Odkedy používať tehotenský pás v aute?

evaviki
9. črc 2008

Ahojky,
neviete mi niekto poradit, odkedy sa ma v tehotenstve pouzivat tehotensky pas?
Dakujem
Eva

bzucinka
11. zář 2008

Ja som kdesi citala, ze treba dat sedadlo co najdalej do zadu, vypnut airbag, a dat pod brusko pas klasicky. Odporucalo sa v tom clanku byt priputana stale. Vraj je väcsie riziko ak si nepriputana. Tusim tam pisalo nieco v tom zmysle: " ... najviac umrti plodu je z dovodu umrtia matky ... " ☹

vrana
11. zář 2008

Ahoj, ten pás be safe určitě doporučuju, používala jsem ho cca od konce 3. měs. , prostě když jsem cítila, že mi na břiše klasický pás vadí. S těmi zarážkami tedy nevím, obecně mi nepřijde dobré řešení, aby měl pás větší vůli, přeci jen je tam kvůli bezpečnosti, takže musí být na tělo, ale nesmí akorát pevně svírat bříško, což zajistí ten těhu. A airbag bych tedy určitě nevypínala...

Na sehnání pásu, zkuste když tak nějaký bazar nebo mimibazar. Sama jsem ho koupila z druhé ruky za cca 500, a byl naprosto v pořádku.
Zkuste třeba tyto:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15812163&tab=5
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15782480&tab=5
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14835826&tab=7
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=6973890&tab=9

ava
12. zář 2008

holky, díky za rady a vysvětlení, určitě si ho pořídím, kdybyste ho některá prodávala, až porodíte, dejte vědět 🙂

zucha
12. zář 2008

no ja som pouzivala do poslednej chvile len normalny pas a uplne v pohode. Ten spodok som mala pod bruchom. Inak s tou statistikou, ze najviac umrti deti este v brusku je naozaj kvoli tomu, ze zeny su nepriputane. Jazdila som este v den porodu a stale, naozaj stale som bola priputana.

danuska24
12. zář 2008

ja som pouzivala len normalny pas a tiez v pohode, dala som si ho pod brusko a v pohode drzal. a airbag sa v nasom aute ani neda vypnut

micanek
13. zář 2008

Já používala těhu pás hned od začátku ... až do 41 týdne a nedám na něj dopustit ... kupovala jsem ho v obchodním domě KIKA.

krpcek
30. zář 2008

ahojte, chcem sa spytat, ci nahodou nemate niektora na predat takyto pas?

alebo, ci mi aspo neviete poradit nejaku stranku, na ktorej by som ho mohla kupit lacnejsie?

dakujem. 🙂

evaviki
autor
30. zář 2008

Ahoj,
stranky treba hladat, ceny su cca od 950 Kc - 1400 Kc (plus postovne). Ak by si chcela lacnejsi, tak jedine v nejakom bazare.

sophy
1. říj 2008

ahojte, my nepouzivame ziadny specialny pas, ale odkedy mi rastie brusko, zhruba tak od tretieho mesiaca som si davala maly frote uteracik na brucho a cez to pas, bolo to velmi pohodlne, lebo inak ma pas presne tlacil tam, kde maly kopal, manzel mi na prednom sedadle ani nedovoli sediet, kedze je tam airbag, navyse ako sa hovori - sedadlo spolujazda - sedadlo smrti, takze sedim pekne vzadu na statisticky najbezpecnejsom mieste 😉

luciejadr
1. říj 2008

holky zajímavé téma.. taky sedím v autě vzdadu za spolujezdcem - statistika 😀 a zatím mi klasický pás nevadí. no uvidíme, co budu říkat dál. a když řídím, tak trošku trpím - že bych si nechala do služebního auta koupit firmou ??? 😀 😀

kacka.va
1. říj 2008

sophy: ale ten pás není jen kvůli tomu, aby tě normální pás netlačil, ale kvůli bezpečnosti, aby ti při nárazu nepřimáčkl břicho 😉

krpcek
1. říj 2008

ahojte!

ja si ho budem musiet kupit, lebo som skoro cely den v aute a nebavi ma stale si ho popotahovat a ani mi to dlho nedrzi.
ked soferuje niekto iny, tak mi to nevadi, lebo si mozem pas jednou rukou drzat, ale horsie je to ked som sofer ja.

tak nic, idem to hladat. 🙂

ibi
1. říj 2008

Kacka presne tak, aj moje info su take. Ja ho zatial nepouzivam a soferujem vela, ale stale myslim na to, ci mi to nedajboze nebude chybat... Inac mna ten normalny netlaci, nasla som si zrejme dobre miesto pod bruskom a zvykla som si (teda zrejme aj babo).

jkorculka
7. kvě 2010

Ahojte, nema najodou niekto na predaj takyto bezpecnostny pas pre tehotne Be safe? dakujem

katy1979
7. kvě 2010

Jkorculka ja mam ale tak cca za mesiac. Potrebujes ho uz teraz?

jkorculka
7. kvě 2010

ano ....uz vcera bolo neskoro 🙂 , nekupila som si ho, ked som si to pri prvom tehot., sedela som vacsinou vzadu, kvoli bezpecnosti, ale predsa len...istota je istota. Som v 16tt., tak nech to ma zmysel.

mmorgana
9. kvě 2010

jkorculka: Já ho koupila na Aukru. I když jsem na začátku, při dlouhé cestě (3 hodiny) si ho už beru a je to pohodlnější. http://aukro.cz/search.php?sg=0&string=besafe

collette
9. kvě 2010

Ahoj děvčata,

narazila jsem náhodou na tuto diskuzi a nechci žádné z vás nic nutit, ale mrkněte do mého blogu https://www.modrykonik.cz/fotoblog/collette/alb... , třeba vám to bude stačit 🙂

nibiru
11. kvě 2010

ja jazdim s normalnym pasom a nemam stym ziadny problem ani mi nezavadzia ani ma netlaci 🙂 mam ho pekne pod bruskom no ale urcite by som neriskovala jazdit bez pasu uz len koli dietatku ☹ a ani niesom taka bohata aby som sponzorovala policiu 🙂

estrellita
11. kvě 2010

nibiru: primarni ucel tehotenskeho pasu neni o tom,aby te netlacil ten puvodni, ale abys ochranila dite. i kdyz si budes pas drzet pod briskem, tak pochybuju, ze v pripade nehody se ti pak navysvihne nahoru. 😔
ten tehotensky stale dobre drzi pas pod briskem a v pripade narazu odvadi tu silu do tvych kycli a nezmacne dite.
je to samozrejme na kazdem, ale prijde mi, ze casto maminky kupuji veci, ktere ani nebudou moc potrebovat a na prevenci bezpecnosti moc nemysli 😔 nemyslim to zle, jen dam radeji par stovek na vic, abych tu bezpecnost zvysila, nez bych koupila dvoje dupacky od Nextu za tu samou cenu.
jinak pas jsem koupila uz pouzivany na mimibazaru za 600 kc 🙂 a v super stavu 🙂

modra_slunecnice
11. kvě 2010

co je to za speciální těhotenský pás do auta ? hodně jezdíma je fakt že mě pás vadí tak ho furt povoluju ale to není řešení. díky za info.

ellysa
11. kvě 2010

ja tiež používam tehu pás do auta a je to super vec, vždy si moju "plienku" vláčim so sebou aj keď idem s niekym iným 🙂 , tiež som ho kúpila z druhej ruky za nejakých 15 EUR

estrellita
11. kvě 2010
estrellita
11. kvě 2010

Speciální bezpečnostní pás do auta Be Safe je konstruován s ohledem na pohodlí i bezpečí maminky i jejího miminka v bříšku. Bezpečnostní pás pro těhotné BeSafe se používá již od počátku těhotenství. Jeho používáním můžeme předejít potratu způsobenému odtržením placenty v důsledku dopravní nehody. Pás je rovněž pohodlnější, protože vede běžný bezpečnostní pás vozu pod břichem maminky. Velmi jednoduchá instalace do auta. Ruční praní na 30°C. Vyrobeno v Norsku.

estrellita
11. kvě 2010

a tady dole jsou jeste obrazky jak to vlastne funguje:
http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://img.m...

estrellita
11. kvě 2010

tak špatný odkaz - dobrý je tento 🙂
http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=42656

markettka
12. kvě 2010

Be Safe jsem začala používat už na začátku těhotenství. Kupovala jsem ho právě kvůli bezpečnosti, bála jsem se autonehody a případného odtržení placenty a celkově jsem neměla dobrý pocit z toho, že by mi pás při nárazu mačkal břicho. Vyhovuje mi, že mě nikde nic netlačí. Tahám ho s sebou jinak všude, když vím, že mě pak někdo poveze autem - což teda pás zabírá dost místa v tašce, ale nevadí ...
Musím teda říct, že nemám jedinou kamarádku, která by ho měla. Nejvíc mě pobavila kamarádka, které přeci stačí, že si pás upraví kolíčkem na prádlo, aby ji netlačil - a nemusí zbytečně vyhodit tisícovku. No, asi moc nepochopila, že mě šlo o bezpečnost 🙂...
Ono se o Be Safe celkově moc nikde nepíše, nemluví... Sama už ani nevím, kde jsem na něj přišla.

markettka
12. kvě 2010

Akorát mě teď napadá, že jsem asi trubka trošku. Vůbec mě nenapadlo, jak je to s airbagem... Vypínat? Jsem dobrá, jestli si koupím pro bezpečnost pás a pokazila bych to airbagem 😖

estrellita
12. kvě 2010

markettko: to je presne to, o cem jsem psala, ze nekteri nechapou, k cemu to je a ze vyhozena 1000 Kc to neni. to radeji nepujdu na 4D UTZ, ktery je stejne asi 2 tydny po velkem UTZ a radeji si koupim pro bezpecnost tehle pas 🙂

ten air bag nekdo rika vypnout, nekdo ze ne, ze to neni potreba, az v hodne pokrocilem tehotenstvi. zkusim neco najit na netu

markettka
12. kvě 2010

Estrellita: děkuju, určitě to i ostatní ocení, když o tom nějaké info najdeš a hodíš sem link.
Taky se domnívám, že hodně budoucích rodičů vyhodí peníze na spoustu zbytečností. V některých věcech nejsem jiná (taky mám zbytečně moc foteček z ultrazvuků, asi až moc miminkovských hadříků, kterým nešlo odolat, atd....). Ale tohle pro mě bylo důležité stejně jako koupit miminku kvalitní autosedačku, jednou helmu na kolo, pořádné boty... Jinak na kolo ani na brusle jsem už posledních 5 let nevlezla bez helmy. Podle mě je důležité pro bezpečnost udělat maximum - ikdyž ani to někdy bohužel nestačí 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru