Očkování proti neštovicím. Vadí kydž sem těhotná?

bramburka
23. říj 2009

Ahoj, zajímal by mě váš názor na očkování proti neštovicím, planým. Nějak jsem nedala priorix tetra a ted bych tedy dala ty plane neštovice samotné. čeká nás ještě 2. davka priorixu - obyč, tak ani nevim, ted uz nejde dát tetra, že?

čekám 2. mimi a fakt nechci, aby malá přitáhla domů neštovice a já byla měsíc zavřená doma (14 dní s jedním, pak 14 dní s druhým) a navíc se prudila, že vnoci nespí, že se drbou, že pláčou, že je to svědí a to nemluvím o dalších komplikacích (např. zánět mozku), co z toho vzniká. Myslím, že těch 1500,- kč stojí za to. Ale zajímá mě, jestli nevadí, že jsem těhotná a malá bdue očkovaná, i když jsem neštovice měla.

Díky.

roasha
23. říj 2009

bramburka,treba trosku pohladat,uz tu je niekde takato tema,mozno len na mk.sk

draga
23. říj 2009

bramburka zkus si taky pročít negativa pro očkování 🙂 já teda bych neočkovala, neštovice nikoho nezabijou...ale rozhodnutí je stejně jen a jen na tobě jako na mamince 😉

murcos
23. říj 2009

nestovice su kiahne? neviem, ale ked to takto pojde dalej, tak zachvilu ponukne trh ockovanie aj proti nadche.....

blovitc120
23. říj 2009

Murcos áno, kiahne. A ver tomu, že sa nájde kopa ľudí, ktorí by aj proti nádche dali zaočkovať, potom už naozaj ostáva len proti hlúposti...

dali4
23. říj 2009

Ahojte... očkovania ničia imunitu od základu. Ja bysom tiež neočkovala. Stačí, že do detí napchajú tie svinstvá ako povinné očkovanie ☹ ...

dali4
23. říj 2009

Neštovice, kiahne sú nebezpečné len pre dospelých, ktorý ich nemali.

radka.m.
23. říj 2009

rozhodně bych nedala!!!!!zničíš imunitu daleko víc očkováním,než tím,že budeš zavřená tři týdny s prckem doma!vzhledem k tomu,že se na neštovice neumírá,tak rozhodně ne,přesně,jak píšou holky,za chvíli už bude očkování jenom proti blbosti

aponchie
23. říj 2009

neockovala bych..me starsi pritahla domu nestovice ze skolky a M se akorat narodila mela cca mesic a nedostala to ..ochrana v mlece pri kojeni protilatky..lepsi si to prodelat v mladi nez v dospelosti ne?

kacenqa
23. říj 2009

ja som nedala a ani nedam. navyse, to ockovanie ti nesposobi to, ze dieta kiahne/nestovice nedostane, iba to u ockovaneho dietata bude mat slabsi priebeh.

podla mna je celkom dobre, ak si deti niektore choroby odskacu, navyse takemu 3rocnemu uz lahsie vysvetlis, ze sa nesmie skrabat...

artuse
23. říj 2009

bramburko, já bych taky teď neštovice neočkovala, kdyžtak až v pubertě, pokud dítě neprodělá v dětství, protože v dospělosti by neštovice mohly mít horší průběh...navíc ta vakcína ti nezaručí 100% imunitu proti neštovicím, kdežto prodělané neštovice jo, a každá vakcína je zátěží pro organismus jak už tu bylo řečeno, povinných očkování je dost...

saska.t
23. říj 2009

neockovala by som dokonca lekar tu v nemecku mi povedal ze toto urcite neockovat, je to detska choroba ktorou sme vsetci presli a zijeme, okrem toho detske choroby buduju imunitu a tvoria protilatky proti dalsiemu nakazeniu, ockovanim ju iba oddialis do dospelackeho veku co je omnoho nebezpecnejsie 😠

paolin
24. říj 2009

neštovice jsem klukům taky neočkovala. jak píše artuše - pokud je do puberty nedostanou, pak naočkujeme. teď mi stejně nikdo nezaručí, že bude vakcína 100% působit a hlavně jak dlouho bude působit. dlouho jsem přemýšlela...dle Mudr. je velká výhoda očkování v tom, že se eleminuje možnost pásového oparu. no, mít holčičku, asi jí vakcínu pořídím. ale kluky chci nechat neštovicemi projít. snad to bude v klidu 😉

dvojka
24. říj 2009

saska.t -mě doktorka řekla,že jakmile nechám naočkovat proti neštovicím,tak už nikdy v životě nedostane,to jest ani v dospělosti.Já jsem teda naočkovat nechala tu starší a tu mladší nechám v 15 měsících taky 🙂

radka.m.
24. říj 2009

saska-tvá doktorka nemá zřejmě dostačující informace,imunita získaná očkováním trvá 6-10roků,tedy pokud necháš naočkovat malé dítě,tak pak může neštovice chytnout právě v pubertě,nebo v dospělosti a to je daleko nebezpečnější,než když je překoná zdravé dítě v ranném věku,jinak vakcíny proti neštovicím nejsou ani stoprocentní,a dalším výrazným tahákem je názor,že po očkování nemůže chytit pásový opar,což taky není pravda-pásový opar se může chytit hned po očkování právě jako nežádoucí účinek,ale i klidně za pár roků po očkování,pokud je dítě zdravé,tak se od imunologů doporučuje,aby si děti toutto dětskou nemocí prošly

dvojka
24. říj 2009

radka-nesměřovala tva odpověd spíše na mě? 😀

radka.m.
24. říj 2009

jéjda,dvojka máš pravdu,omlouvám se 😀 😀

dvojka
24. říj 2009

no uvidíme,ted už s tím nic nenadělám že jo.Já jsem měla neštovice jako malá a pásový opar jsem měla už dvakrát v dospělosti.
Jak probíhaly neštovice si nepamatuju,ale pásový opar byl bolestnou zkouškou 😝 😔

paolin
24. říj 2009

Radko, vidíš. v tom aby se pes vyznal 😀 ještě jsem slyšela, že ta vakcína působí i na klasické opary. jinak já měla neštovice dost brutální asi ve 13. a pásový opar zase v poho tak v 15. ten byl z přetížení.

dvojka
24. říj 2009

Tak já jsem našla na netu tohle,tady jasně stojí že očkovánínechrání před pásovým oparem.A taky jinde jsem se dočetla,že tímhle onemocněním si projdou děti ve věku od 3-10 let a že pak už jen velmi zřídka,že tělo si tvoří samo protilátky,tak budu doufat,že se nám v životě nadobro vyhnou.
Tady ten článek:
Plané neštovice můžeme prodělat pouze jedenkrát za svůj život, při tomto onemocnění se však mohou objevit nejrůznější velmi závažné komplikace - nejčastěji sekundární infekce. Pacient tak může dostat varicelovou pneumonii, meningo-encefalitidu, nebo také zánět jater. Proto je zde účinná prevence - očkování proti planým neštovicím.

Očkování proti neštovicím se provádí oslabenou živou vakcínou. Očkování se podává injekčně - do paže. Očkování se provádí ve dvou dávkách. Časový odstup mezi oběma dávkami je nejméně šest týdnů. Očkování se týká pouze planých neštovic - nechrání nás tak například proti pásovému oparu. Očkování proti planým neštovicím není vhodné pro těhotné ženy a jedince s oslabeným imunitním systémem. Po očkování se na kůži může objevit několik málo planých neštoviček (zpravidla do deseti).

bramburka
autor
26. říj 2009

Ahoj holky, no já se bojím těch komplikací, docela se to ted na mě sype, sousedka s tím zánětem mozku, dost těžké imunitní poškození, např. kamarádce (její holce) se strašným způsobem rozjel atopický ekzém, dokázáno, že komplikace při planých neštovicích. No asi dám očkovat, ale počkáme po novém roce. Dostala jsem na to peníze od tchýně. Je to jasné, že očkování oslabuje, ale ta nemoc samotná oslabí tělo mnohem víc a je jasné, že tu nemoc dřív nebo později dostane, přijde mi rozumější naordinovat ji tu dávku v menším množství v klidu než kdyby je chytla spolu s angínou a pak se potýkala s několikaměsíčními komplikacemi. tO je asi tak muj nazor.

erikasadek
26. říj 2009

teda vrham vam do temy , chce len povedat ze poznam niekoho ktoiry mal , kiahne 2 krat. je to zriuedkave ale stava sa

a taktiez po ockovani s amoze stat ze imunita je slabsi a a napriek tomu ich dostane aj po druhykrat..

mimochodom moj syn je ockovany uz 3 rok.; a teraz to lutujem..
druheho som uz nedala.. 😉

dvojka
26. říj 2009

bramburka-ono má vše své pro a proti 😒 .My jsme třeba nechali naočkovat,minulý měsíc a na druhou vakcinu jdeme začátkem prosince.
Holky mi tady nasadily celkem brouka do hlavy 😔 😕 .
Kristýnka je celkem často nemocná,doktorka o tom koneckonců často ví,přesto mi očkování nerozmluvila.A jestli teda vakcina oslabí imunitu ještě víc,tak to potom potěš 😒 .
Jenže,když si vezmu jak se Kika dokáže škrábat když má třeba jen štípanec od komára(a nevěřim že jí to až tak svědí,to už je blbej zvyk),posledně měla díru v zádech jako by jsme jí pápili cigaretami a on jí štípl jen komár,tak si říkám,bůh ví co by si zavlekla do těla kdyby si škrabala pupínky a jestli vakcina má účinnost cca 10 let,tak nezbývá nechat jí pak očkovat zase,ale kdo ví co bude za 10 let 😒 🤐

petot
26. říj 2009

Ja by som to nedal, vakcína môže mať aj ťažké následky, zriedkavo aj smrteľné. Nikde nie je napísané, že deti tie kiahne dostanú, keď už, tak majú aspoň imunitu zvyčajne na celý život (čo u vakcíny neplatí). Keď ich zaočkujete, tak im ten vírus dávate živý rovno do tela, a možno aj s nejakou nechcenou bunkou potrateného bábätka, na ktorých sa tieto vakcíny zvyknú pestovať.

Kiahne sú síce nepríjemné, my sme mali toto leto, ale pri ráznych pravidelných dávkach vitamínu C to nemusí trvať 3 týždne, dokonca ani týždeň. Vitamín C môže pomôcť aj u dospelých, ako prevencia komplikácií, zmierňovač a skracovač ochorenia. Funguje aj pri pásovom opare. Viac info napr. tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

dvojka
26. říj 2009

petot-no tys mi tady chyběl 😀 😝 😀

radka.m.
26. říj 2009

bramburka-nemáš pravdu v tom,že samotná nemoc oslabí tělo více než očkování,to nemáš nikdy jistotu a hlavně,očkování proti neštovicím je živá vakcína,jestli ti to něco říká,tím to nemyslím ve zlém,ale jenom kvůli tomu,že dostanu peníze na něco,tak nebudu dávat očkovat své děti,když o tom nejspíše moc nevím,nejdříve bych si spíše zjistila více z odborných článků a pak se rozhodla,je spousta matek,co podlehnou bud hrůzostrašným reklamám,nebo pediatrům,kteří samozřejmě musí obhajovat firmy,které vyrábějí vakcíny,aby se nadále trh hýbal 😠

dvojka
26. říj 2009

tak brouk roste čím dál víc 😝 asi zrušim druhou vakcinaci 🙂 ,jenže vim,že mi to doktorka rozmluví

radka.m.
26. říj 2009

dvojka-nenech se zviklat ani od doktorky,ale ani tady od nás,jestli ti můžu doporučit,v témě -odmítnutí očkování,tady ve volné diskuzi najdeš plno zajímavých názorů a odkazů,který stojí za to,si přečíst a hlouběji se zamyslet,pak budeš mít třeba jasněji 😉

soanpe
26. říj 2009

asi jsem blbá nebo nechápající nebo fakt se nevyzná 😅 😕
ale očkuje se proti PLANÝM nebo PRAVÝM neštovicím 😅
jako proti pravým nemám námitek k očkování, ale plané bych nechala v klidu proběhnout

fakt jsem z debaty zmatená a to mě děsí 😀 😝

radka.m.
26. říj 2009

soanpe-jasně,že to očkování je proti planým,pravé už teoreticky neexistují,vymizely a plané teda zrovna rizikové nejsou,takže jenom kvůli tomu,že to svědí,tak přece nenechám očkovat,ne 😉 😉

soanpe
26. říj 2009

radka,no proto jsme z toho zmatená 😕
já si myslím,že prodělat neštovice není životu nebezpečné (ted použiju formuli,kterou nesnáším 😝 ) my jsme je taky měli a žijeme 😉
když je malá nedostane v dětství,tak je dostane v dospělosti,protože vakcina není celoživotní. je to tak?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru