Opalování a koupání v těhotenství, jaký máte názor?

mooncicak
21. črc 2014

Ahoj holky. Jsem na konci 1 trimestru a včera jsem byla od rána do večera v bazénu, nenakrémovaná. Bříško jsem si nespálila, ani neopálila, jinak ramena, záda, obličej ano. Nikdy jsem se nesmažila na slunci, ale koupání v bazénu miluju. Taky jsem hodně poskakovala do vody a tak, což bych asi neměla, že... Jaký máte názor na koupání v bazénu v těhu (a s tim i to opálení)?

letadlo13
21. črc 2014

Těhotenství není nemoc, klidně můžeš jet k moři, koupat se až do porodu ve vaně i v bazénu. Neříkám, když má někdo rizikové, ale jinak si dělej co chceš, s rozumem samozřejmě. Neskákala bych bungee jumping, ale hupsnout do bazénu 😀 to není žádná tragédie, taky to dělám. Lepší se ochladit v bazénu, než chytnout úpal 😀

kassulda
21. črc 2014

Ja som bola na dovci pri mori v 22tt, tak som to zistovala tiez, koupani/plavani je ok, pobyt na slunicku mimo poledne taky, ale vacsina doporuceni, co som dostala a nasla na nete je brisko priamo slnku nevystavovat, kvuli prehrati miminka a este nieco s ocickami. Nosila som tankini alebo satek pres brisko a medzi 12-14:00 som si chodila pospat do stinu nebo na pokoj. A vlastne stale to tak robim a budem az do konca leta. Inak vela dievcat Ti povie, ze sa opalovali v tehu normalne bez omedzeni a vsetko dopadlo v poriadku. Moznoze len my "opatrne" to zas zbytocne riesime🙂

fressa
21. črc 2014

Tak já jsem byla b bazénu 5 hodin s mužem a s malým,ale odolala jsem..jen jsem se tam sprchovala a brouzdala. Ale lákalo mě to-já se spíš obávám infekce,takže jsem si všude i sedala na ručník. Ono se to moc nedoporučuje,moře prý nevadí,ale veřejné bazény ano. Na zahradě jsem v bazénu samozřejmě každou chvilku a na sluníčku taky podle pocitu,hlídám si bříško,chladím se.. 🙂

mooncicak
autor
21. črc 2014

@fressa Já taky právě byla v bazéně u nás na zahradě.🙂 ale nějak jsem zablbla, jako bych byla netěhu:/ a bojim se, abych mu neubližila:(

fressa
21. črc 2014

Tak to je úplná pohoda ;) A je normální,že se člověk bojí,já taky řeším každou věc 🙂)) Mě když dělali teď ultrazvuk,tak se ho snažili otočit (mimíska) a tak semnou mrskali a dloubali do mě,až to i zabolelo a ještě mě poslala oběhnout kolem domu :D a já se doma bojím jen o bříško opřít ;)

verushe20
21. črc 2014

Ve tvém týdnu bych se ještě v pohodě koupala i se sem tam opalovala, kdežto v mém už néé 🙂

achjonetusim
21. črc 2014

Koupat ano, opalovat ne - kdyz uz tak malo a s kremem s vysokym UVA a UVB faktorem - pihy a pigmentovy skrvny co naskakaj v tehotenstvi se velmi spatne vstrebavaj.

luccy.luccy
21. črc 2014

koupání nevadí, opalování prý ano. já jsem přijela do porodnice pěkně opálená, včetně břicha a porodní asistentka se zhrozila, že jsem pěkně ohřívala plodovou vodu. takže opalovat by se nemělo, hlavně břicho teda.

mooncicak
autor
21. črc 2014

@fressa Na mě byla skrz to pěkně nabroušená gynekoložka a celkově dnes neměla nejspiš náladu a byla pěkně protivná za vše, na což jsem se zeptala, tak jsem řekla, že přecházim jinam, páč křičet na sebe nenechám i za to, že se zeptám na otázky, z čeho mám obavy... Gynekoložka má radit a ne křičet, že...

michaela_2
21. črc 2014

@mooncicak ahoj, možná teď budu povídat nesmysly, ale v porodnici jedna sestřička říkala, že s opalováním v těhotenství, souvisí novorozenecká žloutenka. Což samo o sobě není nic nebezpečného, dcera ji měla a po pár dnech se z toho dostala, nemuseli ji ani nasvěcovat. Syn ji neměl vůbec a je tedy fakt, že ve druhém těhotenství, jsem se neopalovala, bříško nosila zakryté..........U dcery jsem se tedy slunila, byť jsem si bříško zakrývala osuškou, protože jsem neměla úplně nejlepší pocit, když bylo rozpálené.
Rozhodně se ale nic nestane, když se člověk vystaví na sluníčko občas! 🙂 sama za sebe ale doporučuji, to v těhotenství spíš omezit 🙂 i třeba z důvodu, aby ti nebylo zbytečně blbě....

kocour1
21. črc 2014

Ahoj, jsem ve 14. měsíci a v těchto vedrech nedělám v podstatě nic jiného, než se koupu🙂...mám malou dceru, se kterou poskakuji neustále, zvedám ji, do toho cvičím aerobik a vůbec to neřeším🙂...miminko je v tvém bříšku dobře chráněné a v tomto stádiu těhotenství k ochraně zatím stačí v podstatě kalhotky od plavek, protože je ještě hodně nízko...později je asi lepší mít třeba tankiny, ale i tak si nemyslím, že by pobyt na slunci (zvláště pak v bazénu) byl nějak škodlivý🙂. Koupala jsem se a opalovala i v prvním těhu a vše bylo v pořádku🙂...a měla jsem opálené i břicho a žádný doktor nikdy nic neříkal🙂.

martis83
28. črc 2014

@mooncicak ahoj, mně můj gynekolog bez problémů schválil koupání v řece 😉

kakamilca
28. črc 2014

Ahoj. Jsem v 27tt a normálně jsem se minulý týden koupala v pískovně. Nečvachtala jsem se tam dlouhý hodiny ale na schlazení a zaplavání si nevidím nic špatného. Nemám žádné gynekologické problémy takže jsem do toho šla a v pohodě. Asi člověk musí zapojit zdravý rozum a vzít v úvahu svůj zdravotní stav a stav vody a pak si to sám vyhodnotit. Co se týče skákání tak to už bych se asi bála, ale pokud člověk skákal i před těhu a ví jak na to, jak si neublížit tak asi v pohodě. To je můj názor. 😉

habeta
28. črc 2014

Ja se cele tehotenstvi koupu. Bazeny, piskovny, virivka. Je to uzasny a dela mi to moc dobre, ALE těhotenství mam bezproblemove a nikdy jsem netrpela na zadne zanety. Asi kdybych i za bezneho stavu mela zanety a ruzne kvasinky asi bych si to vic rozmyslela. Opalovani- moc se neopqluju. V tehotenstvi je vyssi riziko vzniku pigmentovych skvrn a celkove nejsem opalovaci typ🙂 a o prehrate plodove vode jsem uz taky slysela.

wedmad
29. črc 2014

Jak píší holky, je to všechno o zdravém rozumu. Pokud je bezproblémové těhotenství, koupání v moři, v bazénu nebo čistém přírodním koupališti není problém. Já jsem třeba v těhotenství dost trpěla na kvasinky, tak jsem si hodně rozmýšlela, do jaké vody vlezu.
S opalováním to vidím trochu jinak. Pokud jde opravdu jen o pobyt na sluníčku třeba v rámci nějakého pohybu, proč ne, ale nějaké celodenní "smažení" na přímém sluníčku při 35°C a přes poledne opravdu ne. Není to zdravé pro žádného člověka, natož pak pro těhotnou ženu, která má větší sklon k přehřátí, k různým pigmentovým skvrnám, nevolnostem atd.

kahramana
12. črc 2016

Ahoj holky, prosim o radu... jsem spinava blond se svetlou pleti, mam pihy a spise znamenka... nicmene, kazdy rok, kdyz beru cca od brezna do srpna Betakaroten a vzdy se mazu opalovakem, kdyz jdu ven jsem opalena hezky do hneda, samozrejme, ze ne za jedno odpoledne, ale prubezne, pokud jsem na slunicku a opaluju se...
Ted jsem 24tt a venku zacinaji fakt vedra... rada bych ven na slunicko... jsem teplomil a chybi mi..., ale... na zacatku tehu mi moje kozni Dr. rekla at v lete absolutne nechodim ven na slunicko, at se mu vyhybam, ze jsem velmi horky adept na pigmentove skvrny... cehoz se moc bojim, uz tak mam v obliceji znamenka a pihy, ktere moc rada nemam, takze, kdyby se mi objevily jeste nejake dalsi hnede fleky, tak uz se z toho asi zblaznim... jenze, jak se mam vyhybat slunicku? Dr. rikaka at chodim ven az po seste vecer, coz ale z logiky veci nejde, ze... Kdyz jsem u ni v tom breznu byla, tak jsem ji to tak nejak jen odkyvala, ze dobre - byla jsem z toho dost v soku..., doslo mi to vsechno asi az pozdeji... Navic tahle nase Dr. ma u nas hodne dobrou povest, je tezke se k ni dostat a i cekaci doba na objednani pro jeji pacienty je vzdy min. na mesic, takze nepochybuji o jejic znalostech... ale zase si rikam, jestli tohle fakt neni moc prehnane? To mam opravdu cele leto sedet doma zavrena? I tak pres slunicko obcas jit musim, preci funguju jako clovek, chodim do prace, na nakup apod. a nemuzu chodit kanalama.... holky, co si o tom myslite vy...? Mazu se min. 30 neb 50, kdyz jdu ven a oblicej se snazim si chranit, ale jako nekde to proste nejde a tak jsem porad ve schyze... Navic Dr. na gynde mi ted napsala jeste i vitamin D, ze mam brat - takze mi to prijde uz trosku jako paradox... Fakt nevim... Co myslite vy...?

wercs
12. črc 2016

@kahramana Ptala jsem se sve gynekolozky jestli se mohu koupat doma v bazenu a ona mi odpovedela ze z duvodu infekci radeji ne, at si dam doma radši sprchu a ze pokud bude vic jak 28 stupňů nemela bych chodit radši ven abych se neprehrivala. A je fakt ze sama citim ze mi to sluníčko nedela dobre a jsem raději zalezla.

janawei
16. črc 2016

Já jsem se během těhotenství sluníčku a koupání vyhýbala. Tedy, na sluníčko jsem samozřejmě v rámci běžného života chodila, ale cíleně jsem se mu nevystavovala. Jde především o mimčo, aby se nepřehřívalo. Nekoupala jsem se vůbec. A co se týče vitamínu D, tak chápu jeho užívání třeba v zimě, ale v létě? To bys ho musela mít asi velký nedostatek...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru