Od kdy nemá nosit těhotná těžké věci?

terinkaa
14. lis 2008

Ahoj, zajímalo by mě jak to s tím je.Mám zaměstnání ve kterém aspoň jednou za den musím zvednout kanystr vážící 10kg.(má 10litrů) V práci bych ale zatím nechtěla nic o mém těhotenství říkat,spíš až tak ve 3. měsíci.Co si o tom myslíte vy?

ronie
14. lis 2008

to máš těžký já od začátku tahám 13kilovýho synka a to rozhodně častěji jak jednou denně 😀 😉 Pokud nebudeš mít žádné problémy tak bych to neřešila a klidně nosila-zvedat ale z podřepu ne s ohnutými zády a pokud je možnost že někdo půjde zrovna kolem, tak mu říct, že tě bolej záda a jesi může pomoct 😉 🙂

dendisa
14. lis 2008

řekla bych, že při prvním děcku od začátku nic nad pět kilo a při druhém už Ti nic jiného nezbývá, páč musíš tahat to první 😀

bobas
14. lis 2008

Ahojky tak ja v praci tahala bezne 15kg pytle a kdyz je na to telo naucene tak je to snad dobry. Ale kdyz jsem zjistila ze jsem tehu tak jsem si vzdy nasla nejakou dobrou dusicku at uz to byl zakaznik nebo kolegyne a rekla jestli by to nevzali ze mam asi nejake strevni potize 😀 Nechtela jsem taky rikat ze jsem tehu. 😉

andreahrbacova
14. lis 2008

nad tímto problémem jsem taky dlouho uvažovala,kolik je třeba tahat,aby to mimi neuškodila,ale ten názor do pěti kg jsem slyšela několikrát.tak se snažím to dodržovat.A hold při tom druhém,to už je těžší když musíš zvedat svoji lásenku.

berunka
14. lis 2008

ono hodne zalezi na diagnoze.kdyz mas problemy tak proste nic tahat nesmis,uz kvuli mimiskovi.ja ze zacatku mela hematom na deloze takze jsem fakt zvedala min. veci a ted od 27tt mi hrozi predcasny porod kvuli zkracovani cipku a to nesmim ani veset pradlo jinak by si me nechali v nemocnici.takze nedelam vubec nic ☹

andreasek82
14. lis 2008

holky, radeji bych nic netahala, ani kdyz bych byla bez problemu..
co kdyz najednou bude pozde.. myslim do peti kilo je to v poradku.. 🙂

andreahrbacova
14. lis 2008

já se snažím tahat věcio fakt minimálně,už jenom když peru,tak poprosímpřítele ať mi to prádlo přenese k sušáku a já ho tam pak už pověsím.Horší je když je ta ženská na vše sama,to hold ty věci musí dělat.

ronie
14. lis 2008

jé holky dyž je všechno v pohodě a cítíte se fajn, tak přeci nejsme z cukru, já se teda nešetřila ani při prvním těhu..neměl mě kdo pomoct, manžel je nonstop v práci..nicméně ženská se musí cítit v pohodě a jakmile má pocit, že to není nejlepší, tak si lehnout už nic netahat, ale zase to takhle přehánět 😉 🙂 Samozřejmě fyzicky náročná práce, stát celej den na nohou, tahat celej den těžký věci je blbost, ael normálně fungovat by se mělo, aby se z toho zase člověk nezvencnul 😀 😝

berunka
14. lis 2008

me treba uklid a pradlo resi mamka.protoze ja to fakt delat nesmimtakze max. nandam pradlo do pracky,ale prasek uz tam da manza a taky pradlo vynda a povesi.ono nejde jen o to tahani,ale i opakovane ohybani.to hodne zatezuje brisko.

ronie
14. lis 2008

berunko ale to je jasné, kdy máš problémy, ale terinka zatim žádné nemá a kanystr s 10kg zvedá jednou za den 😉 Kdybych měla rizikový holt bych musela většinu věcí řešit paní na úklid atd, ale o dítě bych se stejnak musela starat i přes riziko, všechno jde zjednodušit, například mytí rukou sem Oliho naučila u vany,takže ho nemusím zvedatat, ale většina věcí stále zátěží je-do postýlky, do židličky, obouvání atd, prostě nevynula bych se tomu,t ak sem moc ráda, že je u mě vše v pohodě. Ať ti to těhu ještě těch pár týdnů vydrží a pořádně holčičku dopečeš 😉 🙂

terinkaa
autor
14. lis 2008

Já ještě ani na stopro těhotná nejsem spíš tak 50 na 50.S přítelem se snažíme 3. měsíc a už mám 9 dnů spoždění.Test jsem si dělala 3.a 6. den spoždění,ale byl negativní:( Tak další udělám zítra ráno.Horší je že jediný z příznaků mám tak akorát tlak a píchání v bříšku.Ale to může být i před MS.Teď už spíš jen píchaní u pupíku.
Ale díky za odpovědi.Budu se snažit tomu vyhýbat,ale vymlouvat se každý den že je mi špatně nebo mě bolej záda je blbost🙂

berunka
14. lis 2008

no pichani v brise neni klasicky priznak tehotenstvi,to spis vypada na MS.
ronie: ja i kdybych na riziku nebyla 10kg bych rozhodne denne netahala. sice ze zacatku mit problemy nemusis,ale po case se muze neco projevit a bude pozde... 😒

ronie
14. lis 2008

berunko tak pak jedině jít do druhého těhu až bude to první odrostlý 😀 😉

pajmis
14. lis 2008

Já nosím ještě ted "občas" naše dva pejsky... jeden má 15kg a druhý 10kg (nosím ale každého zvlášt 😅 )... už je to pro mě problém, takže už to omezuju, ale srdce by mi nedalo se s nima nepomazlit a neponosit je 🙂 Ale ted si je brávám spíš na klín v sedě, ale pěkně mi u toho tvrdne břicho, tak se to snažím omezovat na minimum... ale myslím, že mi to žádné problémy neudělalao... snad... 😕 😉 🙂

geminis
14. lis 2008

Holky, já netahala od začátku lautr nic, ale taky jsem byla na riziku doma! 🙂
Tak pohodové těhu všem!!

berunka
14. lis 2008

tak ja bych stejne chtela druhe az male bude tak 2,5 roku a to uz se da zvladnout a nemusi se porad dite nosit.
holt kdyz se neda nic delat musi pomoct treba babicky nebo kamaradky.ono kdyz vam doktorka dlouho hrozi ze porodite predcasne udelate pro to maximum.

mamina
15. lis 2008

Těžké věci bys neměla nosit od početí:hrozí riziko potratu,až po porod:hrozí riziko předčasného porodu.Za těžké věci se počítá cokoliv vážící víc jak 5 kilo.Takže být tebou,řeknu to v práci okamžitě.Neříkám,že musíš kvůli tomu na rizikový,ale stačí,aby ti s tím v práci někdo pomohl,abys to nemusela zvedat sama.Když říkáš,že to je jen jednou za den,neměl by to být takový problém..
Jo,kvůli těhotenství tě vyhodit nesměj,naopak jsou povinni ze zákona převést tě na jednodušší práci za stejný plat a navíc tě musej i uvolňovat z práce,když půjdeš do poradny.Takže se neboj a určitě to nahlaš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru