. Daly by jste se očkovat nebo ne?

aponchie
26. říj 2009

jeje ja teda pokud nemusim neockuju a dobrovolne bych nesla na nic ani na pneumo na nic maximalne na zloutenku,ale kdo vi jestli 😝

radka.m.
26. říj 2009

soanpe-přesně tak,nějak nechápu,že tohle některé maminy nějak nechápou,přitom stačí trocha informovanosti a trochu nad tím zapřemýšlet 😉 sheherazada-předpokládám,že když začnete snažilkovat,tak malá ještě nebude ve školce,tudíž v kolektivu,to se přece jenom dá lehčeji uhlídat 🙂

soanpe
26. říj 2009

tak to je super.nejsem debil 😀 jen se to zbytečně moc řeší 😉

petot
26. říj 2009

soanpe: Proti pravým kiahňam sa prestalo očkovať preto, lebo vakcína spôsobovala viac úmrtí než ochorenie samotné.

Proti ovčím kiahňam sa začalo očkovať preto, lebo... marketing je mocná vec. 😉

sheherazada
26. říj 2009

radka, to sice v kolektivu nebude, ale mám strach až do tý školky vleze, že to lapnu od ní a bude to mýt zlej průběh, ale na druhou stranu sem taky proti očkování a navíc se bojím, že když se dám očkovat, že budu mít nějaký bouřlivý vedlejší účinky. prostě mám pocit, že at to udělám tak či onak, bude to špatně

soanpe
26. říj 2009

no petot
s pravými neštovicemi to vidím tak,že v civilizovaných zemích se díky očkování už vybily,tak není potřeba očkovat.
v druhým případě souhlasím a je mi líto dětí, co mají maminky,které slepě naslouchají lékařům,jako kdyby byli nadlidi 😔 😢

soanpe
26. říj 2009

a třeba těch komplikací bylo hodně kvůli tomu,že očkovaný nebyl úplně zdravý a to očkování ho totál dobilo 😔

dvojka
27. říj 2009

soanpe-klídek,co tím chceš jako říct 😠 je mi líto dětí, co mají maminky,které slepě naslouchají lékařům,jako kdyby byli nadlidi

erikasadek
27. říj 2009

dvojka, za seba mozem povedat ano,je mi luto ze som slepo verila a teraz na to moj syn doplatil..
ano ,.. 😉

al eto uz je ina tema

dvojka
27. říj 2009

erikasadea to jo,to chápu,ale dá se to vysvětlit i jinak,třeba jako to napsala radka.m

dvojka
27. říj 2009

odeslalo mi to dřív než jsem chtěla,jen jsem chtěla napsat,že když si pak přečte člověk příspěvek od soanpe,tak si musí připadat(a já si tak ted připadám)jak totální pitomec 😒

atrami
27. říj 2009

sheherazada,
moje deti dostali ovčie kiahne=neštovice, keď som bola v 6. mesiaci. Musela som si z karty zisťovať, či som ich ako dieťa mala-moja mama si to nepamätala 😠 Našťastie som ich už mala. Ale ten strach, či áno alebo nie bol hrozný.
Som proti očkovaniu- myslím nejaké navyše. Najmenšieho syna dám zaočkovať, ak ich neprekoná v predškolskom veku.
Takže na Tvojm mieste by som sa dala zaočkovať. Neviem, či je očkovanie limitované vekom.

erikasadek
27. říj 2009

nepripadaj si ako pitomec to nie..
ale je pravda ze ked sa zacnes trocha viac zaujimat tema ockovanie a cely okolo tak budes prekvapena, nad mnohymi vecami.. a nastane sok.. co vsetko sa moze stat..

teda tyym chcem povedat ze ockovanie ma mnoho vyhod ale , ma aj tu temnu stranku o ktorej sa velmi napriklad v slovenskych a ceskych koncinach tazko rozprava...

ovel a, lahsie sa roprava o tom vonku a mas pristup urcite k uplne inym informaciam..
osobne ja som vysla s ocarovania ockovania, neskoro..

chcem vas este poprosit nechytajme sa za slovicka ono niekedy sa inak clovek vyjadry slovne a inak pisomne 😉

paolin
27. říj 2009

já jsem o tom teda dost přemýšlela. mít holky, tak do očkování jdu. ale kluky chci nechat neštovicemi projít - už kvůli případné neplodnosti. co se týče dalších očkování, tak jsem jednoznačně nechala Vikyho na žloutenku a malýho nechám taky a dostane pneumokoka. jestli někdo očkuje děti horem-dolem bych rozhodně nechala na rozhodnutí každého. ke všemu dnes jsou informace dost mlžené, kdo se v tom má pořádně vyznat.

monik76
27. říj 2009

seherezada, ja je taky jako decko nemela, a kdyz malej zacal chodit do skolky mela jsem strach ze je dotahne, pak jsem otehotnela a doktor mi zjistoval protilatky proti nesotvicim ty uz jsem si za tu dobu zrejme vytvorila, pred prazdninama vypukla ve skolce epidemie nestovic tak jsem zajasala ze to odlezime vseci tri a ono nic asi 5 deti je nedostalo a my mezi nima takze ted resim jestli se mam nechat naockovat nebo ne ale moje mudr rika ze to mam nechat na prirode, coz me trochu pobavila, nicmene nekdo je nemusi mit za cely zivot tak uvidime

monik76
27. říj 2009

jinak deti bych ockovat proti nestovicim rozhodne nedala mame jen to povinne a to myslim bohate staci mimochodem jeste k tem nestovicim v dospelosti svagr je prodelal ve 30 letech se super prubehem sice byl obsypanej od hlavy az k pate ale bez teplot myslim si ze je to hodne o tom jakou ten dotycny ma imunitu

lenkavano
27. říj 2009

mě dcera onemocněla při neštoviích zánětem mozku.nikomu bych to nepřála zažít.

soanpe
27. říj 2009

dvojka,klídek 😉
nebud vztahovačná.myslela jsem maminky, co nesbírají informace a jediný co vědí,je to co se dozvědí v ordinaci.takže se nečil 😀

vroni
27. říj 2009

Ja tomu nejako nerozumiem: to chcú vaše deti otehotnieť či ako? Asi nie, však? Tak sa dajte zaočkovať VY, ste dospelé, svojprávne a vaša imunita sa rozhodne lepšie vysporiada s vakcínou ako imunita vášho dieťaťa. Vašemu dieťaťu kiahne na 99,9% neublížia, prečo má teda do tela svinstvo z vakcíny dostať ono namiesto Vás?

draga
27. říj 2009

no pak tu je ještě jedna věc... doktorka dětská mi říkala, že její syn neměl neštovice, a už je mu 17, tak se rozhodla ho naočkovat, ale protože to je doktorka, tak mu nejdřív nechala udělat test na protilátky, který se běžně nedělá, je dost drahý a světe div se, syn měl protilátky...tak se smála a říkala, že měl asi někdy nějakýho beďara, kterýho si nevšimla a byly to neštovice, takže holky, který si myslíte, že jste neštovice neměly, třeba jste je měly 😀

erikasadek
27. říj 2009

draga drahy nie, je tu stoji , 40 euro. 😀

ale viem co chces povedat radsej neockovat pockat alebo striehnut na deti v parkoch ako to robim aj ja. 😀 ci nahodou nie su nosicmi.. 😀 a strkam syna. ale ako naschval uz dvakrat a nedostal..

takze pointa, pockat a neskkor ak stale nc dat test.. ci nahodou uz nie su protilatky. 😉
aj tak sa da... 😉

samozrejme, priaznivcov sportu ockovania velam vela zdravicka.. a ockujte.. 😉

draga
27. říj 2009

erika mě tohle řekla doktorka, že ty testy nedělají všem...že je to drahý, já nepátrala, kolik stojí a klidně bych si ho zaplatila radši než očkovat...malej začal chodit do jeslí tak taky budeme odchytávat 😀

erikasadek
27. říj 2009

no ja viem ze u nas je to problematicke. ja to viem mne ho robili v fr ked osm bola tehotna a bola som vstyku s dietaom na ,kiahne a rubeolu.. 😉
akedze tu s aplati hned , tak viem cenu. a myslim si ze unas asi take drahe to nebude.. 😉

draga
27. říj 2009

no ale 40 euro to ještě není tak strašná částka 😎 to bych dala dokupy 😀 jé a koukám ty jsi ještě navíc snažilka...tak hodně štěstí 😎

karolinkafe
27. říj 2009

baby a odkedy ste sa zacali snazit odchytavat ? 😀 😀 😀 Ja viem ze pre nas je to este velmi skoro, ale to len aby som bola v obraze 😅

erikasadek
27. říj 2009

karol od roka urite , najlespie je tak ked maju okomo tych 2 rokov.. vtedy ma to mierny priebeha aked das aj vel vitaminu C tak to ma aj mierny priebeh, teda vela pomoze. 😉

pred 6 mesiacmi nie, to je dosta , nebezpecne.. teda dovtedy su protilatky.. 😉

draga dakujem. 😉

draga
27. říj 2009

karol já odchytávám tak nějak od teď, předtím nikde neštovice nebyly teď se rozhlížím a vyhlížím a taky zatím nikde nic...asi jsou všechny děti naočkovaný a nebudeme mít kde pochytit... 😎

erikasadek
27. říj 2009

draga pod tu, do pariza, tu ich je vzdy .. 😀 mas tu vsetko an vyber, aj osypky.. 😉 vyber je velky.. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru