Pěnová tužidla a laky na vlasy v těhotenství. Neublíží?

hankakynclova
11. čer 2008

Ahoj těhulky a maminky, chtěla jsem se zeptat, zda-li užíváte v těhotenství normálně tužidla a různé přípravky na vlasy.Někde jsem slyšela že jsou to velké chemikálie, které mohou v těhu škodit.Já si myju hlavu každý den, takže každý den si na hlavu dávám šampon a tužidlo a každý den si vlasy lakuji.Myslíte si že to opravdu může nějakým způsobem ubližovat mimču?Omlouvám se kdyžtak za toto téma, jen mě to celkem zajímá co si o tom myslíte.Díky 🙂

pink_blossom
11. čer 2008

Mimču to ublížit nebude,to už je opravdu vyhrocené.Spíš by to mohlo ublížit tvé kvalitě vlasů, v těhu jsou mnohem náchylnější 😅

roxxxana
11. čer 2008

Určitě ho reálně neohrozí. Šampon a tužidlo jistě ne, lakování je lepší provádět ve větrané místnosti, abys to moc nedejchala, ale bát se určitě nemusíš. Dokonce i to, že barvení vlasů škodí, je mýtus. Pokud si jednou dvakrát za těhotenství obarvíš vlasy, riziko je prakticky nulové. Jde spíš o dlouhodobé pravidelné vdechování chemikálií (viz kadeřnice), jinak myslím, že tvoje obavy jsou zbytečné...

lili03
11. čer 2008

Tyhle všecny chemikálie zanáší naše tělo, takže teoreticky se to z tebe pak může přenášet na dítě. Ale tomu se stejně neubráníme, protože zanesený jsme ze všeho, ze vzduchu, jídla, pracích prášků, šamponů, krémů, léků - pro nás je to přirozený, kdyby se sem najednou dostal návšěvník ze středověku, působilo by to na něj asi jako na nás radioaktivita🙂
Dítě toho taky neušetříme, naopak, stejně se do toho narodí, tak ať to pro něj není moc velkej šok🙂
Takže až když se to přehání, a to dlouhodobě, tak si myslím, že je to horší - třeba to barvení vlasů. Já si teda vlasy teď nebarvím vůbec, ale už to vypadá fakt hrozně, tak si je asi jednu nabarvím. Jinak tužidlo používám taky, bez toho bych asi nemohla vylézt🙂

helcah
11. čer 2008

Hani taky bych se toho nebála, dneska už se snad takový škodliviny nepoužívají. To bychom pak všechny mohly vypadat jak šmudly. Taky každý den lakuju.

mikulka
11. čer 2008

Tak tohle bych neřešila. To bys pak nemohla nic sníst, nic vypít, chodit po ulici apod. Žijeme v nezdravém prostředí, jíme nezdravě. Je to průser, ale naše těla se tomu přizpůsobují (i v tom, že ve 30 máme nemoce, se kterými se potýkali spíše až naši dědečkové). To bychom se v těho musely odstěhovat bůh ví kam a stejně by to nestačilo, protože naše těla jsou zanesená a čistila by se mnoho let.
Ani barva mimču neškodí, ptala jsem se na to doktorky. ŠKodilo by, kdybys často dýchala barvy a ředidla. Ale ten lak.. nalakuješ se v jiné místnosti a tu pak vyvětráš. 😉

talls
11. čer 2008

Vlasy si barvím, lakuju i tužím, i nehty si lakuju...prý nic z toho nevadí a tak to taky beru. Jak už psaly holky, nemohly bysme se pomalu ani umýt mýdlem, protože to je taky chemie...a co čistění zubů, ústní voda atp...taky chemie. Takže neřeším a chovám se úplně normálně. 🙂

kalo
11. čer 2008

Mikulka to napsala za mě 🙂
Kdyby se člověk chtěl vyhnout všem chemikáliím ,tak by se nesměl natřít snad ani krémem, tělovým mlékem,co se vsakuje do kůže...kdo ví, co obsahuje třeba rtěnka 😀 😀 Nevím...tohle jsem fakt neřešila. Ono pokud nežiješ někde v lese na samotě, ale ve městě, tak se to ani nedá....Chodila jsem normálně na melír../jak by taky člověk za těch 9 měsíců vypadal!!!!/ Hlavní škodliviny se do těla dostávají stravou...tak to je spíš důležitější si pohlídat, když chce člověk být absolutně "clean"....

rebecaadavid
17. říj 2014

Dobry den
chcela by som sa opytat ak si lakujem vlasy a nechtiac som si rano strekla do ust lak na vlasy nemoze to uskodit plodu?..dakujem..pekny den🙂

dezyre
17. říj 2014

@rebecaadavid to opravdu nemůže 😉

rebecaadavid
17. říj 2014

Tak som rada lebo som sa zlakla ze ak toho troska aj prehltnem ze sa neico stane. Dakujem pekne aspon sa nemusim bat🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru