Paralen (Panadol) se nemůže v 1. trimestru?

kmotrice
2. únor 2014

Ted sem se dočetla že paralen nebo panadol(paracetamol) se nemůže v 1 trimestru. Co je na tom pravdy a jaká jsou rizika při užívání?

rioko
2. únor 2014

Není to pravda, byla jsem v 1 trimestru nemocná, ležela jsem v nemocnici a paralen jsem normálně dostávala 3x denně, takže bych věřila lékařům

marukm
2. únor 2014

Paralen ano. Ale celkově jen v opravdu nutných případech. Já ho měla kvůli naprosto šíleným bolestem břicha.

zanet2009
2. únor 2014

Paralen jsem taky v 1.trimestru brala na doporučení dr., takže bych se ho nebála, ale všeho s mírou. 😉

hanny85
2. únor 2014

Paralen se může během celého těhu, aspoň mi to mudr tvrdila 🙂

linda.r
2. únor 2014

Paralen škodí určitě míň, než vysoká horečka. V prvním trimestru se se většinou doporučuje Acylpyrin.

lenus202
3. únor 2014

Paralen jsem taky brala...panadol je šetrnější na žaludek 🙂

angelsb
3. únor 2014

muže se ,ale pokud sám neurčí dr. tak co nejméně ho brát a jenom když je opravdu třeba 😉 jinak co vím bez lékaře max délka by neměla překročit 4dny a užívat by se měl 2x denně ,pokud nemusíš ho raději neber a pokud máš vysokou teplotu raději lékař

lenkazdenek
3. únor 2014

tak já si bohužel už prodělala 2x vysoký horečky-okolo 40 ,dle doktora lepší paralen než horečka,tak jsem brala na doporučení lékaře 3x-4x denně ,ono totiž beztak nic jiného není

jejule
3. únor 2014

Já brala Paralen v 1. trimestru kvůli vysokým horečkám cca 2dny po půlkách a spolu ze zábaly jsme to s dcerkou zvládly 🙂

klaire22
3. únor 2014

já si brala paralen, hned pár dní po zjištění těhotenství jsem chytla hroznou virozu a nebylo zbytí - ležela jsem a denně si dala jeden paralen a bylo vše OK 🙂

wivisek
9. únor 2014

mě doktorka řekla, že jediný co můžu pokud budu nemocná je vzít si paralen

bamimi
28. únor 2018

Ahoj maminky, potrebovala bych radu nebo spis uklidnit.Jsem ted v 5tt ale dostala jsem pred par chripku, tak jsem si poaledni 3dny vzala 1x denne paralen 1 tabletu, myslite ze sem tim mohla plodu nejak ublizit?Cetla jsem ze paralen se v tehotenstvi muze ale cervicek hloda jestli jsem neudelala chybu kdyz jsem si jej vzala.
Mate nekdo zkusenosti.Diky.

locika13
28. únor 2018

Do 6 tablet za den je prý naprosto bezpečný, samozřejmě krátkodobě.

bamimi
28. únor 2018

Ja vzala prave jen 1tabletu denne, k doktorovi jdu az 15.3.na potvrzeni takze uvidim, ale radeji uz jej brat nebudu, mam silenou rymu a radeji si nestrikam ani nic do nosu, mam ze vseho strach (po 2.potratech v 5.mesici) jsem ze vseho jak na trni.

ajja87
28. únor 2018

@bamimi to je jasny, že se bojíte a co zajít k obvodnímu nebo aspoň zavolat, ať poradí co na tu rýmu atd.?

bamimi
28. únor 2018

No muj obvodni lekar je doktor na baterky, do lekarny se dostanu zitra, slysela jsem o spreji Vincentka do nosu tak se zkusim zeptat zda je vhodny i pro tehotne, popr.mi tam poradi.Nebo jestli mam zkusit zavolat i svemu gyndari.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
bamimi
28. únor 2018

@ttm tu mam doma tak zkusim.A myslite ze tim paralenem jsem nemohla plodu ublizit kdyz jsem 3dny po sobe vzala 1tabletu denne?

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
bamimi
28. únor 2018

@ttm taky mam doma 3letacku a ta chvilku neposedi.ted uz je mi lip tak se budu snazit vylecit se bez paralenu a doufam ze vse bude jak ma byt, ale tech 14dni co mam cekat nez pujdu k doktorovi bude hruza.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru