Orientální tanec v těhotenství. Věnovala se mu některá?

mysulka
13. srp 2007

Ahojky, jsem ve 4. měsíci a zajímalo by mě, zda jste se některá z Vás věnovala při těhotenství orientálnímu tanci na amatérské úrovni. Jsem na pokročilé úrovni a nechce se mi toho zanechat na půl roku. Je to pro mě obrovský relax.
Děkuji

listicka77
13. srp 2007

Já chodila na břišní tanec přes dva roky. Teď se nekroutím, neb jsou prázdniny, ale určitě chci pokračovat. Někteří tvrdí, že není dobré s tancem v těhu začínat - to není tvůj případ. Pak se taky říká, že to není dobré v prvním trimestru, že překrvení dělohy může způsobit potrat - to taky není tvůj případ. Takže bych se nebála. Jen asi zpomalit a hodně omezit důrazy a shimmi. Spíš pomalejší tanec s kroutivějšími pohyby než třasy. Předpokládám, že byste v Plzni mohly mít i tanec pro těhotné, ale to je asi z trošku jiného soudku a nevím, jestli by to uspokojilo tvé pokročilé "ambice" 😉. Ale pokud bude lektorka souhlasit a ty si budeš dávat pozor a trošku se omezíš, tak by se nic dít nemělo (a kdybys to trochu přeháněla, tak si myslím, že by ti to mimčo dalo najevo). Tak hodně chuti do tančení... 😀

pavlinka3
14. srp 2007

moje nej kamarádka vyučuje v Praze břišní tanec a těhulky bere jen v případě, že nejsou na PN (nemají rizikové)a mají ukončený první trimestr - v průběhu lekce jim dává pokyny jestli mohou ten a ten prvek dělat nebo by se ho měly spíš vyvarovat a dělat jeho "lehčí" formu - jinak jak píše listicka, určitě žádný rychlý pohyby a hopsání 😉

juni
18. lis 2007

Ahoj všem, ráda bych věděla, jestli se tady najdou snažilky, které stejně jako já chodí do břišních tanců taky trošku kvůli otěhotnění a jestli jsou úspěšné 😉

lenkabu
18. lis 2007

juni: pokud nemáš problémy ty nebo partner, takové které musí řešit lékař,ale prostě jste zdraví a jen se nedaří,tak to určitě zkus. Je to pohyb který krásně uvolňuje pánev, ale i psychiku, pomůže ti uvědomit si vlastní tělo a to všechno otěhotnění pomůže 😉

Já dělám orientální tanec 3. rokem a během celého těhotenství. Vypustila jsem důrazy a shimmy, jinak dělám všechno. Ohromně mi to pomáhá na bolesti zad a mimi vždycky usne když začnu tancovat 🙂

listicka77
18. lis 2007

Já chodila dva roky a pak jsem zcela neplánovaně otěhotněla. No ale jak by to bylo bez tance, to nevím... Souhlasím s Lenkabu, že uvolňuje pánev i psychiku, je prostě super.
Já taky chodím normálně i v těhu a doufám, že mi to vydrží až do porodu. 🙂

many
19. lis 2007

jé mně se hrozně líbí břišní tance,ale nemůžu furt nikde sehnat Dvd 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru