Od kdy se musí v těhotenství spát na zádech nebo boku?

evina89
26. dub 2016

Děvčata, od kdy se musí spát na zádech nebo na boku? Pořád spím na břiše a moc si teda nedokážu představit, že bych spala jinak :-/ 😀

mikilenka
26. dub 2016

Ahoj, já jsem taky dlouho spala na břiše. Ono Ti to potom nedá a sama si lehneš na bok, jak miminko poroste. Zatím si to užívej, dlouho si na břicho nelehneš 🙂

drakenn
26. dub 2016

Já spala celou dobu těhotenství na břiše. Dodnes to sama nechápu, jak jsem mohla spát na tak obr balóně. Asi síla zvyku. Děti zdravé

domca89
26. dub 2016

Já spala s prvním asi do 20tt na břiše, ačkoliv jsem měla jednu nohu pokrčenou a vysunutou dopředu a tím jsem zátěži na bříško odlehčovala. Teď s druhým uvidíme, zatím tenhle styl spaní funguje, ale kolikrát se ráno vzbudím a bolí mě lehce břicho. Asi budu muset brzo na bok, či záda.

evina89
autor
26. dub 2016

Tak vidím, že to má každá jinak 🙂 Uvidíme, jak to půjde 🙂

martiniquest
26. dub 2016

Tělo ti samo řekne, kdy už to nepůjde - bude tě tlačit břicho.

misha83
26. dub 2016

@evina89 u prvniho jsem spala castecne na brise az do porodu. Tzv. na supermana 🙂. Jen jsem mela rano sisaty bricho, maly se posunul na bok 🙂. Lezet na zadech pro me bylo neprijemne a i kdyz jsem se snazila usinat na boku, stejne jsem se ve spanku pretocila. A ted spim na brichu taky.

evina89
autor
26. dub 2016

Já právě někde četla, že to neni dobrý, ale koukam, že to psal zase nějaký moudrý člověk. Možná chlap 😀

misha83
26. dub 2016

@evina89 no a na zadech taky ne, protoze pak tlaci miminko na tvoje organy, taky nezvedat ruce, aby se nanatahla pupecni snura atd. Nejlepsi je nedelat nic 😃😃😃. To si delam legraci. Spi, jak ti je pohodlne

asa2
26. dub 2016

Já si taky neuměla představit usnout jinak než na břichu. Ale ani nevím kdy se to stalo a ležím na boku. Ještě teda bříško nemám moc velké, ale už to jde nějak samo, že usnu i se probudím na boku 🙂

rousse
26. dub 2016

@misha83 no jasně - plno pověr, ale třeba zrovna na těch zádech hrozí "syndrom dolní duté žíly" - taky jsem z toho měla prču a pak mě museli kříšit ve cvičení pro těhule, když jsem ležela na zádech🙂

@evina89 Záda v pozdějších týdnech vynechat, na boku nejlépe prý na levém, to netuším proč, ale slýchala jsem to ze všech stran.

baysha
26. dub 2016

@rousse Ten levý bok je proto, že právě zmíněná dolní dutá žíla je vpravo. Ale u ležení úplně na boku je to jedno, tam děloha na dolní dutou žílu tlačit nemůže. To doporučení ležení na levém boku se týká hlavně polohy "napůl na zádech, napůl na boku" - tj. s jednou půlkou zadku podloženou polštářem.

misha83
26. dub 2016

@rousse jj, ty zada opravdu vadi, mne zo tedy bylo i hodne neprijemne, vaha miminka me fakt dost tlacila na organy.

ivetka7686
26. dub 2016

@baysha Na levem boku se doporucuje kvuli vetsimu okysliceni miminka 😊

baysha
26. dub 2016

@ivetka7686 Však právě. Když se stlačí dolní dutá žíla, krev nemůže proudit. Ale jak píšu výš, u ležení úplně na boku je naprosto jedno, který bok to je.

ivetka7686
26. dub 2016

@baysha jj Na boku je to jedno 😊

bubinko1506
29. dub 2016

mne spanie na bruchu vadilo od nejakeho 7tt. teraz som v 16tt a uz asi 2 tyzdne mozem spat iba na lavom alebo na pravom boku. na chrbate sa mi zle, mam potom pocit, ze mam velmi napnute brucho

janawei
5. kvě 2016

Na bříše jsem spala i ve 3. trimestru. Když mi to začalo být nepříjemné, začala jsem lehat na bok. Na zádech mi to nedělalo, ani nevím proč, dobře. A vlastně mě nenapadlo nad tím ani nijak přemýšlet, myslím, že ve spoustě věcí jednáme tak nějak pocitově správně.

lichtakova
5. kvě 2016

Neres to,telo si s tim poradi 😉

lusesita25
5. kvě 2016

Ja spala do 6 mesice na brise, jinak sem usnout neumela. Ted lezim na boku nebo zadech a sem tuha do 5 minut.

evina89
autor
5. kvě 2016

@lusesita25 Já taky jinak neusnu 🙂 Ale ráno se probouzím na zádech. Hrozně mi bolí prsa, nedá se to vydržet, snad to brzy přestane 😒

nazka
5. kvě 2016

spím pořád na břiše a doufám, že mi to ještě nějakou dobu vydrží... jinak spát neumím vůbec 😀

maminkaveronika
25. kvě 2016

Já jsem v 5. měsíci těhotenství a spím více na boku, na zádech mě pálí žáha....to je taky velmi příjemná záležitost 😕 😖 😀 ...a na bříšku se někdy probudím, ale vůbec nechápu, jak jsem se na něj dostala.
Přeci jenom už je kulaťoučké a pak mě ráno dost bolí, ale miminko je v pořádku.
Spěte tak, jak je vám to příjemné a pohodlné 😉 😵 🙂

nelam
25. kvě 2016

Na brise uz nemuzu,na zadech me oriserne boli vpravo pod zebrem,na boku si prilehavam prsa a jsem jak neomezeny mlecny bar... Nevyberete si 😀

andreaandrejka
25. kvě 2016

Nic nemusíš, záleží na tvé spokojenosti 🙂 Já jsem spala na břiše asi do 2.měsíce, pak už mi to bylo nepřijemné. Spím na boku a usínám na zádech 🙂

zuzajda20
25. kvě 2016

Já spala až do 9 měsíce na zádech, vždy jsem si lehla na bok, ale pokaždé jsem se přetočila a ráno se tak probrala a vůbec mi to nevadilo, myslím, že si tělo samo řekne, jak se mu dobře leží.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru