Pigmentové skvrny v těhotenství. Mám to řešit?

cernobilka
6. dub 2009

Ahoj holky, ráda bych vás požádala o radu. Mám docela velké pigmentové skvrny v obličeji. nevím, zda to mám řešit, či počkat po porodu? Vypadá to docela drsně, jedna je jak knír 😀. Jak se dělá hezky, tak to sluníčko ještě zhoršuje.
Tak pokud máte některá nápad co s tím, budu ráda.

shelly13
6. dub 2009

Ahoj, nedavno som bola na kozmetike a holka mi hovorila, ze niektore tehulky s tym mavaju problemy. Treba sa poradit podla mna s odbornickou, zajdi na kozmetiku alebo mozno aj ku koznej. Drzim palce, nech to odide 🙂

ava
6. dub 2009

cernobilka - je to úplně normální. Já jsem nebyla vůbec venku a vyskákaly mi pihy po celém obličeji. Po porodu většina skrvn zmizí. Je dobré se v tomto případě ale schovávat před sluníčkem nebo použij krém s vysokým SPF. Teď to neřeš, stejně by ti s tím nepomohli, těch pár týdnů s knírem už vydržíš 😉 pro děťátko budeš i tak ta nejkrásnější mamka

meggietn
7. dub 2009

Ahojte:
cernobilka: mne sa tiež vyhodili pigment.škvrny nad hornou perou a vyzeralo to ako fúzy, ako píšeš ty a po porode sa mi to stratilo, uvidíme ešte teraz ked víjdem na slnko čo to spraví, ale určite by som sa natierala silnejšími opalovacími kremami alebo nevystavovala tvár slnku. 😎

kajra
7. dub 2009

ahojte, kdy se zhruba začnou skvrny objevovat. Jsem zrzka, tak se toho celkem bojím.... 🙂

janocka
7. dub 2009
jaja003
8. dub 2009

cernobilka - mojej kamaratke sa tiez spravili zo slnka pigmentove skvrny, ale po porode same zmizli... ja by som tiez pockala az do porodu a neriesila to teraz...

milik75
8. dub 2009

Ahoj, me taky vyskakaly ted v tehu pigment. skvrny, ale nastesti zatim jen na rukach a tele a jsou drobne, ale je jich dost. Byla jsem s tim na koznim a tam to dr. moc zatim resit nechtela, protoze pry v tehu je zmena pigmentace casta. Mam si to pry hlidat a kdyby se to zhorsovalo, tak zas prijit. Ale pokud mas skvrny na obliceji a vadi ti to, rozhodne zajdi na kozni a tam ti neco urcite poradi. Po tehu by to pry melo odeznit, tak uvidime. Drzim palce!

cernobilka
autor
11. dub 2009

Holky moc dekuji za odpovedi. Asi tedy pockam, hold budu ta s knirem 🙂.Ty dalsi skvrny nejsou tak hrozne 🙂.

ejusaaa
13. dub 2009

Ahojte,aj mne sa urobila dost velka skvrna na krku,zo dna na den apotom po porode zo dna na den zmizla,ale ta ciara na bruchu,tu mam este stale,ta kedy zmizne?

zuzka11
13. dub 2009

Ahojky! Cetla jsem ted clanek, jak pisete, ze skvrny zmizi po porodu a kdyz ne, je moznost laseru, kremy pry nepomahaji....musime vydrzet, vcera jsme byla na koupaku a dala jsem si na oblicej 50tku🙂)))Tak budu furt jak reditel vapenky......

kamiveverka
1. únor 2018

Na pigmentové skvrny mi pomohly náplasti s výtažkem ze slunečnic, vyrábí je značka Purederm.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru