Paralen v těhotenství. Uškodí miminku?

gilotek
27. pro 2007

Holky je pravda že paralen nebo panadol miminku v těhotenství neuškodí? Např. 2 tablety denně?

georgine
27. pro 2007

ahojtedka jsem volala detske doktorce, protože nemám na žádného jiného doktora kontakt a silene, me sklátila chripka, vlastně i maleho a MM -božátka . A doktorka mi rekla ze poku uz je to v techto týdnech tehu tak bez obav paralen 500mg co 6 hodin, neublíží.. Nepulit - pulky nemaji smysl..

aspon se clovek netrápí, tak hezke kurýrování ☹

kalerat
27. pro 2007

gilotek slyšela jsem, že ne. ale když jsem si to kupovala v lékárně, tak se na mě lékárnice divně koukala. Pak jsem si přečetla, že se to má konzultovat s lékařem. Já jsem si ho nakonec nevzala, protože mě hlava naštěstí přešla vědět. Ale kdybych si ho chtěla vzít, tak určo zavolám dr.

veverka.r
27. pro 2007

Gilotko tak já jsem v těhu prodělala jednu nemoc za druhou. Podle příbalových letáků u prášků nesmí kojící a těhotná ženská nic. Já měla šílenou chřipajznu horečky šly pořád nahoru a nahoru a začalo to v pátek a paralen jsem jedla co tři hodiny a teplota šla nahoru a nahoru a nakonec jsem skončila na pohotovosti s horečkou 39,5 a to mi napsali antibiotika. A malá je čipera a porod a zdravotní stav normální. Takže paralen opravdu můžeme a tak jak mě nikdy nepomáhala tak v tom těhu a i dneska když mě bolí šíleně hlava tak si dám jednu tablejdu a vše zmizí a dokonce paralen mi poradili taky na pohotovosti když jsem se asi 14 dní po porodu nemohla vůbec otočit s hlavou a šíleně mě bolela záda a tak jsem si dávala horké koupele a zábaly a nic nepomohlo až ten paralen.
Snad jsem pomohla. 😉

A holky brzo se uzdravte je to hnus, já s malou taky nikam teď nechodíme kde je hodně lidí. A dokonce jsme ještě ani neměli Vánoce s mojími rodiči, prootže jsou oba nachřipkovaní takže čekáme až to ustoupí snad to bude do 6.1.08 pryč aby tam ty dárečky nezůstaly jenom tak ležet. 😅

mandragora
27. pro 2007

gilotek,já trpím dost na bolesti hlavy a bez paralenu bych nepřežila,můžou se myslím maximálně čtyři denně.ale paralen fakt můžeš,neboj

pavlinka3
27. pro 2007

takže mě nejen doktorka, ale i ve dvou lékárnách řekli, že jediný prášek, který těhulka může je obyčejnej paralen (žádnej Panadol nebo Paralen Plus)...prostě klasika Paralen 3x denně 1 tabletu

eps
27. pro 2007

V těhu jsem měla přes 38 několik dní, bránila jsem se prášku zuby nehty (byla jsem +- 12.tt) až jsem skončila ve špitále pro celkové vyčerpání a s horečkou 39,5, takže jsem vyfásla 2 Paraleny naráz a ATB do žily a bylo vymalováno. 😅
Pokud máš horečku nad 38, vem Paralen, jinak to zkus vydržet, na bolest třeba hlavy bych ho osobně nebrala...Těch 38 je taková hranice, kdy jo a kdy ne, doktor říkal, že radši Paralen, že to mimi uškodí míň, než když budu několik dní s vysokýma horečkama.

tictac
26. únor 2008

ted byl delany novy pruzkum, deti, jejichz matky braly paracetamol, maji vetsi sanci, ze budou mit astma.....ale nic neni 1oo% bezpecne a nedovedu si predstavit, ze bych vydrzela bez prasku od bolesti.... 😔

denber
26. únor 2008

ahojky lidičky, já mám celkem solidní bolesti hlavy. a dr. mi řekla, že nesmím vzít nic, max. paralen a ten až v kritických případech. imbuprofen ani nic jiného neeeeee. takže je možná lepší zkusit vydržet. než to riskovat.

elly
26. únor 2008

No me rikala dr ze si muzu vzit az dva najednou..kdyz jsem mela velke bolesti hlavy...a pokud jiny tak z odstupem -6-8 hodin dalsi....ale je lepsi se zeptat vlastniho gynekologa 😉

scai
27. únor 2008

holky paralen se může,ale jen v druhém a třetím trimestru, v prvním ne! To zas jedině acylpyrin, ten se zas nesmí ve třetím trimestru! Brala bych to všechno opatrně a fakt jen když to bude nutné,ale tak jak jsem to napsala je to bezpečné 😅

denber
27. únor 2008

ahoj, já už tak ležím jak mrtvola a ještě když mě ráno začne bolet hlava, tak sem odepsaná na celý den☹
scai: na fotce vypadají vaše svat.šaty nádherně, nemáte nějaké další fotky. budeme se s přítelem brát a já hledám inspiraci🙂

scai
27. únor 2008

denber dík! Na beremese mám album 😀 tak mrkni. Já nechtěla drahé šaty, takže jsem měla tyhle,byla to už asi 2 roky stará kolkce St.Patrick a půjčení nestálo moc a hlavně super seděly. 😅

gabriella84
6. led 2013

Paralen a Acylypyrin v těhotenství - dotaz z PORADNY

__ADV__Otázka 1:
Dobrý den, děkuji za předešlé odpovědi a mám jeden dotaz, který mi vrtá hlavou. V 7tt mi gynekolog řekl, že můžu s klidem brát Paralen 500, v lékarně se zhrozili, že v I.trimestru to nesmí být, ukázaly mi i na monitoru PC ten leták a doporučily mi Acylpyrin. Co teď? Jsem docela na rozpacích. Děkuji za odpoveď.

Otázka 2:
Moc děkuji za odpověď 6759 ohledně Paralenu. Ale musím se i docela zlobit. To přece není možné, aby docházelo v dnešní době k takovým závažným omylům. Lékarnice (vedoucí lékarny) mi ještě upozorňovala, že Paralen způsobuje v tom I.trimestru poruchu jater plodu, že to probíraly na seminářích. Já požila 3 paraleny toté 1 acylpyrin. Těhotenství přece je vážná a krásná věc a né nějaký obchod, kde Vám dají buď rohlík nebo chleba. Přeji moc úspěchů při Vaši práci.



Odpověď:
Dobrý den, tak to je samozřejmě otázka, bohužel lékárníci to vidí jinak - nevím, odkud tyto "smělé" informace berou - napadá mě snad jen sledování z pokusů na zvířatech - nelze paušálně chápat, že stejně působí lék u lídí, paracetamol je dle FDA/Food And Drug Administration - americká asociace pro potraviny a léky - agentura, která soustřeďuje gigantické množství dat z celého světa o působení léků, mj. v těhotenství a určuje co je a co není nebezpečné v těhotenství a kategorizuje léky do tříd A,B,C,D,X - první dvě kategorie zcela o.k. / - zde je Paralen zařazen jako kategorie A - tedy ZCELA bezpečný. Neexistují žádné důkazy o jeho negativním působení u lidí - resp. na těhotné ženy v běžných dávkách - do 6 tbl denně - už jsem takto poučil snad desítky mých těhotných kamarádek a ani u jedné z nich samozřejmě pražádný problém nebyl , pokud se samozřejmě nepředávkuje matka 🙂) - více jak 8 tbl denně - "odnesou" pak i játra matky. Nárazové užití Acyplpyrinu nic neudělá, lék je však kontraindikován hlavně III. trimestru - riziko krvácení, selhání ledvin plodu a oběhových adaptačních změn po porodu. Pokud je Acylpyrin užíván v dávkách více nebo rovno 500mg denně v prvních dvou trimestrech, není sice známo jednoznačné riziko stran malformací, vrozených vad, ale riziko krvácení tu je určitě, byť o něco nižší než v posledním trimestru.
Tady je odpověď jednoho velmi renomovaného zahraničního kolegy, který je přímo farmakolog - čili zabývá se výzkumem léků mj. v těhotenství Paracetamol in pregnancy, fakt zůstává rozum stát nad těmi informacemi kolegů lékárníků a už začínám být opravdu "naštván", protože to je opravdu naprostá nekompetentnost kolegů...🙂

kaculiiinek
7. říj 2013

takže paralen v těhotenství můžu??

leni78
7. říj 2013

Ano. 🙂 teď jsem ležela v nemocnici ve 12 týdnu a dostala jsem při silne migrene nejdříve paralen, po dvou hodinách i ibalgin. Paralen se muže porad, ibalgin se nesmí ke konci tehu. Vše samozrejme při nutnosti.

verisek91
4. lis 2013

Měla jsem teploty,bolesti v krku a strašnou rýmu a doktorka mi řekla,že paralen můžu.Teď nedávno jsem si ho vzala taky,jelikož jsem zase nachlazená a už se neptám.

liss_durman
13. lis 2013

Holky, včera pozitivní těhotenský test + něco navíc - angína ☹ Takže dnes návštěva u dr a ptala jsem se i na ten paralen. Prý ho můžu při vysoké teplotě. Horečka prý uškodí miminku víc než paralen. V lékárně jsem se ještě radši optala znovu, tam mi řekli, že pokud je to nezbytně nutné (opět - teplota škodí víc) tak to můžu.

jennyska
25. únor 2014

Ahoj @gilotek @liss_durman @verisek91 @leni78 @kaculiiinek @scai @denber @elly @tictac @eps @pavlinka3 @mandragora @veverka.r @kalerat @georgine a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Paralen v těhotenství https://www.modrykonik.cz/paralen-v-tehotenstvi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s paralenem v těhotenství, pomůžete další spoustě těhulek, které si právě prochází stejným obdobím a užívání paralenu v těhotenství právě řeší. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení! Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

lucie987
3. srp 2014

Ahoj, za 3 dny to mám dostat, takže dělat si teď test ještě uprostřed dne mi přijde nesmyslné. Dnes jsem zjistila, že mám 38,7 a bolí mě snad úplně vše. Jsem přešvědčená, že jsem nikde nastydnout nemohla. Zítra opravdu musím do práce. Dočetla jsem se, že můžu paralen 500. Kolik je maximum za den, nebo jaký je časový odestup mezi léky. Děkuji moc

v2e2rka
22. říj 2014

Já jsem celý třetí trimestr fungovala jedině díky paralenu,dokonce jsem jeden denně měla nařízený od gynekologa-mám dysplazii kyčlí a jakmile jsem se přestala hýbat,bolely tak,že mi tekly slzy. No a malý už byl hlavičkou moc dole a hrozil předčasný porod,tak mě potřeboval trochu uklidnit. Malý je zdravý a porod proběhl taky v pohodě.

pavcamesz
28. říj 2014

Ahoj Dámy vím že to do teto diskuze to moc nepatří ale nevím kde se mam zeptat .. nemate nejaka z vas zkusenost s biopron forte ? jsou to pry probiotika ale přesto bych radeji vedela jestli to nekomu neuškodilo . jsem ve 20tt .. díky moc 🙂

kamillie
11. lis 2015

Zdravím,před pár dny mě začalo škrábat v krku a hlava mě bolela tak,že jsem nemohla udělat ani krok,dozvěděla jsem se,že celé těhotenství bez problému můžu užívat paralen,jen né paralen plus. Tak jsem si ho dala a zachránil mě 🙂 JInak v lékarně ti nedoporučí nikdy nic,přítel tam dnes byl a ptal se pro mě na něco na kašel a že nic nemůžu,že vincentku jen...pak jsem se dočetla,že přece jen něco se dá. A lékarník ještě řekl,že když budu mít teplotu tak m,ůžu max,půl tablety paralenu.. Co vím tak doktoři jsou za to.že je to bezpečnéa můžu klidně tabletu po 6 hodinách nebo tak nějak. Jak jsem se tady dočetla v diskuzi,tak to prý lékarníci trochu přehánějí. K

tehulkamaminka
30. lis 2019

Můžu Paralen extra při kojení 16 měsíční dcery? Kojím ráno večer občas v noci nebo během dne. V Tetě mi to prodali s tím, že mám malou sledovat. Píšou na příbalovém letáku, že se nesmí v1. trimestru. Mám 14 dní zadní rýmu týden knedlík v krku, sotva polknu, naučila jsem se dýchat pusou, bolí to jak kdyby mi krk řezali.
Syn totiž čtyřletý před 2 měsíci přinesl zánět dutin že školky a léčili ho v nemocnici na ORL s antibiotiky a odsáváním, malé to teď od něj chytila, jelikož se ta rýma synovi vrátila. Měla malá (to miminko) no prostě 40 horečky, manžel má 38, já mám taky 38 horečky k té rýmě, kašli a knedlíku v krku. Podařilo se mi vykašlat hlen včera aspoň trochu. Takže můžu při kojení si vzít? Zkusím jednu tabletu dneska a uvidím. Od gynekologa mám dovolený pouze Paralen ale už neřekl o jaký se jedná tak jsem v obou těhotenství brala Paralen 500 no a teď zkusím něco silnějšího. On totiž obsahuje kofein. Tak o těhotenstvím novým zatím nevím, všechny pokusy zkrachovali tak jde jen o to kojení. Snad jí neublíží.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru